Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés korai lenne így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés korai lenne így?

Figyelt kérdés
Most leszünk negyedik éve együtt, az utóbbi időben pár hónapja az intimitás szex alább hagyott, viszont minden más rendben van. Keveset vitatkozunk, azok többnyire apróságok, hamar megbeszéljük, általában nem is a másikkal van gondunk. Az együttlétes dolgon próbálok javítani, mert szeretem a párom, és ki akarok lépni a bekényelmesedésből, viszont mondta, hogy ezt ő is érzi. Sokat vagyunk a tv előtt este és /vagy már alapból fáradtak vagyunk vagy azok leszünk mire mennénk aludni, így heti 1 max 2 alkalmat vagyunk együtt. Az eljegyzésre már régóta gondolok, mivel teljesen meg tudok nyílni a páromnak. Pár hónap múlva mennénk hosszúhétvégére és ott szeretném megkérni a kezét, viszont, hogy a napokban beszéltünk erről az intimitásos dologról kicsit aggódok, nehogy sok legyen ez. Megbeszéltük, hogy kevesebbet időt töltünk a tévé előtt, és azóta sok idő nem telt el, de működik a dolog. Mi a véleményetek?
2023. márc. 7. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk erről nem kell gondolni semmit, ez abszolút a ti döntésetek, hogy mikor jegyzitek el egymást és/vagy házasodtok össze. Miért kellene erre társadalmi jóváhagyás?
2023. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Abszolút nem társadalmi elvárás miatt szeretném, mint szerintem sokan a mai világban csak úgy érzem ő az igazi, akivel összekötném az életemet.

Arra irányult a kérdésem, ha minden rendben van csak az intimitás kevés amin dolgozunk akkor lehet e sok egy eljegyzés egy- két hónapra rá!?

2023. márc. 7. 14:15
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Hány évesek vagytok? Volt a másik előtt kapcsolat(ok) - milyen hosszú(ak)?


Az egyik, hogy ha én el akarom jegyezni a párom, akkor eljegyzem és nem az internet ismeretlen népét kérdezgetem, hogy mit gondol. KOMOLYAN, ha a többség azt mondja, ne jegyezd el, akkor nem fogod? Ezen gondolkozz el.


A másik, hogy az intimitás és a szex és úgy általában az egymáshoz való viszonyotok folyamatosan változni, hullámzani fog. Ezt tudomásul kell venni, elfogadni, de tenni ellene. Kommunikációval, türelemmel, mert lesz olyan időszak, amikor minden szeretet és szerelem ellenére nem vágytok annyira a másikra (nem feltétlenül testileg).


Ha 4 év után most értetek el oda, hogy kezd kicsit ellaposodni a kapcsolat, az szerintem jó jel, általában ennél hamarabb bekövetkezik ez be, de ha fiatalok vagytok, akkor lesznek még ennél nagyobb hullámvölgyek is.


Törekedjetek, hogy legyen külön-külön is programotok időről-időre, de legyen fixen hetente, 2 hetente kimozdulós program kettesben (randi, ha úgy tetszik) + baráti körrel vagy családdal közös is ha lehet.


Az, hogy hetente hány szex van addig nem probléma, míg mindkettőtöknek kielégítő.

2023. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jogos, amit mondasz nyilván meg fogom kérni a kezét csak itt privátban kiváncsi vagyok mások véleményére úgy általánosságban.

28 évesek vagyunk mindketten.

Programokat csinálunk valami apróságot minden héten vagy két hetente.

Mindketten éreztük, hogy kevés a szex, lehetne több, meg nyilván több intimitás, nem csak a tévé előtt a simogatás.

2023. márc. 7. 14:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit értesz intimitás alatt ez esetben a szexen kívül, ezt nektek kell megbeszélnetek egymással, ha úgy érzitek ott valami nem stimmel, hogy mire vágytok.


A szex nem kell, hogy mindig másfél órás teljes csinnadratta legyen, lehet az attól jó, ha egy gyors 20-30 perces menet, plusz hétvégén napközben is be lehet szervezni egy-egy alkalmat. :)

2023. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Mar lassam 4 eve egyutt vagytok es egyutt is eltek egy ideje, mar hogy lenne korai? :DD

A szex meg olyan, hogy tenyleg nem egy allandoan egy szinten mozog.

2023. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
100%
4 év után nem korai.
2023. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Cseppet se korai. Sőt, ilyenkor szerintem az a fura, ha még nem történt semmi.
2023. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Mitől lenne korai? Mi anno 4 éves kapcsolatban már 2,5 éve házasok voltunk.

Abszolut nem korai 4 év után a lánykérés, de a házasság sem. A Problémák pedig egy kapcsolatot sem kerülnek el. Bármikor lehet olyan időszak, hogy valamiért kevesebb a szex. Ha meg tudjátok normálisan beszélni, hogy mi az oka, és a megoldást keresitek mindketten, akkor nincs ezzel semmi probléma, és nem lehet akadály.

2023. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem sem korai. Sőt... Ha szeret téged és meg is akar állapodni melletted, akkor már kb. 2 éve várja. 😅
2023. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!