Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Összeköltözés előtti eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés előtti eljegyzésnek van értelme, vagy inkább jobb ha összeköltözés után valósul meg?

Figyelt kérdés
Barátommal már egy ideje együtt vagyunk és percegettem neki,hogy szeretnék menyasszony lenni,eljegyzést ilyeneket. Mondta,hogy ő is szeretne gyereket stb. Viszont még nem élünk együtt és családban mondták már,hogy az eljegyzésnek csak akkor lenne értelme,ha már együtt élünk,hogy működik-e a kapcsolat együtt élve is. Ebben én részben egyet is értek viszont egy eljegyzés attól még szerintem még inkább megerősíteni azt, hogy komolyan gondolja ő is és ez egyfajta jelkép lenne számunkra,sőt motivációs erő. A gyűrű értéke nem számít nekem,tehát nem azért szeretnék gyűrűt,hogy villogjak az értékével.

2017. jan. 3. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom.

Számomra a gyűrűnek úgy lesz értelme, ha rá 1-2 éven belül lesz házasság. De én nem vagyok a híve az összeköltözés előtti eljegyzésnek, hidd el, hogy tényleg sok buktatója lehet az együttélésnek.

2017. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam,hogy évekig várnánk eljegyzés után,már mindketten 30 felett vagyunk tehát nincs mire várni.
2017. jan. 3. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én olvasatomban az eljegyzés egy szándéknyilatkozat volt arra, hogy ha adottak lesznek a feltételek akkor összeházasodunk. Sosem érdekelt, hogy ki szerint mit illik és mit nem. Nekünk előbb volt eljegyzés, aztán összeköltözés, aztán három évvel később esküvő.
2017. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Előbb költözzetek össze, hogy kiderüljön, egyáltalán tudtok-e együtt élni. Aztán lehet arról beszélni, hogy egy életen át jó lesz-e így, ha már tudjátok, milyenek a szürke hétköznapok. Ehhez legalább egy évet együtt kéne élni.


Te most csak férjhez akarsz menni, meg menyasszony akarsz lenni, meg gyereket akarsz, de azonnal.

Aztán ilyenkor van az, hogy 3 év együttélés és egy közös baba után jöttök rá, hogy nem megy ez együtt, elváltok, te meg ott maradsz 35 éves elvált anyaként, aki nem kell a kutyának se.


Nem szabad elkapkodni, mindegy, hogy hány éves vagy. Hidd el, gyerekvállalás szempontjából 1 év nem oszt, nem szoroz. Viszont egy év együttélés teljesen más megvilágításba helyezhet mindent.


Egy jó házassághoz kevés, hogy komolyak a szándékaitok, és mindketten családra vágytok. Akárkivel ez nem jön össze.


Az eljegyzésnek akkor van értelme, ha ki is tűzitek az esküvő dátumát, és lassan szervezetek is. Egy éven belül illik összeházasodni.

Addig tök felesleges. Hidd el, hiába van karika a pasi ujján, attól még nem fogtad meg, ha akar, le fog lépni. Még az igen kimondása se garancia már semmire!

2017. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
nem véletlen a sorrend: eljegyzés-házasság-összeköltözés :) De fel lehet rúgni, mert az egyéni érdekek mindent felülírnak. Az összeköltözést is...
2017. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Az eljegyzésnek szerintem akkor van értelme, ha belátható időn belül lesz belőle házasság is.

Egymás megismerése nem az összeköltözésen múlik, hanem az együtt töltött idő minőségén. Az összeköltözéssel meg lehet "lemodellezni" a házasságot, hiszen az emberek változnak az idő folyamán. A másik, meg ha összeköltöztök, akkor ugyan miért venne el később. Már úgy élsz, mintha a felesége lennél, csak "papír" nélkül.

2017. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Én is úgy gondolom,hogy mindegy hány évesek vagytok, nem kell elkapkodni annyira. Nagyon sok családot látok,ahol rövid idő után házasodtak,jött a baba is, aztán a baba 1. szülinapját már külön töltötték a szülők..

Szerintem ismerjétek meg egymást minél jobban, mielőtt házasságra és gyerekvállalásra adjátok a fejeteket. :)

Az együttélés meg segít abban,hogy minél jobban megismerd a párod hétköznapi arcát is.

Ha csak járogattok,randiztok mindig, az nem ugyanaz,mint amikor együtt is éltek, együtt kell beosztani a pénzt és tenni érte,hogy ne csak szürke napok legyenek..Van akinek ez nem megy,úgyhogy én megnézném azért milyen vele élni.

De ti tudjátok.

2017. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Az eljegyzésnek akkor van értelme, ha tényleg komolyan gondoljátok, hogy szeretnétek összeházasodni, és erre van reális esély 1-2 éven belül. Egyébként elég komolytalannak hathat a dolog. Nem gondolom, hogy mindenképp együtt kell élni eljegyzés előtt, de házasság előtt érdemes, legalább pár hónapot.

Amúgy szerintem ha komoly a kapcsolatotok, nem csak amolyan összejárunk dugni típusú, hanem minőségi időt töltötök együtt, akkor lehet azt érezni, működni fog-e az együttélés. Mi legalábbis éreztük, elég rövid idő után is, teljesen biztosak voltunk benne, és így is lett. Az eljegyzésünkkor még nem éltünk együtt, csak 1 éve voltunk egy pár amikor összeköltöztünk. A lánykérés jóval előbb megtörtént.

5 éve vagyunk házasok, 6,5 éve együtt, és a világon semmi gondunk nem adódott abból, hogy előbb lettünk jegyesek, mint élettársak.

2017. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!