Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Előbb gyerek és aztán házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előbb gyerek és aztán házasság - új hóbort?!

Figyelt kérdés
Mostanában ezt vettem észre és a párom volt főnöke is rátett erre egy lapáttal (akivel jó viszony maradt meg). A múltkor amikor összefutottak, azt kérdezte a volt főnöke tőle hogy "és a baba mikor jön?". Nem lett volna illendőbb inkább a házasságbeli szándékairól kérdezni a páromat,mint erről? Vagy túlságosan konzervatív vagyok a sorrendet illetően?
2012. jan. 24. 21:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
47%

De legalább van gyerek meg házasság. A kedvencem az, hogy minek összeházasodni, én így jobban érzem magam. Hát könyörgöm, mi a különbség? A rosszabb, a nem házasodunk össze, mert pénzbe kerül. Meg a Nem kell gyerek, mert pénzbe kerül. Jesszus... Egyébként én is konzervatív vagyok, először férjet szeretnék, csak utána gyereket és egyiket sem 35 fölött...

19/l

2012. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Manapság az emberek nagy részének választania kell, hogy az anyagiak miatt milyen sorrendet épít fel. Sokan a lakást és a babát választják, aztán ha lesz rá keret az esküvőt (ha nem kis létszámut szeretnének),főleg ha fiatal szülők szeretnének lenni.

Egyébként nem lehet, hogy a kérdező azt hitte már összevagytok házasodva? Mondjuk, mert régóta együtt vagytok és azt hitte már megvolt? Lehet, hogy csak poénként kérdezte.

2012. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
61%

szerintem jogos a kérdés, előbb házasság, aztán gyerek

ha már egyszer gyereket vállalunk, akkor annak legyen gondos, szerető, CSALÁDIAS háttere, az pedig nem más, mint a házaspárok

20/L

2012. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

Tud arról, hogy volt esküvő vagy sem? Mert ha nem, akkor semmi fura nincs benne.

Amúgy ezt én is észre vettem, de szerintem legtöbb esetben a pénz hiánya játszik közre.

Mert ha sokan arra várnak, hogy egy családba szülessen a gyerek akkor sosem lesz babájuk. Fent említett okából.

2012. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
2,5 éve vagyunk együtt,és ezt a gyerekkérdést poénkodva kérdezte...csak szerintem nem olyan nagy poén :(
2012. jan. 24. 22:06
 6/34 A kérdező kommentje:

Tudna róla,ha lett volna esküvő.


Amúgy szerintem ahhoz hogy valaki férj és feleség lehessen,nem sok pénz kell,ha nem hétországra szóló lakodalom kell...

2012. jan. 24. 22:07
 7/34 anonim ***** válasza:
59%

Annyira nem új. Az én szüleim is így csinálták, mert nem tartották fontosnak a papírt, végül praktikus okok miatt házasodtak össze később két tanúval.


A mai világban a házasság rég elvesztette a jelentőségét. Szó nincs holtodiglan-holtomiglanról, hiszen az emberek ugyanúgy elválnak, mintha nem is lennének házasok. Akkor meg minek? Csak mert hagyomány?

Ettől függetlenül én is szeretnék majd férjhez menni, de nem bánom, ha előbb lesz baba. Mire az esküvőre összeszedjük a pénzt, az jópár év. Úgy gondolom, inkább szülök 25 és házasodom 30 évesen, mint fordítva.

2012. jan. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
19%

én összeköltözni sem szeretnék a párommal eljegyzés nélkül. 4,5 éve vagyunk együtt, idén végzek az egyetemmel, tehát eddig nem volt aktuális.

Szerencsére egyetértünk ebben a párommal.

Eljegyzés, házasság, összeköltözés, gyerek és ezt mind 30 alatt...


21-L

2012. jan. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
13%
Semmi értelme a házasságnak.Eleve nem vagyok vallásos meg szerintem úgy kb az emberek 90%-ka nem az.Sose járnak templomba meg semmi.Az egész házasság ilyen álszent hülyeség utána meg mennek a válóperre.A gyerek meg a mai világba felesleges,de van aki a segély miatt bevállalja.
2012. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
38%

"ha már egyszer gyereket vállalunk, akkor annak legyen gondos, szerető, CSALÁDIAS háttere, az pedig nem más, mint a házaspárok"


Hármaska, na ez pont az, ami rohadtul NEM a házasság megkötésén vagy időpontján múlik :)))


Nálunk (és sok más párnál is) azért a távoli jövő az a bizonyos esküvő, mert nem görcsöltünk az illemen, meg a sorrenden, hanem babát szerettünk volna, és hamar sikerült - eljegyzés után 2 hónappal. Az pedig szerintem elég szánalmas helyzet, hogy már a menyasszonyi ruhában is szépen látszik a pocak, mint ha csak ezért volna az egész felhajtás. Én így nem akartam, és azóta sem érzem a mindennapokban a házassági anyakönyvi kivonat hiányát.

2012. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!