Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha a párom titokban szeretné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom titokban szeretné megkérni a kezem szóval nem tudok róla hogy pontosan mikor de azt mondta nem is szereté elmondani akkor én hogy fogom megvenni a gyűrűt vagy ez hogy szokott menni Mindenkinél így van ez?

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a gyűrűt ő fogja megvenni titokban. legalábbis a mi időnkben még így volt 7 évvel ezelőtt.

vagy azóta mindenki megveszi magának ??:-))))

2009. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

neked nem kell gyürüt venni. az eljegyzés azt jelenti hogy a férfi szerelme zálogául egy köves gyürüt ad a nönek, és mikor össze hßazasodnak arany karika gyürüt cserélnek. mivel sokan elööb kigondolják az esküvö dátumát mielött férfi megkérné a kezét, ezért leginkább egy családi esemény áz eljegyzés ahol a család össze ül megbeszélni az esküvö részleteit, így sokan karikagyürüt vesznek csak.


szóval ha a párod szeretné megkérni a kezed de meglepetésnek akarja, akkor ö már megvette a gyürüt vagy egyedül fogja megvenni. ennek nem kell karika gyürünek lennie.

2009. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! hasznosak voltak de akkor neki egyáltalán nem lesz semmilyen gyűrűje?? mert egyik barátnőmnek meg a pasijának közös eljegyzési gyűrűjük van hogy hogyan vették meg azt nem tudom:S
2009. jan. 6. 18:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A köves gyűrű amerikában szokás. nálunk ha megszeretné kérni a párod a kezed akkor karikagyűrűt fog venni. S magának is és neked is.
2009. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm így kicsit világosabb felénk legalábbis így szokás:) csak azt nem tudtam hogy ki veszi kinek és hogy :S:S:S
2009. jan. 6. 19:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A férfi kéri meg a nő kezét, és a férfi veszi meg mindkét gyűrűt. Neked ezzel nem kell foglalkoznod.
2009. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is karikagyűrűvel volt az eljegyzés, nem volt külön lánykérés, az eljegyzésnél kaptam meg a kísérőgyűrűt is. Amit én választottam, nagyon egyszerű, semmi kő. Igazán én nem is ragaszkodtam hozzá, mert azelőtt sosem hordtam gyűrűt.

Lánykérés esetén, ha csak spontán meglepetésnek szánja a párod, akkor fog neked venni egy gyűrűt (esetleg köveset) és megkéri a kezed. Ilyenkor neked nem kell neki gyűrűt adni. Majd jön a "hivatalos" eljegyzés, amikor karikagyűrűt húztok egymás ujjára, mind a kettőt a fiú fizeti (nálunk így volt), az eljegyzési vacsorát ebédet, pedig lányos család fizeti, állja. Nálunk ez otthon volt, semmi extra felhajtás, csak szűk család, szülők, testvérek és a párom nagymamája (mivel sajnos már csak a páromnak él az egyik nagyija).

A kérő gyűrű lehet a későbbi kísérő gyűrűd. Az eljegyzésre szokás (nem mindenhol) pecsétgyűrűt venned a párodnak, de persze kiválaszthatjátok együtt, amikor a karikagyűrűt választjátok. Nálunk így volt. Egyszerre választottuk ki a karikákat, nekem a kísérő gyűrűt, és a páromnak (aki azóta a férjem) pecsétgyűrűt.

2009. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a párod veszi meg mindkettőt. Nálunk én rendeztem a gyűrű dolgát (én vagyok a fiú), de nem meglepi volt, hanem közösen hosszan válogattuk, megvitattuk, kinek mi tetszik, és elkészíttettük a számunkra legszebbet.


Az eljegyzéskor húztuk fel egymás ujjára, be is voltam parázva rendesen.:)) Ez augusztusban volt, nagy meleg egész nap, a melegtől persze kissé kitágultak az ujjaink, nekem még jó volt, de az övé sehogy sem akart felcsúszni.:)) Zavaromban jól felrántottam az ujjára, de ő is be volt ijedve, és semmit nem vett észre a kínzásomból.:D


Szóval neked nincs más dolgod, mint ülni egész nap, várni és ábrándozni, hogy mikor is fog majd jól meglepni.:)

2009. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ez nagyon kedves volt .köszi a választ:):):)
2009. jan. 6. 21:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk s férjem gemkapocsból hajtogatott egy gyűrűt, ezzel kérte meg a kezem, persze volt köré minden szép, letérdelt stb. (de gyönyörű volt az a nap!), majd utána közösem mentünk el az ékszerészhez és kiválasztottuk a gyűrűket magunknak. (sima karikagyűrűnk van, kövesről nálunk szó sem volt építkezés miatti pénz híján. :-/ , de megvagyok nélküle :-) )
2009. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!