Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzésnek csak akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzésnek csak akkor van értelme, hogyha belátható időn belül lesz esküvő is?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 19. 09:02
A kérdező szavazást indított:
Az eljegyzés a szándékot ÉS az anyagi hátteret jelképezi a házasságra
Az eljegyzés egy gesztus a kapcsolat megerősítésére
Emberfüggő
Az eljegyzés szándék a házasságra
51 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátom kérdezte már hogy legyen e eljegyzési gyűrűnk úgy hogy azt a célt szolgálná hogy komolyabb a kapcsolatunk sima járásnál és higyjek neki hogy valóban komolyan vesz.

Csak be kéne menni csináltatni az ismerőséhez.

Mivel eléggé instabil a kapcsolatunk és viharos, mondtam neki, semmi értelme ugy hogy aztán egy egy balhénál visszakérje vagy egymáshoz "dobáljuk" amikor dühösek vagyunk.

Belegondolva amikor ideges amugyis szakítással szokott zsarolni.


Igaz a mi esetünk egyedi, meg normális kapcaolatban el is fogadnám azt hogy nem konkrét házasság céllal, hanem a kapcsolat egy "magasabb szintre emelése" céllal legyen jegygyűrűnk, de instabil kapcsolatban én ezt nem vállalom be. Most is különalszunk jelenleg hiszti miatt.


Nalunk nem látom értelmét, de stabil jo kapcsolatban igen.


Viszont van egy olyan hatása is valahol (ez megint egyedi gondolat tőlem), hogy ahol eljegyzés van és rendben van minden, valahogy elkezdenek jönni a gondok, megváltozik valami valahogy ettol.

(Exemmel volt konkrétan eljegyzésem, szakítás lett belole)

Hasonlo ahhoz mint amikor megkavarják az állóvizet ezzel a kapcsolatban.)

Tehát ha normális is lenne a kapcsolatunk, én szerintem házasság céllal vállalnám csak be. Mert nem akarok jegygyűrżűket gyűjteni hogy ez ettol az exemtol, van ez meg a másiktól..

2022. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagybátyám 38 éves kora körül elvált, aztán megismerte jelenlegi párját, akivel már több, mint 20 éve együtt vannak, mint megtudtam anno el is jegyezte, de nem került sor esküvőre, és így 60 felett már nem hiszem, hogy fognak még tartani. Ez lehet itt inkább egy gesztus volt, mindketten úgy érezték, hogy kb fölösleges összeházasodni már.

Egyik barátomék együtt vannak 15 éves koruk óta, most 30 évesek. Alapból terveztek házasságot, miegymást. De 10 év után jött el az idő, hogy a lány is úgy állt hozzá, hogy "na mi lesz már, mindenki mást eljegyeztek már a környezetükben" és lett is eljegyzés, de már 5 éve azon megy a huzavona, hogy a munka sok, elszívja az energiát, benézték az ingatlanépítést, az is elszívja az energiát, no meg a pénzt, és a kezdeti lendület után már 5 éve csak a "szívás megy" szerintem nem is sokat gondolnak már, hogy mikor hogyan kellene megesküdni.

Szóval vannak ilyen példák is, de fiatal önálló embereknél szerintem általában belátható időn belül kellene lennie a házasságkötésnek is, ha megtörténik az eljegyzés.

2022. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az az eljegyzés, amit belátható időn belül nem követ házasság, nem vehető komolyan. A kapcsolat "megerősítése" céljából beszélgessetek meg menjetek randizni meg hosszú hétvégére, de az eljegyzés az pont nem erre való. Az arra való, hogy kifejezd, a másikkal óhajtod leélni az életed, és törekszel hogy ezt törvényes keretek között tehesd meg (értsd: esküvő). Ha eljegyzés volt, de házasság nem, akkor az ugyanolyan, mint előtte, jártok, csak van a lánynak egy szép gyűrűje. Kb semmit nem fog megerősíteni a kapcsolaton (mondjuk a házasság sem, az sem azért van, hogy a kapcsolat erősödjön).
2022. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolatfüggő is. Pl a mi helyzetünk nincs a lehetőségek között.

Nálunk cél a házasság, viszont amikor megkérte a kezem, mindketten tudtuk, hogy nem 2 éven belül fog ez eljönni. Úgyhogy lehet a kapcsolatban előrelépés is, viszont annak nem látom értelmét, hogy örökké jegyesek maradjanak.

2022. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőmet nemrég jegyezték el. Beszélgettünk erről, ő azt mondta neki nem is az a fontos, hogy most rögtön összehátasodjanak, az se hogy fél-1 éven belül, hisz pályakezdő, fiatalok is (mindketten 25 alatt). Inkább a jelzés, szándék kinyilvánítása a fontos számára, hogy ebből IS látja, hogy ő is és a barátja (illetve most már vőlegénye) komolyan gondolják. De nem az esküvő a prioritás.


Szerintem ahány ember, annyi féle megközelítés és egyik sem jobb/rosszabb mint a másik.

2022. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 1-2-3 év még elmegy,.


plusz ha valami közbejön, új munkahely, költözés, nem várt kiadások, akkor érthető ha kitolódik.

2022. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, ahol 6 éve tart a jegyesség és közben a pasi meg is csalta a nőt… nem tudom ezt mennyire lehet komolyan venni :D
2022. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés egy dolog...megvolt az első mézes mázas cselekedet a kapcsolatban....


A nő megnyugszik kicsit, a férfi is , hogy talán a barátnője most már tuti nem fog mással összejönni...


ki lehet tenni közösségi oldalakra...


Aztán van akinél 5-6-7-8 év is eltelik míg esküvő lesz, de van akiknél nem lesz esküvő

2022. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahány kapcsolat, annyiféle elképzelés. Szerintem erre nincs jó vagy rossz válasz. Személy szerint nekem a házassági szándékot jelentette. Nem akartunk sokáig jegyességben maradni, így fél évvel az eljegyzés után össze is házasodtunk. Viszont ismerek több párt is, akik vígan élnek jegyesként, gyerekekkel és esküvő a kanyarban sincs. Mindig tervezték, de aztán jött gyerek, lakás, stb stb, így ez elmaradt. Ez mindenkinek a saját döntése, nem szabad pálocát törni a másik felett, csak azért mert neki fontos, vagy épp nem fontos az eljegyzés, házasság. Nem vagyunk egyformák.
2022. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyik választ sem tudom jelölni,mert szerintem az eljegyzés azt jelentik, hogy elhangzik a "Leszel a feleségem?" kérdés, ezután pedig elkezdik szervezni magát az esküvőt. Az pedig akarat megléte esetén nem pénzfüggő, hiszen maga a jogi procedúra ingyenes. Sokan túl sok körítést álmodnak meg hozzá, ami tényleg sokba kerül, akkor lehet hivatkozni az anyagi háttér hiányára és évekig húzni.

Én, személy szerint nem venném komolyan, ha valaki így kért volna meg. Nem ettől lesz jobb vagy erősebb a kapcsolat. A férjem is így gondolkozott ezért kezdtük a kérdés utáni héten szervezni is a dolgokat, 8 hónap múlva pedig meg is történt.

Vannak viszont mások ezerféle hozzáállással, ami mind elfogadható, ha megtalálják ebben a társukat, akivel egyetértenek.

2022. ápr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!