Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Másfél év jegyesség sok idő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másfél év jegyesség sok idő?

Figyelt kérdés
Ha most eljegyzem barátnőmet akkor kb másfél éven belül tudnánk összeházasodni. Várjak még az eljegyzéssel? Vagy már jöhet? Tuti, hogy 2025 júniusban egybe szeretnénk kelni.
dec. 10. 20:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem túl sok, ez ne tartson vissza. Nálunk is bő 1 év volt, mert mindenképp nyári esküvőt szerettünk volna és így jött ki jól.
dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
Nekem sok lenne, de ez csak én vagyok.
dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Bevallom nekem is sok lenne a másfél év jegyesség.
dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Én nem tudom másokat ez miért zavar. Ha biztosak vagytok egymásban ezen nem múlik. Sok ismerősöm anyagi okokból 2-3 évig jegyes volt.
dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Nekem sok, mert nem akarok évekig, vagy 1,5 évig eljegyezve lenni. Belefér 1 év maximum, de több...

Úgy gondolom hogyha el akar venni feleségül, van is rá keret akkor ne várjunk hosszú ideig rá. Nyilván hogyha nem tehetjük meg akkor ne is kérje meg a kezem, majd amikor megbeszéltük hogy ilyenkor lenne jó az esküvő kb. akkor előtte 1 évvel max kérje meg a kezem.

dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Van párkapcsolatod vagy csak vágysz rá? Elhiszem, hogy Neked ez fontos, de minél fiatalabb valaki annál kevésbé teheti meg, hogy egyből lagzi legyen, de ettől még eldönthetik, hogy együtt akarnak megöregedni.


Plusz van olyan is, amikor valamilyen apropó okán nem akkor kérik meg az ember kezét h pont 1 ev múlva lagzi legyen, egyik ismerősöm se akarta 1 datumra a kettőt.


Pl: megkérheti a kezem a párom a nyari időszakban (május-szeptember), de esküvőt ekkorra nem akarok szervezni, ugyanis ezek a honapok tele vannak családi-baràti szülinapokkal. Konkrétan párom apukája 3 nappal később ünnepli a szülinapját, mint én.


Az április az egyetlen hónap, amikor nincs minimum 2 szülinap, az a hónap szólhat rólunk az időpont megtalálásában. Ami azért nem egyszerű, mert aki épp szülinapos az tuti nem a mi esküvőnkön ropná, hanem a saját családjával otthon.

dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

De ezek mi vagyunk, sok háklis ismerősünk is van, mindenki gyerekkel kb., harmincas évek elején vagyunk és számunkra már nem ezen múlik a dolog. Egyszerűen csak nem volt fontos nekünk a házasság. Mostanában egyre többet beszélünk róla és nyitottabbak is vagyunk rá. Páromnak van 2 gyereke, az elsőt fiatalon nem tervezték, a másodikat a kapcsolat megmentése érdekében vállalták, de a fél éves kisebb gyerekkel a 25 éves barátnője talált valami pénzesebb pasit, akinek azóta szült egy harmadik gyereket és mivel én szeretem a párom gyerekeit, tudom, hogy nekik ez a mozaikcsaládosdi rossz és nem kedvelik annyira az új apát, aki kivételez a saját fiával.


Mi így 3 éve vagyunk együtt, remélem nem kellemetlen azt mondanom, hogy ilyen múlt mellett abszolúte érthető, hogy 3x is meggondolnánk ezt a kérdést. Nekem nem lehet gyerekem, de talán menyasszony még lehetek. Ha nem, az sem baj. Örülök, hogy ilyen szépen megvagyunk a párom gyerekeivel.

dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Semmi sem sok idő. Lehettek jegyesek 1 évig, meg 10 évig is. Hagyjuk ezeket a régi hagyományokat, hogy na a Marinéni megszól, ha egynél több év lesz a vége.
dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szimbolikus jelentősége van, fontosabb hogy ti mit éreztek, hogy képzelitek a közös jövőtöket. Ez meg nem az eljegyzésen fog múlni. Ettől egy gyűrűvel még "jelezheted" hogy biz' a te szándékod összekötni az életeket örökre.
dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok. A jegyesség a házasság előszobája. A felek kinyilvánítják a házassági szándékukat, és mikor az összes feltétel megvan, összeházasodnak.
dec. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!