Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen gyűrűvel kell pontosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyűrűvel kell pontosan eljegyezni valakit? Nyár végén szeretném eljegyezni a barátnőmet, de annyi mindent hallottam és nem igazán tudom kitől megkérdezni. Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval meg kell vegyek 2 eljegyzési karikagyűrűt,vagy a kísérőgyűrűvel kell megkérjem a kezét?És az apjától "ki kell kérjem a kezét"? Lehet,hogy hülye kérdések,de nem tudom ezeket :)
2011. júl. 26. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem biztos, hogy így van, de én így tudom: eljegyzés előtt "elkéred az apjától". Egy gyűrűt veszel, általában ez köves gyűrű, vagy egyéb, nem karika.

Karikagyűrűt meg majd ketten együtt vesztek az esküvő előtt. Tehát neked egy, neki 2 gyűrűje lesz.


Remélem, nem mondtam hülyeséget.

2011. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Én is így tudom, ahogy az első írta
2011. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nemrég kérték meg a kezem. Egy szép kísérőgyűrűt kaptam(sok pici kővel van kirakva), aztán majd együtt megyünk megvenni a karikagyűrűket. Jól írta az előző: a lánynak 2, a fiúnak egy gyűrűje lesz. Az apás részről nem tudok nyilatkozni, de ha a lány már igent mondott, akkor a szülő max. az áldását adhatja.
2011. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat,reméltem is,hogy így van! :)
2011. júl. 26. 10:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1 gyűrűt kell venned, ami lesz a kísérő gyűrű a lánynak. Majd együtt megveszitek a másik 2 karika gyűrűt, az lesz az a gyűrű amit majd az esküvőn átkerül a jobb gyűrűs ujjra.

Nálunk úgy volt, hogy amikor megkérte a párom a kezem nem volt gyűrű, hanem utána mentünk együtt megvenni. Nem merte megvenni egyedül a gyűrűt, mert félt, hogy kicsi, vagy nagy lesz. Meg, hogy majd passzoljon a karika gyűrűhöz is, mert azért azt is szem előtt kell tartani.


Sok boldogságot!


21 éves menyasszony.

2011. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Annyit még hozzátennék, hogy mikor amikor megkérte a kezem azon a héten lett csak kész a karika gyűrűnk (csináltattuk) majd rá egy napra eljött a párom és Apának elmondta, hogy szeretné megkérni a lányuk kezét (engem) s majd ők gratuláltak.

A hivatalos eljegyzés augusztusban lesz, egy vacsora keretein belül.

2011. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kísérőgyűrűvel szokták megkérni a lány kezét,aztán ha igent mond akkor kérdezik meg a szülőket,hogy áldásukat adják-e(azaz kikérik az apától).Utána mentek el együtt karikagyűrűt választani és ha az megvan akkor jön a hivatalos eljegyzési ebéd vagy vacsora a családdal.Akkor kerül fel először a karikagyűrű a bal kézre,a lánynak a kísérő mellé(vagy egy ujjra a kettő,vagy a kísérő középre és karika a gyűrűs ujjra -attól függ melyik ujjára vetted a kísérőt)azt addig a bal kézen hordjátok amíg az esküvő napján átkerül a jobb kézre.
2011. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy rozsdás kulcskarika is megteszi!:)

Legalább is én annak is ugyan úgy örültem volna!:)

Igen lehet kísérő gyűrű ami köves és csak a lánynak van!

De nálunk például a párom is szeretett volna hordani gyűrűt így ő 2 karikát vett!Apukáméktól kikért,aztán megkérte a kezemet!:)

A gyűrű mindegy milyen lényegében,mert mondom ha igent mond egy nő akkor az igent mond a rozsdás kulcskarikára is!:) de egyébként az ezüstön át a titániumig mostanában mindent vesznek eljegyzésre is és esküvőre is!Pénztárca és ízlés függvénye!De egy ékszerboltban úgy is segít az eladó hogy mi a "divat"!:)

Sok boldogságot nektek!

2011. júl. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)))
2011. júl. 29. 12:24
 10/11 anonim válasza:
Lézercélzóssal kell "pontosan eljegyezni valakit".
2011. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!