Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor lenne érdemes eljegyezni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lenne érdemes eljegyezni?

Figyelt kérdés
Van 1 bnőm 3hónapja, nagyon szeretjük egymást, ismerem a szüleit, ő is az én szüleimet, sőt még a szüleink is ismerik egymást. 17/f vagyok. mikor lenne érdemes eljegyezni. Még nem feküdtünk le,de már többször aludt nálunk, és én is voltam már náluk , de tudom, hogy köztünk több van mint vmi ,,kis járás". És ha szeretném eljegyezni, előtte meg kell beszélnem a szüleivel? értelmes válaszokat várok!
2011. júl. 19. 00:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jegyezzétek el egymást, ha belátható időn belül összeházasodtok. Ehhez ajánlok többéves járást és némi együtt élést, hogy ne akkor derüljenek ki az esetleges problémák, amikor már késő.

Ha valóban nagyon szeretitek egymást, akkor az eljegyzés nem oszt, nem szoroz. Bőven ráér az még!

2011. júl. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mikor kérjem meg a kezét?- ezt szerettem volna tömören :D
2011. júl. 19. 00:15
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, a választ.
2011. júl. 19. 00:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

vigyázz, még nagyon friss ez a dolog. Lehet, hogy megijesztenéd. Meg attól is függ, hogy mikor álltok a saját lábatokra. Ha még mentek egyetemre, akkor még bőven 6-7 évig tanultok. Akkor még várj, mert semmi értelme 6 évet jegyben járni. Ha valami szakmátok lesz, még akkor is 1-3 évig tanultok. Elhiszem, hogy nagyon szereted, de még ráértek :) Én akkor örülnék eljegyzésnek, amikor már látjuk a végét a dolognak. Úgy értem, hogy már az utcsó félévünk az egyetemen, vagy valami ilyesmi.


Még valami: Nincs cikibb, mint egy ilyen korai jegyességet felbontani. Láttam már ilyet... mindenki mondogatta a lánynak, hogy sajnálja, de közben szakadtak a röhögéstől, hogy 19 évesen már kétszer volt menyasszony.


L/20

2011. júl. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Nézd,az hogy el akarod jegyezni 3 hónap után 17 évesen (a lányt nem írod mennyi idős) az nekem inkább "nevetséges" mint aranyos!Azért raktam idézőjelbe mert nem ez a megfelelő szó,de az a lényeg hogy szerintem iszonyatosan korai!

Én már nem tizenéves vagyok,túl vagyok 3 hosszabb kapcsolaton(több éves) és több rövidebben,tehát mondhatjuk tapasztalt róka vagyok,még sem mondtam volna igent 3 hónap után senkinek!

Nem lenézlek ne érts félre,de 3 hónap alatt egy 17 éves fiatal embernek fingja sincs arról hogy mi több egy laza járásnál és mi nem!Nagy valószínűséggel ha nem kezdted 12 évesen ez az első komolyabbnak induló kapcsolatod,de ez koránt sem azt jelenti hogy a megfelelő is!

Természetesen,mint mindennek,ennek és két útja van!

Lehetséges hogy életed nője,ami egy pár év múlva ki is derül és boldogan éltek életetek végéig,de lehetséges hogy még 3 hónap és a fejedet csapkodod majd a falba!

Aranyos és becsülendő hogy 17 évesen ilyen a felfogásod és hogy van jövőképed az életedről(esküvő stb),csak hogy ez még vajnyi kevés ahhoz hogy jól dönts!

Hidd el nem akarok rosszat és nem azért írom mert lenézlek,csak segíteni akarok!

Mondjuk gyors 2 példa!

16 évesen iszonyat nagy szerelem, vele akartam leélni az életem(mondjuk nem 3 hónap után de nah...)stb stb...4 év lamour..aztán összeköltöztünk és kinyílt a szemem!Teljesen mást akartunk,olyan szinten hogy nem is értem mit szerettünk egymásban 4 évig,mert hogy a szerelem meg volt mind a kettőnknél...na mindegy túl vagyok rajta!:)

Másik verzió!15 évesen jöttek össze,8 éve járnak,a mai napig nagy a szerelem,nem rég költöztek össze de még nincs se eljegyzés se semmi!Mondhatni élnek a mának!Annyira ráérnek!:)


Szóval azt akartam leírni hogy nincs baj azzal hogy ennyire szereted a lányt és komolyan gondolod,de egy eljegyzés az más!Nem húzgáljuk csak úgy a gyűrűt senkire!Várj még leteszitek a középsulit(minimum),aztán ha mentek fősulira azt is megvárni,legalább is egy részét,aztán a legfontosabb hogy tudtok e együtt élni külön a szülőktől...hidd el a "lakva ismeri meg egymást az ember"-t nem véletlen mondogatják a "nagyok"!Azért is kevés 3 hónap és tök mindegy hogy 100 éves vagy vagy 17 mert nem tapasztaltatok ki egymás mellett egy nagy csomó mindent hogy tudd tényleg több mint "kis járás" a kapcsolatotok!

Szóval én kívánom neked hogy amit most leírtál az úgy is maradjon és később is ugyan ilyen boldogok legyetek!:)

Remélem nem haragudtál meg és megfontolod ezt a dolgot!:)

26/menyasszony

2011. júl. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Akkor jegyezd el, ha azzal párhuzamosan kitűzitek az esküvő napját. Egy évnél többet nem kell jegyben járni.

Ezzel viszont érdemes megvárni, hogy néhány évet együtt legyetek, tudjátok, milyen a szex egymással, milyen az együtt élés, az ünnepek és a hétköznapok. Hogy oldjátok meg a nézeteltéréseket, mennyire azonos az értékrendetek.

Kell a szerelem, de önmagában nem elég és nem is garancia a jó házasságra. Az eljegyzés pedig az első lépés a házasság felé. Akkor tedd meg, ha már kellő tapasztalat birtokában tudod megkérni a kezét.

Ja, és a szüleitől nem kell elkérni. De ha a hagyományos dolgokat szeretik, akkor szép gesztus.

2011. júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem írtam bele de még nem szeretném elvenni,vagyis igen,csak még nem ilyen korán.
2011. júl. 19. 09:42
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Atya úristen. 3 hónapja vagytok együtt, még le sem feküdtetek de már megakarod kérni a kezét? Az igen.

Majd ha 2 évet lesztek együtt akkor kellene feltenned ezt a kérdést. Te jó ég....

2011. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kiborít ez az eljegyzési divat. 17 éves vagy, még alig ismered, még nem látsz a rózsaszín ködtől. Sajnálom de erre nem lehet értelmes választ adni.
2011. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az amit érzel, ami "több, mint a járás" az a szerelem. Nagyon korai lenne még, ha nem is a 3 hónap hanem a korod miatt. Rengeteg minden változhat az elkövetkezendő 5 évben, érettségi, egyetem, új emberek megismerése... Jó, hogy jelenleg biztos vagy benne, hogy házasok lesztek, de utólag visszagondolva én a páromat 3 hónapon belül még alig ismertem... Pedig jóbarátok voltunk előtte másfél évig.. Úgyhogy rengeteg idő kell ahhoz, hogy kiismerj valakit, és ha a rossz dolgaival, tulajdonságaival együtt el tudod fogadni, akkor kell arra a lépésre jutni, hogy elakarod jegyezni majd elakarod venni feleségül.

Én remélem a legjobbakat, de még nagyon korainak tartom!

19/L

2011. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!