Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most mi tévő legyek, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mi tévő legyek, ha az após nem adott áldást ránk?

Figyelt kérdés

Lassan 6 és fél éve vagyunk együtt a barátnőmmel, nagyon jól kijövünk, szeretjük egymást, kb. 2 éve költöztünk össze (vettem egy lakást). Ők régi módi féleségű család, főleg a szülők. Elakar ám jegyezni a szerelmem. Mivel, már volt szó róla, hogy már (hagyomány náluk) az ő családjukban mindig először az apát kérdezték meg, hogy a lánya barátja feleségül veheti e a lányát...

Nos, én elmentem a barátnőm apjához elhivtam egy kávézóba és fel tettem neki a nagy kérdést (persze szépen illedelmesen és elmondtam, hogy nagyon szeretem a lányát, ő a mindenem nagyon fontos személy az életemben vele képzelem el a jövőmet, - - > ezt szépen megfogalmaztam, készültem rá)....erre nemet mondott..

Most mi tevő legyek? Megkérjem a kezét az apa ellentmondása ellenére? Igazából, nem nagyon értem, hogy miért mondott nemet.

A kapcsolatunk során 1x veszekedtünk a költözésnél, de előtte és utána egyáltalán nem, mindent megtudtunk normálisan beszélni, szeretjük egymást, stabil anyagi háttér is meg van, annyi, hogy én félig francia vagyok, de Magyarországon születtem.

Bocsánat a fogalmazás miatt, csak eléggé felkavart a dolog.



2022. máj. 27. 12:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
A lányát veszed el, az após majd megbarátkozik a gondolattal. Csupán a barátnődet kell erről meggyőznöd nem az apósodat.
2022. máj. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Így jártál, ezért nem kell bohóckodni, meg elkérni a lányt.


Eleve szerintem rhadtgáz, hogy együtt élsz valakivel, és elkéred az apjától mintha egy döntésképtelen óvodás lenne - vagy valaki akinek szrt nem számít a véleménye.

2022. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy csak én nem értem a logikát? Tehát 6 és fél éve együtt vagytok, két éve együtt éltek. Apóspajtás egy büdös rossz szót sem szól, amiért a lánya egy félig franciával van együtt. Pedig feltételezhetően 6 éve szexeltek már, tehát kvázi az a gyerek véletlenül is becsúszhatott volna, akiben nem akarja, hogy francia vér legyen. Sőt, mivel nincs házassághoz kötve a gyerekvállalás, dönthettetek volna úgy is akár, hogy előbb gyerek, aztán házasság. Vagy gyerek házasság nélkül.

Tehát, a lényeg, hogy egy jó ideje benne van a pakliban, hogy gyereketek lesz - és csak akkor kezd el nyavalyogni, amikor megkérnéd a lány kezét? :D És ha a csaj veled akarja leélni az egész életét akár házasság és gyerek nélkül is, akkor inkább maradna unoka nélkül, minthogy negyedrészben francia legyen?

2022. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
89%
Vedd el a lányt, csináljatok gyerekeket, és tanítsad meg őket franciául is. Apóst majd megüti a guta:DDD
2022. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Szép hagyomány, csak már nincs jelentősége. Régen 16 évesen mentek férjhez a szülői háztól, onnan ered ez a dolog. Ha akkor nemet mondott az apa, akkor valóban nem lehetett elvenni a lányát, hiszen vele élt, "nem engedte el". Manapság már csak illendőségből kérdezik meg az apát, valójában semmi beleszólása. Ebben az esetben pedig a lánya már nem is tőle függ, sőt veled él... 😀

Nyugodtan vedd el. Mondjuk azt furcsállom, hogy nem mondta el, hogy miért, te meg annyiban hagytad...

2022. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja már látom... Mert van benned francia vér. Mi a baj ezzel? Szerintem ez kamu magyarázat 😀

Nem véletlenül másféle vér csörgedezik az ereidben, csak most azt írod, hogy francia (csak hogy ne legyenek rasszista megjegyzések)? Mondjuk jogos, mert nem arra vagy kíváncsi ki mit gondol a hovatartozásodról, maradjunk csak a téma lényegénél. Okos. Szóval vedd el, ha akarod. Kérdezd meg a lányt, mondd el neki az apja mit mondott és döntsön ő. Ha így is hozzád menne, akkor csináljátok.

2022. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is kicsit gyanús, hogy nem francia vagy félig, hanem valami más - egy félig francia vőjelölten nem akadna ki ennyire egy átlag magyar ember. Bár ez tényleg lényegtelen. Ebből már sehogy sem jössz ki jól. Köpni kellett volna erre az ósdi paraszti hagyományra, és nem hagyni, hogy kierőltessék belőled a szülői áldásért való könyörgést (hiszen nem lehetnek túlságosan hagyománytisztelők, ha a lánya évek óta "vadházasságban" él veled, meg nyilván nem te voltál az első férfi, akivel lefeküdt). Most már teljesen mindegy.
2022. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
86%

amit #27-es mond van benne valami nekem. Franciaország még jó hely is.

Most félig francia nálad nem azt jelenti, hogy a "francia" az a gyarmati területekről származó szülő lenne, azaz fekete? Tehát nem vagy te teljesen fehér? :D

2022. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, így van, itt a színekkel lesz a gond.
2022. máj. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
92%
Az apját veszed el? Nem. Akkor meg ki nem szarja le mit mond. Nem 100 évvel ezelőtt vagyunk. A barátnődet kérd meg, ebbe senki másnak nincs beleszólása.
2022. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!