Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez normális érzés? Elmúlik?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális érzés? Elmúlik? Vagy csak ha hagyjuk hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

19vagyok párom 28!Több mint 3éve együtt vagyunk,ebből 2éve lakunk együtt anyukámnál.Sokat veszekszünk, mintha már nem lennénk olyan fontosak egymásnak.Aztán mindig arra jutok, hogy azért vitázom,mert valami "hiányzik".Nem is tudom hogy mondjam.

Nem bántam meg hogy ideköltözött, sőt nagyon jó így.Mégis valami olyasmit érzek hogy itt leragadtunk,se előre se hátra.Nem történik semmi velünk csak éljük a minden napjainkat.

Volt így valaki?Mi lehet a baj?


2011. márc. 30. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Minden szerelmes úgy érzi, hogy valami hiányzik, mert a szerelem befejezetlen. Egy folyamat, nem egy dolog. Minden szerelmes elkerülhetetlenül hiányérzettel küzd. Ne értsd félre! Ez egyszerűen azt mutatja, hogy a szerelem alapjában véve dinamikus.

A szerelem olyan, mint a folyó, állandó mozgásban van. Magában a mozgásban rejlik a folyó élete. Ha egyszer megáll, mozdulatlan dolog lesz belőle; akkor már nem folyó többé. Maga a folyó szó is egy folyamatot jelöl, a hangzása is a mozgás érzetét nyújtja.

A szerelem egy folyó. Tehát ne legyen hiányérzeted; ez része a szerelem folyamatának. És jó, hogy nem befejezett. Amikor valami hiányzik, akkor tenned kell valamit - ez egy hívás a magasabb és magasabb csúcsok felől. Nem mintha teljességet éreznél, amikor eléred őket; a szerelem sosem lehet teljes, de ez benne a csodálatos, ezáltal marad élő örökké.

És mindig azt fogod érezni, hogy az összhang nem tökéletes. Ez is természetes, mert amikor két ember találkozik, két különböző világ találkozik. Ha azt várod, hogy tökéletesen összeilljenek, akkor a lehetetlent várod, és az csalódást fog okozni. Legjobb esetben akad néhány pillanat - néhány ritka pillanat -, amikor minden összhangban van.

Így kell lennie. Minden erőddel dolgozz azon, hogy létrejöjjön ez az összhang, de mindig állj készen, ha nem sikerül tökéletesen. És ne nyugtalankodj miatta, különben egyre inkább kiesel a ritmusból. Csupán akkor jön el, ha nem nyugtalankodsz miatta. Csupán akkor történik meg, ha nem izgulsz miatta, amikor még csak nem is reméled - váratlanul toppan eléd."

(Osho)


Az én értelmezésemben, gondolom most arra vársz, hogy lesz-e eljegyzés. Ha lesz, utána elvesz, lesz gyereketek, házatok... Előbb-utóbb valahol elfogynak ezek a nagyobb dolgok. És ha ennyire hajszolod őket, akkor nagyon hamar elfogynak. Utána már nem lesz mivel kitölteni a hiányérzetet, ami a fenti idézet alapján nem is baj, hogy van.

Szerintem.

2011. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül az eljegyzésre gondoltam!Sőt!...

Csak érdekel hogy mások mit írnak, mik a tapasztalatok, mi lehet a probléma és vajon normális érzés-e ez vagy ez egy "jósló rossz jel"esetleg a kapcsolat kihalása felé...

2011. márc. 30. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor a saját szavaim sztornó, marad Osho bácsi :)

Saját tapasztalatom az, hogy nekem is mindig hiányzott valami, és zavart. Aztán végül arra jutottam, amit az idézet is mond. Sajnos kipróbálni még nem volt alkalmam az újonnan szerzett hozzáállásom :( :)


Na de csak jön még valaki, aki mond valami okosat :)

2011. márc. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ilyenkor mindig eszembe jut, milyen jól tettem, hogy én 18-23 éves korom körül jókat buliztam, pasiztam (nem kurvultam, nem ua.) éltem a világomat az egyetemen, diákmelóztam, barátokat szereztem, ökörködtem és nem egy unalmas, begyepesedett kapcsolatban tengődtem. Én kilépnék a helyedben ebből.


25 N

2011. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de ilyenkor mindig eszembe jut,hogy ez nekem nem hiányzik és nem is hiányzott!!!

Szerintem nem csak akkor lehet diákmelózni,barátokat szerezni és hülyülni ha egyedül álló az ember lánya!Ha igen,akkor valamit nagyon rosszul csinál.

Érzem hogy nagyon jó kapcsolat ez vele(ezt a mostani hiát leszámítva) és nem fogok csak azért szakítani hogy "benne legyek minden egyetemi balhéba"

2011. márc. 30. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
A hiány mindig ott lesz. Mondjuk, ha gyereket szülsz, az betölti az életedet. Egy időre. '5 év kb, és a gyerekd egy felnőtt, külön személy, és te ott állsz megint a hiányoddal. Utazhatsz, vásárolhatsz, a hiány ott lesz. Átltem, ne úgy vedd, hogy "nagy szavak". Nem is magamtól mondom, hanem Müller Pétertől: "Isten az, ami hiányzik". Keresd Istent valamilyen formában. Nem éppen a templomi vallásokat javasolnám. Annyi mindenféle lehetőség van, és annyi könyv! Ha teheted, van rá időd, függetlenséged,akkor keresd Istent.
2011. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit érzel hiány alatt? Mozduljatok ki, járjatok el, keressetek valami közös hobbit, akár otthon is valami közös elfoglaltságot, ugyanakkor mindkettőtöknek legyen külön élete is, menjetek el külön saját barátokkal erre-arra, ne csak egymás fenekében tengjetek otthon. Meg nem értem, ha pl.: nincs barátod, akkor mi extra történik?:D Akkor is a mindennapjaid éled, nem?
2011. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
folyamatosan a mindenapomat élem ez a normális mmit akarsz az utcán dugjon meg vagy mi
2011. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!