Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tudom hogy hülyén hangzik de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom hogy hülyén hangzik de hány éves kortól lehet eljegyezni valakit? Azt tudom, hogy házasodni csak 18-tól lehet.

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Régen már kisbaba korban is megtörtént az eljegyzés.
2010. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhoz kötve, nem jogi kategória. Se következménye, se jelentősége.
2010. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Mivel az eljegyzés nem hivatalos dolog, ezért nincs semmiféle korhatára sem. De nem is jelent semmit, nem kötelez semmire - ezért értelmetlen bohócságnak tartom.
2010. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Csak akkor van értelme az eljegyzésnek,ha rövid időn belül követi az esküvő. Különben csak felesleges formaság.
2010. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
ez csak attól függ, mennyire komoly a kapcsolat, de 18 alatt szerintem még kicsit korai... olyankor még bármi történhet :) a párom is esküvő előtt szeretne csak eljegyezni, de mivel még mindketten tanulunk, úgy döntöttünk esküvő csak akkor lesz, ha megvan a munka is, és így nem a szülők nyakába szakad az egész 20/L
2010. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az eljegyzés lehet egy gesztus is arra vonatkozóan, hogy szereted az illetőt és komolyan a szándékaid (persze nyilván ekkor szó van esküvőről is). De ahogyan sokan már írták, nem kötelez semmire, lehet, hogy a párod magasról ejt rá, sokan még a házasságot sem veszik komolyan, nem tisztelik a másikat (az ilyenek állatok is lehetnének ezzel az erővel).
2010. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy 16 éves kortól lehet jogilag megházasodni. Más kérdés, hogy az illetők felkészültek-e már hiszen e-korban még annyira tapasztalatlan az ember.. Ilyenkor még élvezze az életet, tapogassa ki a határokat nem pedig kösse le magát..
2010. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Számomra mint ha valami 16 körüli kor rémlene a házassághoz, de van benne egy olyan is, ha a két fél szülei megegyeznek hogy összeházasodhat a 2 gyerek akkor már 18 alatt is lehet. Úgy gondolom hogy nem biztos hogy jót tesz a gyerekeknek ha érdekházasságról van szó és emiatt 18 alatt esküdnek meg a felek. De az biztos hogy nincsen hozzá korhatár, hogy mikor jegyzel el valakit. Mivel semmi jogi vonzata nincsen az ügynek. Tehát szülői engedéllyel sok minden megoldható a mai világban. (vagy nagykorúsíttatod magad).
2010. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az eljegyzés csak egy formaság, egy hagyomány aminek semmilyen hivatalos vonzata nincs, olyan mint bármely más fogadalom amit teszel valakinek. Akkor jegyzel el valakit amikor csak akarsz, akár már az oviban is, az persze más kérdés, hogy valaki komolyn veszi és a szülőknek esetleg nem tetszene de semmilyen jogi akadálya nincs.
2010. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

korhatár tudtommal nincs de azért szerintem 17-20 év alatt nem érdemes mert ha pár év múlva elveszlek

című a dolog akkor 30százalék hogy lesz belőle valami...

csecsemőkor ...a történelemben az érdekházasságok bajnokai az uralkodók voltak kedvenc esetem a fél éves herceget (igaz itt nem eljegyzés hanem komolyabban) házassági szerződésben hozzáadják a még meg nem született 3-8 adik hónapban lévő születendő hercegnőhöz aki!!!jó eséllyel meghal születés közben vagy ha túléli meghal 5 éves kora előtt... itt két új kérdést ki lehetne írni:1hogyan mondják ki az igent ha még nem hogy beszélni sem tudnak de foguk sincsen tehát nem csaqk agyi de fizikai szinten is képtelenek rá.2:a nászéjszaka jobb bele se gondolni nem hiába a SÖTÉT középkor...de legalább 1 uralkodó rokon ergo no háboru velük...

2010. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!