Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Komoly kapcsolatban élők, Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly kapcsolatban élők, Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

"Te vagy életem nagy ajándéka. Lélekben, gondolatban állandóan Veled vagyok.

Lehunyom a szemem, és magam előtt látlak, mosolyod, csillogó szemed. Milyen csodálatos ajándékot kaptam a Sorstól. Téged, Kincsem, egyetlen boldogságom. "


Ti éreztetek már ehhez hasonlót? Kíváncsi lennék, hogy ha egy férfi úgy érzi megtalálta azt a nőt, akivel le tudná élni az egész Életét, akkor gondol-e ehhez hasonlót? Ha "biztosnak" érzi a kapcsolatot- ez alatt azt értem, hogy jó ideje együtt élnek, van néha kisebb konfliktus, de "egy hullámhosszon" vannak, szívesen töltik együtt az idejüket, és jól megértik egymást,számíthatnak a másikra- akkor éreznek-e késztetést, erős vágyat arra, hogy kifejezzék az összetartozásukat a Párjukkal, illetve azt, hogy a kapcsolatuk "magasabb szintre" lépett (és ők nagyon sokra becsülik a kapcsolatot)?


Szerintetek "manapság" az eljegyzés hagyománya "alkalmas" erre? Vagy a sok rosszul sikerült eljegyzés, házasság, amelyet a környezetünkben látunk elbizonytalanít? Esetleg a "régi világ" hosszú évekig eljegyzés gyakorlatát (azaz a mai együtt járásét) felváltotta az "élettársi" kapcsolat gyakorlata? Sokan leírták már, hogy az eljegyzés a "házasság előszobája", tehát a "hagyomány" szerint, ha eljegyezték egymást, akkor utána kb. egy éven belül házasodni "illik"(?), "kell"(?). Ez a "hagyomány" "érvényes" manapság is?


Szerintetek komoly kapcsolatban élő nők és férfiak mit jelent a MAI világban az eljegyzés?

(Az idézet az elején egy olyan Férfi "vallomása", aki megtalálta Élete Párját, a Nőt, akivel leélte egész Életét, és a Nő halála után egy regénnyel állított Neki Örök emléket...)


2011. febr. 20. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségfüggő. A férjem nem a szavak embere, de ha este 11-kor eszembe jut, hogy ennék egy csokit, máris veszi a kabátját és helyettem is elmegy boltba. Viszont ha a fenti idézethez hasonlót kéne mondania, szerintem kifutna a világból.

Van aki meg a szavak embere...


Eljegyzés? Szintén emberfüggő. Van, akinek fontos és tartja a hagyományokat, van, akinek meg nem fontos.

(Ismét magamat hoznám példának, nálunk nem volt eljegyzés, csak kitaláltuk, hogy összeházasodunk, majd aznap be is mentünk időpontot kérni.)

2011. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként te lennél a férfi?
2011. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, de érdekelnek férfiak és nők válaszai is egyaránt.
2011. febr. 20. 09:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudod, Nekem még ennél szebbeket is írt a párom, + mindig tele volt meglepetésekkel, imádott, és ezt ki is mutatta. Aztán lelépett. Erről ennyit.
2011. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A tettek számítanak, nem a szavak.

Hol van a híres női megérzés? Tudnod kellene... :)

2011. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Párom nem a szavak embere, de néha ki tud belőle törni, és olyankor könnycsorgató dolgokat mond nekem. Tettekben meg nagyon ott van, rengeteg mindenben segít, sok kis dologgal elhalmoz, aminek tudja, hogy örülnék, nagyon figyelmes. (ez nem reklám szöveg, persze neki is vannak rossz tulajdonságai és voltunk már padlón, válság volt egy kicsit, sajnos miatta :( :) )

Az eljegyzéssel még hadilábon állok, sokáig nem tetszett a házasság gondolata, pont azért, mert tényleg manapság, csak úgy "hullanak" a házaspárok szét (félelmetes nekem), de valahol vágyok rá manapság, hogy megkérje a kezem és elvegyen, hogy az övé legyek teljesen, hivatalosan is egy párrá nyilvánítsanak minket.

Uram szeretne házasodni, minden vágya, hogy egy jó kapcsolatot megpecsételjen ezzel, ő örökké gondolja, egyszer szeretne házasodni, neki fontosabbak ezek az értékek, és kevésbé fél, mint én. :)

5 éves kapcsolat

2011. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
.
2011. febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

volt vagy ezeréve egy exem aki eszméletlen nyálas dolgokat tudott mondani,elvileg szerelmet vallott,közben meg össze-vissza csalt...


párom nem a szavak embere,tőle a maximum a "szeretlek,jó hogy vagy nekem,tevagy a legfontosabb"

de tettekben sokszorosan "megtérül" a nagy szavak hiánya


eljegyzés emberfüggő,nem szeretjük a felhajtást,szűk család 10 fő,sosem vágytam kismillió rózsasziromra,meg habosbabos ruhára,az esküvő egy gesztus egymás felé,és a leendő baba felé,aki hivatalos kapcsolatba születik:)

23/N

2011. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!