Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem gondolt még az eljegyzésre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Körömlakk kérdése:

Nem gondolt még az eljegyzésre?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok a párom 28!2 éve leszünk együtt!Úgy éreztem itt az idő megkérdezem tőle hogy szándékozik e majd a késöbbiekben megkérni a kezem...erre a hirtelen reakcio az volt hogy NEMTUDOM...hogy még nem jutott ilyen az eszébe!(Amit fontos tudni: Még otthon lakik szüleinél anyagilag nem áll a legjobban jelenleg is olyan munkahelye van ahol elég nehezen adják a fizetését tehát nagyon bizonytalan!)Tehát még azt is mondta hogy azért nem gondolkozott még ezen mert hogy nincs meg az anyagi háttér és hogyha már tervben lenne a lakásvétel vagy hogy összeköltözünk és fenttudjuk tartani magunkat akkor biztos eszébe jutna az eljegyzés de így még nem gondolt erre mert hogy sokkal fontosabb dolgok is vannak!Én is tudom hogy rossz a helyzet én csak azért kérdeztem meg tőle mert én fontosnak tartom majd a házasságot!persze nem most azonnal hanem legalább a gyerek elött...Szerintetek is csak az anyagi háttér miatt nem gondolt rá?vagy ezzel csak nem akart megbántani?kicsit furán éreztem magam utána
2011. szept. 15. 22:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem miért oltjátok a kérdezőt... 2 év után nem kérdezhet ennyit meg?? Milyen kapcsolat az, ahol 2 év után nem lehet feltenni egy kérdést? Na, olyan kapcsolatban sem szivesen lennék, inkább vagyok ilyenben, ahol 4 hónap után volt az eljegyzés. És nem, nem fog tönkremenni a házasságunk, ez biztos.

Amúgy az anyagi godnok, csak kifogás szerintem. Nekem még munkám se volt, mikor eljegyeztek és összeházasodtunk. Egy fizetésből éltünk, de boldogok voltunk. Aztán szépen lassan összeszedtük magunkat, mostanra van saját lakás, kocsi, jó munka, minden. Volt olyan exem aki 4 évig hitegetett a nem telik rá szöveggel, pedig akkor mindketten dolgoztunk, jól kerestünk.

Igen, lehet nagy lagzira nem telik, még, de egy kis köves gyűrűre nem hiszem, hogy nem telik. És nekünk, nőknek az is baromi sokat jelent.

Én a helyedben megbeszélném vele, hogy tényleg az anyagiak miatt nem akarja, vagy amúgysem, bár, igaz, lehet hülye tanács, mert, ugyebár, az én kapcsolatom olyan, hogy mindent megbeszélhetünk, látom sokaknál nem így van, sajnálom is őket rendesen.

2011. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem egy 2 éves komoly kapcsolat, két céltudatos, értelmes ember között simán érett az eljegyzésre!!

Mekkora ostobaság olyat állítani, hogy 2 év az még nem idő, és korai az eljegyzés...

Mint mondtam, engem is 2 év után kért meg a férjem. A házasság milyensége nem ezen fog múlni.

Anyósom első házassága úgy alakult, hogy 7 évig volt együtt egy férfival (jártak) majd összeházasodtak, és nem egész egy év múlva elváltak, mert rájöttek, hogy nekik ez nem fog menni.

Anyukámék, 5 hónap ismeretség után eljegyezték egymást, rá 3 hónapra esküvő. 25 éve boldog házasságban élnek.

2011. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért kell egy férfit hímes tojásként kezelni? Most komolyan..a jövőbeli tervek megbeszélése egyenlő a rátelepedéssel??? Mert, hogy megijed meg elhagy, hogy ilyet mertem kérdezni?

Hát az a férfi, amelyik elhagy ilyesmiért, az menjen is el, mert még messze van a férfitól, még csak kisfiú, aki megijed a felelősségtől.


Én erről bármikor tudtam beszélni a párommal és kell is! Mi az, hogy egy nő évekig várja, hogy talán a másiknak eszébe jut, de a férfi nem is tud róla, hogy ilyen tervei vannak! Ilyenkor jön az, hogy 5 év után a férfi szakít, amikor szóba kerül, hogy de hát sosem beszéltünk erről!


Nem is értem, akik ilyesmit nem beszélnek meg a párjukkal, azok miért vannak együtt? Hisz lényegében semmit nem tudnak meg beszélni :D Kommunikáció nélkül meg ne beszéljünk már jól működő kapcsolatról...


Nem kell úgy vigyázgatni egy férfira, tessék felnőni, ha meg nem tart ott, ahol én, akkor vagy megbeszéljük, hogy Ő mit szeretne és meddig vagy ha tudja, hogy majd semmit, akkor ne húzzuk egymás idejét.


Kérdező, jól tetted, hogy megkérdezted! Meg is kell! Ez nem rátelepedés, hanem egy teljesen jogos kérdés! Mindezek ellenére, ne vedd zokon a párodtól a választ, mert tényleg lehet neki alap, hogy előtte megteremtse az anyagi jólétet. Ez eléggé férfi gondolkodásra vall, neki ez fontos előtte és érthető is.

Viszont, ha Téged az bánt, hogy ez még meg sem fordult a fejében, azt is nyugodtan meg lehet vele beszélni..

Én is minden ilyen témát kiveséztem a párommal és lám 2 éve együtt élünk és eszébe sincs, hogy rátelepedtem volna.. :P

2011. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Főleg akik ugy gondolták hogy jogosan tettem fel a kérdést:)Aki meg azt mondja hogy rátelepedtem hát annak biztos rossz élményei vannak vagy rossz kapcsolatban élnek...!Nálam a rátelepedés azt jelenti hogy 2 évig folyamatosan nyaggatom hogy mikor kéred már meg a kezemet???Én csak feltettem egy kérdést de azt is úgy hogy majd ha úgy érzed hogy velem akarod leélni az életed és tőlem szeretnél gyereket akkor esetleg megkérnéd e a kezem mert nekem fontos hogy úgy szülessen az elsö gyerek hogy házasok legyünk!És nem mondtam neki hogy akkor 2 honap mulva kérjen meg hanem majd egyszer ha a családalapitáson gondolkozunk!!!!Aki meg azt mondja hogy 2 év az nem sok idő mit akarok ennyi idö után?szerintem 2 év alatt igenis meglehet ismerni a másikat!!!felnöttek vagyunk nem gyerekek!!És azért nem az elején kérdezgettem töle ilyet mert nem ugy indult a kapcsolatunk...mi fokozatosan szerettük meg a másikat az elején csak ugy voltunk...és most érzem ugy hogy már megérett annyira a kapcsoaltunk hogy rákérdezhessek egy ilyenre mivel tervezgetjük az összeköltözést csak még az anyagiak miatt nem jött össze!
2011. szept. 16. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!