Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg elöször együtt kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg elöször együtt kell élni a párotokkal 1-2 évet, és csak utána kell férjehz menni?

Figyelt kérdés

Ezt az elméletet a barátnőm mondta.

De én úgy gondolom, hogy ha valaki mondjuk 3 évig együtt járt a párjával, de nem laktak együtt, az még nem jelenti azt, hogy nem ismeri őt eléggé.

Tudom mondják, hogy lakva ismerni meg az embert, de én kicsit régi módi vagyok ezen a téren.


Ha valaki férjhez megy, annak már más tervei vannak. Ház, gyermek. De ha valaki csak "próbálkozik", és összeáll valakivel, akkor ott a hiba keresésen van a hangsúly. És ha valami nem tetszik, akkor ott hagyom?


Pont erről szól a házasság. Elfogadni a párom úgy ahogy van. És tolerálni egymás hiábit. Ha meg olyan nagy hibája van, az már ki kell, hogy derüljön előtte.

Nektek mi a véleményetek?


2011. okt. 21. 17:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell, de tanácsos. Abban is igazad van, hogy a házassággal elfogadod úgy, ahogy van. Viszont ha nem laktok együtt, nem tudod mit fogadsz el.

Ez kicsit olyan, mintha szóban összefoglalnának egy szerződést, de nem olvashatod el, viszont írd alá és vállald a vele járó kötelezettségeket is.

2011. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem úgy jobb, ha legalább 1 évet együtt élnek a párok, mielőtt hivatalossá is teszik. Teljesn más együtt élni meg a dolgokat(jót és rosszat egyaránt), a mindennapi problémákat is, mint külön.
2011. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen más egy kapcsolat, ha együtt laktok, mintha csak minden nap találkoznátok.

Én vallom azt a nézetet, hogy "lakva ismered meg a másikat igazán".

2011. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem mégiscsak más, ha valakivel együtt él az ember, mintha csak délután találkozgatnak vagy hasonlók. Még együttélés után is ki tudnak derülni meredek dolgok... Én speciel biztos nem mennék úgy valakihez hozzá, főleg nem szülnék neki gyereket, hogy nem éltünk együtt, nem tapasztaltuk meg a hétköznapi dolgokat is, legyen szó a szemét levitelétől a számlafizetésig.
2011. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
77%
Az érvelésedben ott látok némi lyukat, hogy ha valóban úgy működne, hogy alapos kiismerés nélkül "elfogadod úgy, ahogy van", akkor egy bemutatkozás után is lehetne házasodni, mondván "elfogadom úgy, ahogy van" és lehetne folytatni, hogy "...bár minden részletnek nem vagyok tudatában és érhetnek komoly meglepetések, amiket nem lesz jogom szóvá tenni, hiszen elfogadtam úgy, ahogy van."
2011. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettőtök álláspontjában van igazság. Én úgy gondolom, mindenképp érdemes az együttélést is kipróbálni. Bár nem centizném az időt ennyire. Páronként változik. Más dolog járni, és a nap majdnem 24 órájában együtt lenni.
2011. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
89%

Egész más úgy együtt lenni valakivel, hogy az együtt töltött idő egy alkalom, amit mindketten repesve vártok, legjobb formátokat hozzátok, meg együtt élni. Szerintem is lakva ismerkszik meg az ember.


Fontos, hogy hogyan tudjátok kezelni a hétköznapi problémákat, az anyagi dolgokat, a közös háztartást, stb.

2011. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is először össze kell költözni, és csak aztán házasodni! Hidd el nem olyan könnyű egy együttélés, és egy házasság! Nagyon sok minden akkor derül ki, ha együtt lakik az ember a másikkal! Az első 1 év elég nehéz, össze kell csiszolódni, hiába együtt vagy már a pároddal 3 éve!
2011. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
90%

Nem véletlen van az, hogy lakva ismeri meg egymást az ember... Én mondjuk kötelezővé tenném az együttélést házasság előtt, kevesebb válás lenne, mert kiszűrné egy részét azoknak, akik később egy éven belül elválnak...

Vannak ellenpéldák is, hogy csak esküvő után élnek ténylegesen együtt és működik is... Persze, mondhatják az okosak, hogy nagyanyáink is így mentek férjhez, de ott igen ritka esetben váltak el, inkább tűrt mindkét fél, mintsem felbontsa a házasságot.


"De ha valaki csak "próbálkozik", és összeáll valakivel, akkor ott a hiba keresésen van a hangsúly. És ha valami nem tetszik, akkor ott hagyom?"


Ez, ne is haragudj, hatalmas baromság! Az, hogy először együtt élek valakivel, nem azt jelenti, hogy tesztelem, vagy a hibát keresem benne. Ez maximum a szerelmünknek egy kihívás. Alapvetően bizakodva állok hozzá én is és a párom is, különben eleve nem költözöm össze vele... És aki az első akadálynál hazamegy, az a házasságból ugyanolyan lazán sétál ki, ma már elfogadott dolog...

A kompromisszum az, amit meg kell tanulni. Ennek pedig érdemes időt adni. Ha te csak naivan házasságba ugrasz, ott sok a buktató. Eleve az könnyebben házasodik meg, aki tudja, hogy előtte együtt éltek x ideig és működött, nincs benne görcs, hogy mi lesz aztán, ha XY felesége/férje leszek... Tudja, hogy érdemében semmi sem változik.


22L, 27F

2011. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
87%

Mivel még nem éltél együtt senkivel,így erre az oldalra nem sok rálátásod van.Ha valakivel összeköltözöm az nem arról szól,hogy a hibáit akarom feltérképezni.Egyszerűen meg akarom ismerni még annál is jobban,mint amit eddig láttam belőle.Férjhez menni pedig csak akkor szabad,ha valóban úgy érzem,tapasztaltam,hogy a másik hozzám való,mivel megismertem őt jól és nem csak a jó oldalát láttam a randik alatt.Így is bőven marad még kockázat,hisz ki tudja milyen lesz évek múlva egy házasságban,de ha előtte nem tettem meg mindent azért,hogy kiismerjem,akkor a kockázat csak tovább nő.

Nem minden hiba derül ki a találkozgatások alatt.De egy mindennapos együttélés alatt már nehezebb "színészkedni",akkor ki szokott borulni a bili,ha gond van.

2011. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!