Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lányok, Számotokra nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, Számotokra nagyon megalázó lenne, ha egy férfinak Magyarországon több felesége is lehetne?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 07:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Hogy a bánatba ne? Biztos, hogy nem mennék hozzá olyanhoz, akinek lenne másik felesége, illetve ha később akarna, azonnal elhagynám. De szerencsére ilyen nálunk nem lesz, nem vagyunk olyanok, mint egyes elfajzott, primitív népek.
2011. júl. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%
Hát mindig jobb a több feleség mint a megcsalás.
2011. júl. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ha a barátomnak több feleségre lenne szüksége, akkor alapvetően másképp állnék a dologhoz :) 1. nem mennék hozzá, mert az én pénzem legyen csak az enyém 2. nekem is több szeretőm lenne. Így valaki mindig ráér.


Mellesleg azért az arab világban is elég ritka a többnejűség, hiába lehet. Ugyanis nagyon gazdagnak kell lennie egy pasinak ahhoz hogy törvényesen több feleséget eltartson. nyilván a nők se hülyék, ha bele mennek ilyenbe, akkor legalább jól megfizessék őket.

2011. júl. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
21%

előfordult már, hogy régen egy barátnőmmel beszélgettünk erről, és kiderült, hogy így ketten nagyon jól ellennénk egy férfi mellett (és a szexuális életet nézve nem csak az "egyik este egyik, másik este a másik feleség "-forma, mint valami hárem, hanem simán hármasban, vagy csak úgy ketten a férfi nélkül)

de azóta sem találkoztam más csajjal, akivel ezt bevállalnám...


Szóval,ha beleszólhatnék, hogy ki az, és vétózhatnám, ha nem tetszik a csaj, akkor nem lenne akkora gond, de maximum még 1 nő rajtam kívül, több már nekem sem jönne be.

24/L

2011. júl. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem lenne megalázó, mert nem mennék bele ilyesmibe.
2011. júl. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék hozzá olyanhoz, akinek erre van igénye. De furcsa dolog ez, ha más kultúrában nőttünk volna fel, ahol ez évszázadok-évezredek óta megszokott és elfogadott, lehet, hogy nem tiltakoznánk ellene ennyien.
2011. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Számomra maga a lehetőség is megalázó lenne, max. akkor nem, ha a nőknek meg lehetne több férjük. :) Mondjuk nekem elég ez az egy, a férjem sem akarna más nőt, de ha ez mindkét nem előtt nyitva állna, akkor ám legyen, akinek ez jó. De csak a férfiaknak, az megalázó.
2011. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
10%
A házasság alapvetően nem szerelmi kapcsolat,(kellene legyen)hanem egy szövetség, amit a közös utódok felnevelése érdekében köt egy férfi és egy nő.Ilyen alapon semmi kivetnivalót nem találok a többnejűségben.Főleg, hogy a féltestvérek ismerik egymást, mert együtt nevelkednek.Nem úgy, mint a mi kultúrkörünkben."Köszönj mindenkinek, mert nem tudod, hogy ki az apád!"
2011. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, csakhogy senki nem kötne szövetséget közös utódok felnevelése érdekében szerelem nélkül. Én még azzal sem.
2011. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

Én személy szerint nem lennék alkalmas a többnejüségre, viszont ez neveltetés kérdése. A mi kultúránkban ez nem elfogadott, viszont az mennyivel jobb, hogy az utód születése után a pasi elhagyja a nőt és aztán az meg sokszor nevelheti a gyerekét, ahogy tudja? A több nejüségnél legalább nincs a nő cserben hagyva és nem is egyedül kell megoldania mindent, mert ott a többi nő is segít (bár ez kérdés, hogy hol van, mert nem minden esetben segítenek a feleségek egymásnak).

Szóval, ha belegondoltok az ő szemükben a mi kultúrán is elég érdekes lehet.

(és most ne gyertek azzal, hogy de hát a pasinak és a nőnek együtt kell élnie, mert nézzetek csak körül itt, hány esetben hagyja el a nőt a férfi még a gyerek megszületése előtt vagy igen nem sokkal azután.)

Szerintem ez az egész nézőpont kérdése.


Amúgy a házasság szerintem is szövetség, ami az utód felnevelésére szolgál. Legalábbis eredetileg és nem pedig a romantikus szerelem a lényege. Csak erről már megfeledkeztünk ebben a korban.


(ps: boldog, monogám házasságban élek 10 éve, gyerek nélkül, 34/N) :)

2011. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!