Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi az arany középút, ha a pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az arany középút, ha a pár tagjai elérő módon gondolkodnak a eljegyzésről?

Figyelt kérdés

Kicsit pontatlan a fogalmazásom a főkérdésben, de az eltérő módot úgy értem, hogy években/élményekben nézve egyik fél készen áll az eljegyzésre, szeretne már házasodni, de a másik fér még éveket akarna várni?


Mindenképp a férfi döntésében kéne belenyugodni, hisz ő a "kezdeményező"?


Mindez persze komoly kapcsolatban, ahol nem kérdés, hogy valamelyik fél ugródeszka lesz, vagy titkon alkalmi kapcsolat. Tehát amikor tudjátok, hogy együtt fogtok megöregedni.



2021. márc. 31. 21:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Itt nincs arany középút. Ha az egyik fél nem biztos a dologban, akkor egyértelműen várni kell vele, amíg mind a ketten úgy nem gondolják. Nyilván ő nem találja elég komolynak a kapcsolatot, hogy szintet lépjen a dolog. Csak azért összeházasodni, hogy aztán hamar elváljatok meg nincs értelme.
2021. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Bármiről ia van szó az életben, csak olyanba szabad belemenni amit mindkét fél akar. Senkit nem szabad rákényszeríteni semmire, vagy nyomást helyezni rá olyan dolgokban amit ő (még) nem szeretne, szóval igen, érdemes kivárni amíg szívből jön az eljegyzés, és nem megfelelési kényszerből.
2021. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Tehát amikor tudjátok, hogy együtt fogtok megöregedni.



Nagy szavak attól, akik már az eljegyzést se bírják megbeszélni.

2021. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Ha tényleg tudnátok, nem lenne mire várni.

Hidd el nekem, én is úgy néztem exemre 7 év után is, hogy ő lesz az, aki mellett megöregszem, és azt hittem, neki is így van. Hát nem így lett.

Mostani párommal, aki már a férjem, 1 év után eljegyzett, mert azt mondta, sosem volt még senki, aki így szerette volna és akit így szeretett volna. Azóta eltelt 6 év, és ugyanezt mondogatjuk.


Én már nem tudom elhinni azt, hogy valakinek még kell idő. Ha tudod, akkor nem kell. Legalábbis én ezeket éltem át, ezért így látom. Biztos van ellenpélda is.

2021. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

Összehoztál ide valami modoros maszlagot, aminek se füle, se farka.


Most akkor nem kérdés, hogy alkalmi kapcsolat, vagy együtt fogtok megöregedni?

2021. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
A 3.-s pontosan leirta a lenyeget.
2021. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Olyan nincs, hogy ő már biztosra tudja, hogy együtt fogtok megöregedni, de mindemellett neki még ÉVEK kellenek a házassághoz. Én a párommal 3 éve vagyok együtt, de még csak egy éve élünk együtt. Szó sincs eljegyzésről, pedig mindketten boldogak vagyunk. Öt éven belül teljesen felesleges házasodni például, utána azért már van egy vízválasztó, hogy kevesebb pár megy szét később, addigra már többségében felszínre jöhetnek kisebb nagyobb eltérések az életszemléletetekben.


De ha ti például 10 éve vagytok együtt, 30 éves vagy, és még egy nyomorult eljegyzésről sem akar hallani, akkor van egy rossz hírem. SOHA nem fog már elvenni.

2021. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem van arany középút. Te mondjuk most meg akarsz házasodni, a párod pedig 5 év múlva. Akkor megbeszélitek, hogy 2,5 év múlva visszatértek a dologra, addig nem erőlteti senki. 2,5 év után ha a párod még mindig nem akar házasodni, akkor el kell dönteni hogy neked ez mennyire fontos. Nem tudsz vele lenni házasság nélkül? Akkor szakítani kell.
2021. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Lehet lepontozni, de ezt szerintem egy év után már érzi valaki, hogy vele képzeli-e el a jövőt, vagy csak elvan.

Az is gyakori, hogy az egyik fél szerelmesebb, ragaszkodóbb, a másik kevésbé. Ilyen esetben van, hogy egyik már megállapodna, a másik húzza az időt.

Az én véleményem az, hogy az eljegyzés, jobban mondva a lánykérés, csak egy gesztus. Ezt hagyományosan a férfi teszi meg. De maga a házasság és az azt megelőző eljegyzés közös döntés. Nem kell várni senkire, főleg nem évekig. El kell dönteni, hogy jelen állapotában ez a kapcsolat kell, vagy nem kell. Akár úgy is, hogy nem vesz el, jobban mondva nem téged.

Kivételével nélkül minden általam ismert pár esetében szakítás lett a halogatás vége. A férfi évekig hitegette a nőt. Aztán pár hónap után elvette a következőt.

2021. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, én bennem égett ki a romantika relé, de nálunk az asszony közölte, hogy intézett egy időpontot az anyakönyvvezetőnél a gyerek első születésnapjára. És ez így teljesen rendben volt mindkettőnknek.
2021. ápr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!