Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Kötelező elmondani a szülőknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelező elmondani a szülőknek, hogyha eljegyezzük egymást 16 évesen?

Figyelt kérdés
Terveink szerint eljegyezzük egymást,de még nem akarunk szólni minimum addig a szülőknek,amíg nem megyünk egyetemre.Mit gondoltok erről?KÖtelező lenne szólni?
2009. szept. 24. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Törvény nem írja elő. De akkor minek az eljegyzés.
2009. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mondjuk most mindent előre terveztem.Végülis lehet igaz,hogy várhatnánk ezzel.
2009. szept. 24. 21:47
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha egyetemkor akarjátok az eljegyzést akkor addig szerintem nem kel elmondani, csak előtte. Tegyük fel hogy 1 hónap múlva mennétek egyetemre akkor már illene, de ha fél,1, 2 év van még addig, teljesen felesleges.
2009. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötelező, hiszen a mai magyar jog nem ismeri az eljegyzés fogalmát.
2009. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem kötelező. De ha "hivatalosan" partit rendeztek a dolog köré, hogy bejelentsétek a dolgot, arra hívjátok el őket azért :$ Vagy ha nem, az esküvőről azért tudjanak már :D
2009. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

éédesek vagytok!

én is hozzámentem 18 évesen a pasimhoz. a szigeten :)

de nem volt hosszúéletű a frigy, és azóta már a 3. pasimat fogyasztom. 22éves vagyok.

drágák vagytok, de a házassággal még várjatok pár évet. az eljegyzésnek inkább informális jelentősége van, de ha úgy gondoljátok, hogy ez nektek fontos, akkor gyűrűzzétek meg egymást :)

2009. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Igen, mert az eljegyzés=lánykérés. S ki mástól kér meg?

De ha titkos eljegyzés, akkor nem kell.

2009. szept. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

"De akkor minek az eljegyzés"

"Nem tudom".


Sok értelme van. :D

2009. szept. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
16 évesen szerintem nagy badarság, de ti tudjátok.
2009. szept. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Jogilag nem vagy köteles bejelenti az eljegyzést, hiszen jogilag ilyen nincs. Ez egy gesztus, amely során a párod megkéri a kezed. Mint ahogy írták: elviekben a szüleidtől. Tehát illenék közölni a dolgot, persze, nem kötelező.


Na most jön a véleményem, ha nem vagy rá kíváncsi, kérlek, ne is olvasd tovább! :) De azért elmondom, hátha mégis...


Nagyon fiatalok vagytok még. A tini szerelmek elég nagyok szoktak lenni, de az egyetem/főiskola nagy fordulópont az ember életében. Új emberek, új arcok. Sok középsulis szerelem itt megy tönkre, mert jönnek új fiúk/új lányok, új szerelem. Szerintem, érdemes lenni eddig várni az eljegyzéssel, hogy a kapcsolatotok "túléli"-e a továbbtanulás próbáját. Pláne, ha külön helyen tanultok tovább, ez halmozottan érvényes.

Igazából az eljegyzés még nem eskü, de azért némi súlya van. Nem mindegy, hogy barátnő vagy menyasszony vagy. Gondolom, te is érted a két szó közötti erős különbséget.

Tanácsolom, hogy várjatok még az esküvő/eljegyzés gondolatával. Nem vagytok lemaradva, veszteni valótok nincs, ha még vártok, de ha nem, akkor lehet.

Ráadásul arról nem is beszéltél, hogy mióta vagytok együtt! ;)


Tanulságként egy volt osztálytársnőm története:

Középiskolában dúlt a szerelem a volt osztálytársunkkal. Aztán jött hír: érettségi után eljegyzik egymást. Amikor októberben találkoztunk, már az új szerelméről áradozott...

2009. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!