Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Éreztétek így magatokat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztétek így magatokat?

Figyelt kérdés

Barátommal egy éve leszünk együt és szóba került a családalapítás(eljegyzés, esküvő) gondolata.

De megijedtem, hogy tényleg lehetünk egy életen át boldogok.

Ti éreztétek ezt a bizonytalanságot eljegyzés előtt?

Nem most lenne, 0,5-1 év után lenne az eljegyzés utána a lagzi, de már most megijedtem:$


2011. márc. 16. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Lehet azért érzel így mert még nem vagy megérve egy házasságra, családalapításra.
2011. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél előfordulhat esküvő előtti pánik, de ha nem érzed magad biztosnak a dologban, várjatok még.
2011. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy megijedtél. Lehet legbelül elhamarkodottnak érzed az egészet? A helyetekben inkább várnék még a "túl komoly" dolgokkal. Ha az eljegyzéssel nem is, de az esküvővel, gyerekvállalással biztosan! Már kétszer cselekedtem elhamarkodottan életemben ilyen téren, mindkétszer pórul jártam! Hosszú még az élet (remélhetőleg), ne hamarkodd el! Később nagyon pórul járhatsz. Semmi nem történik, ha vártok még 1-2 évet, kitapasztaljátok, hogy hosszú távon hogyan tudtok (ill. tudtok-e) együtt élni.

35 F

2011. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az esküvő előtt pár nappal pánikoltam be, bár semmi okom nem volt rá. Csak a felelősség, hogy életem végéig ígéretet teszek valamire, amit akkor is be kell tartani, ha 5-10-20 év múlva már megváltozik az értékrendem, véleményem, személyiségem.

Férjemnek elmondtam, elmosolyodott, mondta, hogy semmi baj, ha nem megy, el lehet válni.

Ezzel úgy megnyugtatott, hogy azóta se jutott eszembe pánikolni, pedig már pár éve megvolt az esküvő.

2011. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, párom 23.

Nem akarjuk elkapkodni semmiképpen. Csak szóbahoztuk a dolgot.

Szeretném majd ha boldog családom lenne és akivel szeretjük és tiszteljük egymást még élünk. Most még ez elképzelhető:) Szeretem őt nagyon, de azért az eljegyzés vár magára minimum egy évet:)

2011. márc. 16. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem aki felfogja, mi a házasság, az meg is rémül egy ilyen nagy döntéstől.

Akik nem, azok már vagy évek óta élnek együtt (mi is hét év után házasodtunk, hogy legyen róla "papírunk"), vagy nem fogják fel, miről is döntenek.


Szerintem pont az nem érett rá, aki nem rémül meg tőle.


Mindenki megszeppen kicsit, ez a normális reakció.

2011. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Húú hát én iszonyatosan félek tőle. Decemberben voltunk együtt a barátommal 3 éve, igaz még csak 20 évesek vagyunk. Minden jel arra utalt, hogy gyűrűt kapok, és nagyon berezeltem, és megmondtam neki, hogy ha tényleg az, akkor nem szeretném. Mondjuk végülis nem az lett, de most nem ez a lényeg:D

Hanem az, hogy igen éreztem így magam, és szerintem természetes.

2011. márc. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy éves kapcsolatban, 22 évesen én is megrémültem volna. :)

Még most is fura belegondolni, hogy össze fogunk házasodni pedig 26 vagyok és 4 éve együtt élünk. :)


Ez teljesen egyéni dolog mindenkinél, de nálam az "segített" a dolgon, hogy lett saját lakásunk és elkezdtünk dolgozni, magyarul "felnőttünk"... ha az ember dolgozik, meg háztartást vezet, akkor szép lassan belenyugszik, hogy felnőtt ember és akkor már jön az "igény", hogy saját családja legyen. :)


De ha egyetem alatt kérte volna meg bárki a kezem, hát rögtön szívbajt kaptam volna... pedig már akkor is felnőtt ember voltam _elvileg_. :)

2011. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Mi is dolgozunk mindketten, párom már 18éves kora óta, én meg 1,5éve így ilyen értelemben talán felnőttek vagyunk:)

De tény jobb lenne előbb kipróbálni a közös életet egy albérletbe.

és mégegyszer köszönöm a válaszokat:)

2011. márc. 16. 12:40
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Esküvő előtt mindenképpen éljetek együtt. (Ha eddig külön éltek.) Mert nagyon igaz a mondás, hogy lakva ismered meg a másikat.

Egyébként én 27 évesen mentem férjhez, és már régóta szerettem volna férjhez menni, mégis bepánikoltam.

Szerintem teljesen normális dolog...

2011. márc. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!