Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi ideig érdemes jegyben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideig érdemes jegyben járni?

Figyelt kérdés

A párom eljegyzett 1 év után most! Nagyon boldog vagyok! :)


eljegyzési bulit nem akartunk, csak egy nagy családi vacsorán bejelentettük.


Viszont van egy kis gond. Az anyagiak. Jelenleg nincs annyi pénzünk, hogy egy olyan esküvőt össze tudjunk hozni, amit szeretnénk mind a ketten.


Meddig "lehet" jegyben járni?

Mert tudom, hogy egy év kb. kell egy olyan esküvő megszervezéséhez, mint, amit mi szeretnénk.

De nem gáz, ha csak 3-4 esetleg 5 év múlva tartjuk meg az esküvőt?


2011. júl. 21. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Semmi sem gáz. Ahogy ti gondoljátok!

Én mondjuk nem akartam évekig jegyben járni. Én meg is mondtam a férjemnek,ha netán arra "vetemedne",hogy megkér, csak akkor tegye, ha kb. 1-2 éven belül össze is tudunk házasodni. Én speciel nem látom értelmét az évekig tartó jegyességnek. De ez én vagyok!

Csináljátok úgy,hogy szeretnétek!

2011. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Gáznak szerintem nem gáz a dolog.


Bár én olyan régi vágású vagyok, hogy szeretnék magamnak EGY férjet, ebből következik, hogy EGY jegygyűrűt, EGY rövid (az esküvő kényelmes megszervezéséig) ideig tartó jegyességet.

2011. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem értelmetlen dolog az eljegyzés, semmire sem kötelez. Vagy összeházasodnak, vagy semmit nem csinálnak, a jegyesség semmivel sem több, mint a szimpla együttélés.


HA valakit annyira szeretek, hogy össza akarok vele házasodni, akkor nem tartok nagy felhajtást, nem dobálom ki a pénzünket feleslegesen egy nagy cirkuszra, hanem elmegyek vele az anyakönyvvezetöhöz és csendben megesküszünk. Akinek csak a nagy felhajtás kell, annál nincs renben az értékrendje - a házasság magánügy, felesleges emiatt pazarolni.


Mi a párommal igy házasodtunk össze ezelött 25 éve, a mai napig is szeretjük egymást, és egy percig sem hiányzott eddig a bohockodás a lakodalommal.

2011. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem manapság akár fél év jegyben járás is épp elég,a jegyesoktatás is kb addig tart.

De az se baj ha ti évekig jegyesek vagytok,régebben ez volt a szokás de ma már ahogy én látom nem divat annyira a pároknak jegyben járni mint mondjuk 70 évve.

2011. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Na mit bohóckodtunk 120 emberrel. De köszönjük szépen, ettől még mi is szeretjük egymást, csak csináltunk egy bulit a barátoknak meg a szűk családnak.

Annyira antipatikus,amikor leszólják azt,aki csinált lagzit. Köze nincsen az értékrendhez, meg,hogy ki mennyire szereti a másikat. Csak van, akinek van rá pénze és áldoz rá, van aki meg nem erre áldoz. Szerencsére nekünk volt rá. És életünk legnagyobb bulija volt!:))

2011. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Abszolút nem gáz! Vidéken a 1900as évek elején 1 év után az apuka visszavette a lányát mert komolytalanná vált a vőlegény és az eljegyzés! De ez már rég volt! Itt senki nem szól már akkor se ha csak eljegyezve maradsz 4-5 évig!

Én nem is akarok férjhez menni párom sem akar ilyenekre pénzt költeni de van egy közös kisfiúnk aki 16 hónapos!

2011. júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem rég hallottam egy pár esküvőjéről, ahol vagy 3 évet vártak az esküvővel, mert nem szabad a helyszín, ahol össze akartak esküdni.
2011. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
* nem volt szabad
2011. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
első: én is így vagyok vele. Sok röhejes, szánalmas példát láttam már a jegyben járásra. sokszor olyan érzésem volt a férfiak részéről, mintha albérletben laknának, de nem ez volna álmaik otthona, ezért meg már nem vennék. tudom, hogy ez egy szép intézmény, semmi baj nincs vele, nehogy magadra vedd, kérdező. de én is megbeszéltem a párommal, amikor megkérte a kezem, hogy nem szeretnék gyűrűt, amit aztán az egyik kezemről a másikra teszek majd, és menyasszony se leszek éveken át. én tudom, hogy megtette, de számomra nincs különbség a komoly kapcsolat és a jegyben járás között.
2011. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem max 3 év.

Az eljegyzés jelent számomra egy "szinttel feljebb lépést". Nálunk eddig azért nem volt, mert a párom még évekig egyetemista. (még 4 év)

4 éve vagyunk együtt...

2011. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!