Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most mi tévő legyek, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mi tévő legyek, ha az após nem adott áldást ránk?

Figyelt kérdés

Lassan 6 és fél éve vagyunk együtt a barátnőmmel, nagyon jól kijövünk, szeretjük egymást, kb. 2 éve költöztünk össze (vettem egy lakást). Ők régi módi féleségű család, főleg a szülők. Elakar ám jegyezni a szerelmem. Mivel, már volt szó róla, hogy már (hagyomány náluk) az ő családjukban mindig először az apát kérdezték meg, hogy a lánya barátja feleségül veheti e a lányát...

Nos, én elmentem a barátnőm apjához elhivtam egy kávézóba és fel tettem neki a nagy kérdést (persze szépen illedelmesen és elmondtam, hogy nagyon szeretem a lányát, ő a mindenem nagyon fontos személy az életemben vele képzelem el a jövőmet, - - > ezt szépen megfogalmaztam, készültem rá)....erre nemet mondott..

Most mi tevő legyek? Megkérjem a kezét az apa ellentmondása ellenére? Igazából, nem nagyon értem, hogy miért mondott nemet.

A kapcsolatunk során 1x veszekedtünk a költözésnél, de előtte és utána egyáltalán nem, mindent megtudtunk normálisan beszélni, szeretjük egymást, stabil anyagi háttér is meg van, annyi, hogy én félig francia vagyok, de Magyarországon születtem.

Bocsánat a fogalmazás miatt, csak eléggé felkavart a dolog.



2022. máj. 27. 12:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Pont nem érdekelne. Max nem jön el az esküvőre.


Ő már rég halott lesz mikor ti (valószínűleg) még mindig boldogan éltek majd.

2022. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi ideje együtt vagytok, és két éve együtt is éltek, akkor ennek már semmi jelentősége sincs.
2022. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérném a lány kezét, neki kell igent mondani nem az apjának.

Szép gesztus, hogy próbálkoztál.

2022. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

beszélj az anyóssal, kérdezd meg tőle, hogy ő milyen állásponton van, és, ha a te oldaladon áll, milyen módon lehetne az apóst meggyőzni. Mindenképpen jobb lenne, ha minden érintett áldását adja


aztán, ha negatív lesz ennek a fogadtatása, ne foglalkozzál már velük, majd idővel elfogadják a helyzetet

2022. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Te megtisztelted apóst azzal, hogy az ő hagyományi szerint jártál el. Innentől semmilyen kötelességed nincs felé. Vedd el a lányt és kész. Após meg majd megenyhül, vagy nem. Az ő dolga. Annyi kell csak, hogy a barátnőd melletted álljon és ne féljen a konfliktust felvállalni az apjával.
2022. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd nem apád tulajdona. Ő dönti el, össze akar-e veled házasodni vagy sem. Szóval kérd meg nyugodtan.
2022. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem a középkorban élünk. Igaz, sok szokásban és gondolati mintázatban még mindig jelen van annak öröksége, de szerencsére ma már egy nő is önálló ember, a házasság meg két ember (és az a kettő a két érintett) közös, szabad akaratából történő szövetsége.

Mi a fontosabb neked? Apuka magánvéleménye, vagy a barátnőd, és az érzéseitek? Ezt kell eldöntened.

2022. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%
Csakazértis vedd el. Ez a ti döntésetek.
2022. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Megpróbálok beszélni az anyóssal is, hogy ő hogyan látja ezt.. Ennek ellenére mindenképpen megkérem a kezét holnap este.
2022. máj. 27. 12:53
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, sok boldogságot Nektek!
2022. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!