Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan javítsam a kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan javítsam a kapcsolatot barátnőm szüleivel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A barátnőmmel két éve vagyunk és együtt és rövid időn belül szeretném, ha komolyabbra fordulnának a dolgok, mert a kapcsolatunkban minden a legnagyobb rendben van, egyetlen problémám a barátnőm szüleivel van:

Én általában mindenkivel megtalálom a közös hangot és el tudok beszélgetni (pl.: barátnőm nagyszüleivel is jóban vagyok), de barátnőm szüleivel ez egyszerűen nem megy. Az anyukája nagyon csendes, minden kérdésre maximum 3 szóval válaszol és mindent fogóval kell kiszedni belőle, így egyszerűen képtelen vagyok vele hosszútávon beszélgetni, mert ez úgy szokott kinézni, hogy én beszélek, ő hallgat, teljesen mindegy milyen témát hozok fel. Barátnőm apjával pedig teljesen mindegy miről kezdek el beszélgetni, kb 2 percen belül a politikára tereli a szót és elmondja nekem amúgy szélsőséges nézeteit, amivel én nem értek egyet, ezt általában finoman próbálom tudtára adni, hogy nem vagyunk egy véleményen, de ő ebbe nem nyugszik bele és minden alkalmat megragad, hogy a saját nézeteit magyarázza nekem, de már hallottam vagy 30-szor és továbbra sem értek vele egyet, de sajnos semmi másról nem tudok vele elbeszélgetni, mert mindig erre tereli a témát, ezért egy ideje már kerülöm is a beszélgetéseket.

Barátnőm szerint nem csak velem ilyenek, hanem lényegében mindenkivel, többek között vele is, viszont mégis zavarja a barátnőmet, hogy nem vagyok jó kapcsolatban a szüleivel és ezért néha próbálom is elkerülni őket.

Mi a teendő ebben az esetben, mivel tudnám javítani a helyzetet? Mert a jelenlegi hangulatban nem tudok például egy eljegyzést elképzelni...


2011. jan. 17. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Hááát... nehéz eset...szerintem próbálj úgy tenni az apukával,mintha egyetértenél,az anyukával nem nagyon lehet mit kezdeni(vannak ilyen emberek).Próbálj megtudni róluk minél több dolgot,hátha van valami hobbijuk,esetleg a munkájukkal kapcsolatos dolgokról tudnátok még beszélgetni.
2011. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem (ami egyébként már nektek is eszetekbe juthatott volna) az jó lenne, ha a bnőd rákérdezne a szülőknél, hogy van-e valami problémájuk veled. Ha van mondják meg mi az, és azon próbálj változtatni, ha pedig nincs, akkor mondja meg nekik, hogy lehetnének kicsit kedvesebbek is, mert (az egy dolog, hogy két éve már együtt vagytok) mégiscsak te vagy az új a családban igazán megpróbálhatnák megkönnyíteni a helyzetedet.

Ha továbbra sem változik a helyzet, akkor pedig hagyni kell, végülis nem velük tervezted az eljegyzést gondolom...:)

Sok sikert

20/L

2011. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én szüleim pontosan ilyenek! Anyu csendes, ha van is véleménye, nem osztja meg senkivel. Apu pedig olyan, hogy ha azt mondom neki, milyen szép a fűzfa az utcán, egy mondattal képes áttérni a politikára, amivel jól felhergeli magát, és nem lehet vele beszélgetni tovább. Hát, nem akarlak elkeseríteni, de nem sok ember maradt meg a közvetlen környezetükben...
2011. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Hobbijuk sajnos nem nagyon van, társaságba se nagyon szoktak járni, dolgoznak, otthon ülnek (takarítás, barátnőm testvérének nevelése, TV, internet, nagy ritkán rokonokkal találkoznak, ennyi). Egyébként van egy boltjuk van, azt vezetik, sajnos én ehhez nem nagyon tudok hozzászólni. A barátnőm már többször kérdezte tőlük, hogy van-e bajuk velem, mindig azt mondták, hogy nincs. A barátnőm annyit mondott rá, hogy ők egyszerűen ilyenek, nem csak velem, hanem mindenkivel, ezért nekem kéne közeledni hozzájuk...
2011. jan. 17. 10:17
 5/6 anonim válasza:
Én meg alergiás vagyok már a párom annyára .Ő is állandóan a politikát mondja,én finoman mondom neki ,hogy nem érdekel egyre megy.Ugyanúgy folytatja,ne érdekli.És aki nem baloldali mint a sógornője meg a lányának a férje az egy bunkó.Meg reggel 5 től nem lehet aludni tőle,mert akkor takarít ,meg csörömpöl.Meg ha megy ki a férje akkor kiabál neki,meg felhangosítja a tvt ugy hogy a konyhában hallja
2011. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 megölömatesóm válasza:
LEGYÉL JÓ POFI:))))))))))))))))))))))))))))))Am amugy azt szeretik ha látják,hogy szereted a lányát
2011. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!