Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Karikagyűrű nélkül már nem is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karikagyűrű nélkül már nem is gondolhatjuk komolyan?!

Figyelt kérdés

Párom nemrég megkérte a kezemet és igent mondtam :) Kísérőgyűrűm van (azt hiszem, ez a hivatalos neve), az-az egy köves, ő választotta, de nagyon szeretem. Úgy tervezzük, hogy a karikákat együtt szeretnénk megvenni, anyagi szempontból is.


Annak ellenére, hogy komolyan gondoljuk, a család véleménye egészen más. Nem volt eljegyzési ebéd/vacsora, nem szerettünk volna. Most viszont kibújt a szög a zsákból: a család szerint rögtön kell karikát is venni, mert ha csak kísérő van, az milyen már, és csak azért húzta az ujjamra, hogy tudassa, "az övé vagyok". Ez szerintem oltári hülyeség, mégis valahol rosszul esik a dolog részükről.


Járt már valaki így? Úgy gondolom ma már elég tág határok között mozognak ezek a dolgok és nincs kőbe vésett szabály, de van, ahol még ennyire komolyan veszik ezt?


2011. máj. 14. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A karikagyűrűt van aki már az eljegyzésre megveszi és akkor húzzák fel a bal kéz gyűrűsujjára de van aki kap egy kisérő gyűrűt és azt hordja az esküvőig de olyan is lehet,hogy csak az esküvőre vesznek karikagyűrűt de gyűrű nélkül is lehet házasodni,az nem feltétel az esküvőn,anélkül is összeadnak.Ha valamit tesztek ne a család kedvére tegyétek hanem csak magatok miatt.

21/N és menyasszony :-)

2011. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Mi úgy csináltuk ahogyan ti, kísérővel a lánykérés, és utána pár hónappal karikák megvétele, nem volt vacsi, semmi. Ma már nem feltétlen divat, meg lehet ünnepelni csládilag, de szerintem az esküvő szól a családról, az eljegyzés a szerelmespáré!
2011. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Mi a férjemmel 25 éve vagyunk házasok, de még mindig nincs karikagyürünk és nem is lesz. Ennek ellenére még midnig nagyon jól megvagyunk egymással - szóval nem a gyürün múlik.

A családod véleménye meg nem fontos, elvégre kettötök ügye az egész. Sok és hosszú boldogságot kivánok nektek.

2011. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
:) nekem nem volt egyköves gyűrűm. Kaptam egy gyűrűt (amiben volt sok kő), de nem volt effektív lánykérés, csak azért kaptam mert szerettem volna, bár tudtuk kimondatlanul is, hogy össze fogunk házasodni. Esküvőre vettünk karikát és azt is hordom.
2011. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele!

Mi is megszegtünk sok "szabályt" lánykérésnél. Elmondom, vállalva a lepontozás kemény veszélyét. :D

- ezüst, köves gyűrűt kaptam (utálom az aranyat és a karika se tetszik)

- a családban senki nem tudja, csak a nővérem, ő meg mivel féltesó, és nemrég óta ismerem (4-5 éve), így nem tudja elmondani senkinek

- páromnak nem lett mellé gyűrű


Én is kaptam, hideget-meleget (ismerősök, barátok tudják), de szerintem nem a gyűrűn van a hangsúly, hanem a szándékon.

Azért titkoljuk, mert párom szülei, hmm, hogy is mondjam, nem kedvelnek, főleg az apja, és szerintünk irdatlan nagy balhé lenne belőle. Így közös vacsi/ebéd/egyéb ünneplés sem volt.

Fel a fejjel, ne törődj másokkal (tudom nehéz, nekem is nyomta a szívem egy-két keményebb odaszólás), nektek így jó, másnak másképp lesz jó, ez a ti dolgotok, nem az övék, ők majd csinálják a saját ízlésük szerint!

2011. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
75%

Szia!

Ne törődj mit mondanak a szülök!

Mi úgy csináltuk hogy amikor megvettük akkor fel ishúztuk de nekünk volt karika és köves gyűrű is, de mi azt szerettük volnahogy ne legyen buli de az anyukámkitért a hitéből és lett vacsi. De mindenki úgy csinálja ahogy szeretné és egy jó tanács ne hallgass a szüleidre csak saját magadra.

28/N/férjes asszony

2011. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

:)Nekem ez fura h írtátok nincs gyűrű!szerintem pont az a lényege h legyen,de ki h érzi!:)

Nekünk ezüst karikagyűrűnk van(utáljuk az aranyat) és a páromnak is van nem csak nekem!Ezt ő akarta így!Neki is fontos volt h legyen gyűrű,ne csak nekem!:)Nekem ez többet jelent mint az h csak nekem húzta fel!Ettől függetlenül nem mondom azt,h az nem komoly aki csak a barátnőjének vesz gyűrűt,magának nem!!!!!

Családi vacsi nálunk se volt,mert nem a szívem csücske a családja,na meg nekem ez CSAKIS kettőnkről szól nem a családról!:)Amúgy a családban senki nem húzta az orrát,se az ő részéről se az enyémről!

24 menyasszony

2011. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy rosszul esik amiket a családod mond, de ne foglalkozz vele, mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné és, ahogy tudja. Nincs kőbe vésett szabály.

Párom is egy köves gyűrűvel kérte meg a kezem, amikor kettesben voltunk. És rá 1,5 hónapra kaptuk meg a karika gyűrűnket (csináltattuk). Mielőtt elmentünk megcsináltatni a párom leszegezte, hogy nem engedni, hogy a felébe beszálljak, úgy gondolta és még mindig, hogy ez az ő feladata, hisz ő kérte meg a kezem.


21/N aki menyasszony

2011. máj. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szüleim nekem is hasonlókat mondtak:-S
2011. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez mekkora már, anyós tök ugyan ez! Mi se vettük még meg a karika gyűrűket, de nyáron szeretnénk eljegyzési bulit tartani. Erre elkezdi, hogy az nem is igazi mert nincs karika gyűrű, és akkor hogy lesz, meg különben is, azt úgy szokás!

Ki nem sz*rja le! Megmondtuk neki, hogy most nincs pénz karikára, úgyhogy anélkül lesz eljegyzés és kész!

2011. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!