Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzést követően kb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzést követően kb mennyi idő telik el az esküvőig?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Változó, szerintem az az ideális, ha max. 1 év.
2011. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez teljesen mindegy.Mármint az, hogy mennyi idő telik el.Eltelhet 3 hónap, de eltelhet 8 év is, nincs jelentősége.:)

Az eljegyzésnek semmilyen kötelező következménye nincs, csak a pártól függ, hogy mikor, mennyi idő után szeretnének az eljegyzést követően összeházasodni.Én személyszerint szeretnék akár több évig is jegyben járni.Ha majd egyszer engem is eljegyeznek...:)

2011. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

A házasság előtt legalább fél évig együtt kell élni, én így tudom. De régebben 2év volt. Az már viszont gyanús, ha 4évig nm történik semmi, legalábbis azt láttam, h utána szét is mentek.

Szerintem úgy csináljátok, ahogy Nektek jó és ahogy érzitek, mer úgyis az a lényeg, h mikor szeretnék, és nm másnak megfelelni. Sok boldogságot!:)

2011. nov. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De miért gondolod, hogy ezt megszabja bármilyen szabály?

Hol hallottál ilyet?

Tradíció, hogy az eljegyzést rövid időn belül (1-2 év) házasság követi. De ez nem valamiféle törvény.

Utolsó: nem kell együttélni a házasság előtt! Te meg ezt honnan szedted? Esküvő előtt 1-6 hónappal kell bejelentkezni az anyakönyvvezetőhöz. Azért kell korábban, hogy 1) az anyakönyvvezetők is tudják tervezni az életüket, és 2) hogy ha meg akarja magát gondolni a pár, akkor legyen rá idő. Így az "szükségszerű" jegyesség min. 1 hónap! De ezalatt nem kell együttélniük!


Amúgy tényleg érdemes legalább félévet együttélni.

Annak meg aztán semmi értelme sincs, hogy évekig jegyben járjon valaki. A jegyesség a házasság "előszobája". Jegyesség nélkül is el lehet köteleződni, és eljegyezni egymást akkor, ha már belátható időn belül lesz esküvő. Addig lehet venni a másiknak karkötőt, nyakláncot, vagy akármit, ami az összetartozást szimbolizálja.

2011. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Maga a jegyesség se kötelező, csak hagyomány. Én is jegyesség nélkül házasodtam, egyik reggel az immár férjem kibökte, hogy mi lenne, ha összeházasodnánk. Mondtam, hogy részemről rendben, megreggeliztünk, felkávéztuk magunkat, aztán becammogtunk időpontot kérni.

A törvényileg előírt 30 nap elteltével megvolt az esküvő.


Tehát jegyesség lehet, de a törvény szemében nem oszt, nem szoroz. Hagyomány, "érzés" miatt szokták, de nem kötelező, ahogy semmi más, ami ezzel kapcsolatos.

2011. nov. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Változó. Nálunk 2 év fog eltelni. Mivel jövőre vesszük meg a saját házunkat. Emiatt 1 év alatt 2 dolog nem jön össze. Így marad 2013.

De ezt mindenki maga látja, hogy nekik, hogy a jó.

Az, hogy másoknak tetszik vagy sem azt lekel ****ni.

2011. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekünk sem volt eljegyzésünk,vagyis "véletlenül" 2 héttel az esküvő előtt elkészültek a gyűrűk,na akkor felhúztuk a szülők előtt,mert épp nálunk voltak az esküvőszervezés miatt,és akkor azt mondtuk,h ez az eljegyzés volt...
2011. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az az ideális, ha az eljegyzés után kitűz a pár egy vállalható időpontot. Ha nincs időpont, csak jegyesség évekig, az kellemetlen tud lenni (állandóan kérdezik, mikor lesz az esküvő, és még a pár se tudja biztosan, hogy egyáltalán lesz-e 1-2 éven belül, mert mondjuk még tanulnak). Szerintem ezt jobb elkerülni. Ha nem gondolkoznak esküvőben, felesleges az eljegyzés, csak feszültséget szül hosszú távon.
2011. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

tegnap 23:03 vaok.

Azért írtam a fél évet, mer sokan mondták és annyi legalább kell, ahhoz rájöjjenek működik-e.

ma 07:47 aztán meg Te is azon a véleményen vagy!..

2011. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nincs szabály. Nálunk fél év.
2011. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!