Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tudom, hogy nem kéne, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy nem kéne, mégis foglalkoztat a dolog, s valahol rosszul esik, hogy NE érezzem ezt?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem lényege...több mint 4 éve vagyunk együtt párommal, még gimiben ismerkedtünk meg. Távkapcsolatba kerültünk egyetem miatt, jelenleg ez a második év (előtte 2 évet minden nap találkoztunk). Jelenleg heti 3-4 napot töltünk együtt...Az eljegyzés gondolata elég rég, olyan 3 éve merült fel először, de akkor végül is elvetettük a gondolatot, arra vonatkozóan, hogy nem lenne értelme "dísznek", na meg akkor kerültünk távkapcsolatba is. Azóta persze megszilárdult a kapcsolatunk és továbbra is beszélünk az eljegyzésről. Azóta már egy olyan "óhajom" is lett, hogy valamikor mikor nem is sejtem...na de a lényeget...Ami zavar...az unokahúgomat 1 év járás után eljegyezte egy srác, azóta ők a "nagy pár" a családban (egyidősök vagyunk). jelenleg a nővéremet (aki egy évvel idősebb) egy év távkapcsolat után jegyzi el a barátja, most "ők a sztár". Mi meg együtt vagyunk 4 éve és ránk úgy tekintenek a családban mintha tizenéves futókaland lenne az egész...majdhogynem érzem a "lenézést". Természetesen tudom, hogy milyen a mi kapcsolatunk és milyen "szinten" vagyunk, eddig azért nem volt eljegyzés, mert távkapcsolatban szerintem a párom nem látta értelmét, abban viszont biztos vagyok, hogy nagy álma, hogy elvegyen.

Engem csak az zavar, hogy már nem is néznek ránk párként, ha a másik két lány 1 év után felhúzta a gyűrűt. Attól semmi nem változott és nem vagyok meggyőződve, hogy ők egy év után "milyen szinten tartanak" (bár igaz, nem tudhatom). Csak fáj nekem valahol ez az egész. Lehet hogy már nagyon vágyom rá és ezért is tör rám ez az egész. De szerintem igazságtalan lenézni minket csak mert még nem volt eljegyzésünk...Nem???

21-L


2011. jún. 11. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerelmes vagy? Ha igen, nem értem, miért zavar, hogy a család többi tagja nem tekint rátok álompárként. Te tudod, hogy hányadán állsz a szerelmeddel. Ne azért akarj eljegyzést, hogy másoknak értékes legyen a kapcsolatod.
2011. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én nem azért akarok eljegyzést:) Már nagyon nagyon rég vágyom rá (tudja a párom is). Nem a külső miatt fontos, és ha egyszer eljegyzésem lesz az független lesz attól, hogy más mit tesz, ki mikor jegyzi el magát kivel...

Csak valahol nem érzem fair hozzáállásnak a családom részéről ezt a dolgot...:-S

2011. jún. 11. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan éreztem egy időben, mint te. Mi 3 éve vagyunk együtt, van 1 bátyám(28) és 2 unokabátyám(25 és 27) akik kb. 1 év után jegyezték el a barátnőiket és mivel én meg a párom még nem vagyunk jegyesek, a család egy része(kivéve szüleimet és nagyimat) nem tekinti őt a család tagjának. Az összejöveteleken alig szólnak hozzánk, totál ki vagyunk közösítve és ez nem beképézelés, mert a szüleimnek is feltűnt. A lányok tök lekezelően beszélnek rólunk pl. jaj ti még ráértek, mi ezt nem érthetjük,olyan kis fiatalok vagyunk, éljük ki magunkat(én 23, párom 25 éves), úgyis lesz még más pasi az életemben...stb.. Barátom sem szeret már ezekre az eseményekre eljönni, mert megalázó.


De hidd el h hosszútávon mi fogunk jobban járni. Sajnos manapság az eljegyzés elveszíti a varázsát és a jelentőségét egy kapcsolatban, nem veszik komolyan. A jegyesség nem jelent garanciát arra h már soha nem fognak szétmenni és 1 év sztem nagyon kevés idő,ahhoz h 2 ember tudja, h össze akarják kötni az életüket(persze vannak kivételek). Úgy veszem észre h ez az eljegyzési mizéria most divat lett a fiataloknál, mintha be akarnák biztosítani magukat egy kapcsolatban. Csak h egy kapcsolat nem ettől lesz erős.


Persze én is szeretném ha megkérnék a kezem és esküvő meg minden ami kell, de mi megbeszéltük h addig tök felesleges, amíg anyagilag nem engedhetjük meg az esküvőt( ha nem lenne anyagi akadálya akkor most elvenne), csak mi szép nagy esküvőt szeretnénk majd. Úgy vagyunk vele h ráérünk, és nem fogjuk csak azért eljegyezni egymást, h a családom komolyan vegyen minket.

2011. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jajj deköszönöm, szívemből írtál...

Mi is összeházasodnánk ha nem lenne a párom még négy évig egyetemista :-S


Nekem csak az fáj, hogy négy év után ezt kapjuk, a "többiek" meg egy év után csak mert gyűrű van az újjukon ők a minden...hát sz.r az élet, hogy nekem jelenleg nincs pénzem haccacáréra...:-S ezért még az én anyám...p...ja :(

2011. jún. 11. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan azt nézik, van-e gyűrű a lány ujján, összeköltöztek-e már, kinek milyen állása van stb.És ha még nincs gyűrű, nincs tervben a közös lakás, nincs fix munkahely, akkor addig nem vesznek komolyan.Tapasztalat...

Én és a párom lassan 9 éve vagyunk együtt, de nekem sincs gyűrűm és több okból kifolyólag szerintem vagy nem is lesz, vagy csak nagyon sokára, hiába a 9 év párkapcsolat.És tőlem is mindig azt kérdezik, hogy miért nem kaptam még gyűrűt, és, hogy ennyi év után, hogy hogy nem tervezzük a közös jövőt és, hogy ez milyen furcsa, miközben mások pár hónap járás után már az ékszerboltot járják és rendezik a lakást, netalán gyerek van(bár nekem pár hónap,1-2 év járás után egy gyerek nagyon dúrva lépés)És azért nekem is elég rosszul esik mindig ezt hallgatni, de nekünk így hozta az élet.És nem azért, mert nem szeretjük egymást, vagy mert nem teljes a kapcsolat.Csak még nem volt rá lehetőség.Gondolom én, mert egyébként sosem beszéltünk az eljegyzésről konkrétan, vagy komolyabb dolgokról kettőnket illetően.

De szerintem próbáld meg figyelmen kívül hagyni a többieket(én is próbálom::)),lehet,hogy majd egyszer mindenkinél boldogabb leszel, amikor a többi pár meg rájön, túl korai volt a lépés.

2011. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!