Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már magatokat úgy,...

Éreztétek már magatokat úgy, mintha láthatatlanok lennétek?

Figyelt kérdés

Amikor valaki megkérdez tőlem egy fontos információt az iskolával kapcsolatban, én szívesen válaszolok.

Majd másnap azt látom, hogy ugyanaz a személy mástól is megkérdezi, és a reakciója az információra olyan, mintha most hallotta volna először! Tehát, arra már nem is emlékszik, amit előtte én mondtam neki.


Ez csak egy példa volt.


Miért van az, hogy amikor valakivel beszélgetek, érdeklődöm felőle, akkor sosem kapok viszonzást? Azért vagyok emiatt szomorú, mert ilyenkor az általam kedvelt embereket nem érdekli, hogy mi van velem, tehát a rokonszenv egyértelműen nem kölcsönös. Mi olyan visszataszító bennem, amiért a társaim emberszámba sem vesznek? (A kinézet nem számít - csúnya emberek is lehetnek közkedveltek)


Akkor leszek mérges igazán, amikor elmegyek, hangosan köszönök a társaimnak és senki sem fogadja.


Szóval? Ti mit gondoltok? Volt már veletek ilyen?


2011. ápr. 21. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jah, evvel én is így vagyok. Levegőnek vagyok nézve, de mint tudjuk levegő nélkül nincs élet!
2011. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Önbizalomhiány,halkan beszélsz és jelentéktelennek érzed magad.Ha ezt hiszed magadról akkor mások mit gondoljanak?

Mond el hangosan bátran,érthetően és érdekesen a mondandódat.Nevess sokat,élj,sz.rd le ,hogy mit szólnak a vélemnényedhez.Nem törekedhetsz arra,hogy mindenkinek megfelelj,ugyse fog összejönni.Add magad:)

2011. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egész egyetem ilyen volt. Átnéztek rajtam. Tipikus jelenet volt, hogy az egyetem előtt körben álltunk vagy tízen-tizenketten, óra utáni, hazamenetele előtti utolsó traccsparti. Engem pedig kiszorítottak a körből, összezárul előttem két váll, és én kívül álldogáltam. Aztán fogtam, és csak úgy hazamentem, nem köszöntem, hogy kipróbáljam, mikor veszik észre, hogy eltűntem. Nem vették észre.

Viszont összehaverkodtam két csajjal, akikkel azóta is nagy barátnők vagyunk, így a tanulmányok után is. Szóval csak meg kell keresni azokat az embereket, akik közé beillesz. Az ilyen láthatatlannak nézés oka az, hogy nem vagy számukra érdekes, és hát ez megesik, nem imádhat mindenki.

2011. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Lin-

ha erpőszakosnak kell lenni ahhoz, hogy észrevegyenek, akkor ott már baj van. Ha valakire figyelnek, érdekesnek tartják, annak a suttogását is meghallgatják. A hangerő nem döntő. A társaság számít.

2011. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban semmi köze a kinézethez szerintem. Nekem is vannak ilyen napjaim, amikor ezt érzem. Különösen veszélyes autóvezetés közben, amikor úgy vagyok láthatatlan, hogy nekem van elsőbbségem. Ehhez képest ritkán fordul velem elő, hogy a személyes megjelenésem ne hatna. Bár volt már ilyen eset is, pont amit leírtál, mondtam egy poént, senki nem veszi, fél perc múlva mindenki röhög, ugyanazon, csak valaki megismételte. Ezt elintézem magamban annyival, hogy úgy látszik, nekem gyorsabban jár az agyam, mint a többieké. :D :D :D
2011. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azon tudok kiakadni, hogy engem meg csak a megszokott helyen, megszokott körülmények között ismernek meg egyesek.

Ha mondjuk dolgozom, naponta bejárok, oké ott felismernek, de egy bevásárlóközpontban összefutok valakivel, akkor meg sem lát, ha ráköszönök, akkor sem vesz észre.


Nem tudom, miért viselkedhetnek így veled, de biztos, hogy számít, hogy te ki vagy és kik vesznek körül. Lehet, hogy nem a megfelelő emberekkel vagy.

2011. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez ellen belső személyiségfejlesztéssel lehet tenni. Nekem van akkora egóm, hogy pont leszarom, hogy mástól is megkérdezik-e vagy sem. Ha engem valaki kérdez, akkor válaszolok, ha megfogadja jó, ha nem, úgy is jó. Én kizárólag akkor szoktam ebből ügyet csinálni, ha üzleti jellegű megkeresés, adok egy ajánlatot, amiről tudom, hogy jó és akkor szarakodik. Ez akkor volt így, amikor hitelközvetítőként szűrtük a bankok ajánlatait. És akkor másik brókert is megkérdez. Na attól tudtam falra mászni.

Ami a köszönést illeti: én is odaköszönök, ha megérkezem. Ha nem fogadják, vagy nem veszik észre az az ő bizonyítványuk, nem az enyém. Nem szabad ennyire függeni mások elismerésétől.

2011. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ki mondta ,hogy erőszakosnak kell lenni?Persze,az igaz,hogy a barátok a suttogást is meghalják és figyelnek az emberre,de itt jelen esetben nem róluk van szó.Osztálytársak,ahol sokan nagyhangúak és ők akarnak a középpontban lenni.Ha nem mondod el a véleményed csak meghúzódsz és halkoan oda oda pusmogsz valamit,akkor nem csoda,hogy elnyomnak.
2011. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Én azt "bírom", mikor a munkahelyen feljön valaki a gyárból az irodába, benéz az irodába, ott ülök, lát, és továbbmegy, se köszönés, semmi. Hát ezen fel szoktam húzni magam, mekkora parasztok vannak! De egyébként szerintem is, aki kizár a körből, meg nem köszön, meg nem kíváncsi rád, azzal te se foglalkozz. Akit meg érdekelsz, az visszakérdez. Én szerintem legyen kevés jó ismerősöm, mint sok, de felszínes kapcsolatok.
2011. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Lin-

még tinédzser vagy, ugye? :)

2011. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!