Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ebből még lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ebből még lehet eljegyzés, házasság, gyerek?

Figyelt kérdés
A párommal 6 éve vagyunk együtt (én nő 27, ő 32). Már egy éve nincs szenvedély közöttünk, csak sex 1-2 hetente, sokat veszekszünk, nagy a feszültség. de szeretjük egymást. ő nem nagyon akar és nem nagyon tud változtatni a dolgokon, míg én mindent bevetek. de félek... hogy rossz döntést hozok. hogy már csak szeretet van, nem szerelem. és az elég egy gyerek után? elég egy hosszú házassághoz ha már most ezt érzem? nekem még lehet, hogy szenvedélyre, tűzre, sexre lenne szükségem!? mit tegyek? őt nagyon szeretem, nem akarom elveszíteni... de mégsem tudom mi legyen... félek... nem tudom, mi a helyes döntés....
2010. márc. 1. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
alapjában, ami leírtál, nem lenne gond. 6 év sok idő, az alatt csökken a szenvedély. inkább a gond "sokat veszekszünk, nagy a feszültség" lehet. mi a konfliktus alapja?
2010. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
hát tudod, ami nem megy, azt nem szabad erőltetni :( sztem ebből a kapcsolatból lépj ki, egy eleve rossz kapcsolatot sem a házasság sem a gyerek nem teszi jobbá (csak a jót még jobbá :)). szóval lépj, amíg nem késő! még találhatsz megednek olyat, aki tényleg szeret!
2010. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem ált. 3-4 évig szokott tartani, ezt váltja fel a szeretet, de van olyan is amikor teljesen kihűl a kapcsolat. Ha bizonytalan vagy vele kapcs, az nem jó jel ahogy az sem, hogy ő nem akar változtatni a dolgokon. Nem akar változtatni jobb irányba? Nem törődik már a kapcsolatotokkal és ha ez így van akkor sajnos nincs is jövője ennek.
2010. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon elszánt vagy, lehet ebből házasság is, gyerek is (sok ilyen család van, ami már eleve így indult), de én a helyedben nem vesztegetném az időmet. Ha már most ilyen kérdések merülnek fel benned... mi lesz később? Elváltan, gyerekkel nehezebb lesz lépni.
2010. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Most lépj ki még, amíg nincs gyerek. Fiatal vagy még, más élet várhat, mert itt bizony ne várj sokat a párodtól.

Ha éppen csak szeretnétek egymást, bíznál benne, és tudnád, éreznéd, hogy számíthatsz rá, akkor oké, de mivel nem is akarja ezt az egész kapcsolatot, így jobb ha kilépsz.

2010. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően az a baj, hogy az emberek "kapcsolatokban" gondolkodnak, nem pedig örök hűségben.

Lehet, hogy ódivatú vagyok, de amíg az emberek fejében az van, hogy "majd lesz jobb, vagy lehetne jobb is", addig sosem fognak annyit megtenni azért az egy adott kapcsolatért, amitől pedig az lehetne a legeslegjobb.

Lehet, hogy úgy érzed, hogy a párod nem akar vagy nem tud változni, közben pedig ő meg azt érzi, hogy mindent megtesz a kapcsolatotokért. Az ő értékrendje szerint ő minden tőle telhetőt megtesz, mindent meg ad neked, amire vágysz vagy amire szükséged van.

A szexet lehet sűríteni, az nem lehet "válóok". Fel is lehet dobni, változatosságot is lehet belevinni. Annyi mód van, ha szeretitek egymást lángra tudjátok lobbantani a szerelmet újra meg újra.

Mert sajna igen, a szerelem elmúlik, és felváltja a szeretet... de a szeretet is lángolhat és néha néha újra előhozható a szerelem, amitől boldogabbak a szürke hétköznapok. De nem lebeghet az ember egész életében 2 méterrel a föld felett.

Én még csak 3 éve vagyok együtt a párommal, de még mindig szerelmesek vagyunk és emellett szeretjük is egymást.

Köztünk is sok a konfliktus, de betudjuk annak, hogy elég nehéz körülmények között élünk, viszont küzdünk egymásért és a jobb életért.

Szerintem tartsatok ki egymás mellett, mert manapság az a ritka! És honnan tudhatod, hogy a következő vagy az azutáni vagy az azutáni jobb lesz?! ... a szerelem azoknál is elmúlik majd... és akkor mindig újat keresel? De meddig?

Inkább hozd ki a legjobbat abból ami van, hisz szereted!

2010. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
magadnak sem mered bevallani, hogy nem ez a kapcsolat az amire vágysz. ha ő lenne az akivel le szeretnéd élni az életed meg akitől gyereket szeretnél akkor fel sem merülne benned ez a kérdés. ne folytass struccpolitikát. ha már most így érzel ez csak rosszabb lesz.tudod nagyon jól mit kéne tenned csak nem mersz lépni.
2010. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdést tettél fel, mert:


1. Igaz az, amit fentebb írtak, hogy egy rossz kapcsolaton a házasság, gyerek nem segít, sőt! Nézz körül. Vannak olyanok, akik 6-7 év együttélés után házasodnak össze, aztán pár hónap házasság után válnak. Ez azért van, mert azért házasodnak össze, mert azt hiszik, hogy az majd színt visz az életükbe, "megújítja" az elromlott kapcsolatukat.


2. Viszont az is igaz, hogy az embernek nem szabad telhetetlennek lennie, mert ha túl magasak az elvárások, senkit sem fogsz megfelelőnek találni. Minden kapcsolatban kell kompromisszumokat kötni és nagyon fontos a kommunikáció. Mondtad a párodnak már, hogy te mit szeretné? Nem gondolatolvasó, nem várhatod tőle, hogy tudja mindig, hogy mit gondolsz és mit akarsz. De csak olyan tudattal menj bele a házasságba, hogy el tudod fogadni, hogy a szenvedély már nem a régi. Ez nemcsak nálatok van így. Minden kapcsolat változik, átalakul, de ez nem baj, ha szeretitek egymást! Te tudod, hogy igazából milyen problémák vannak a kapcsolatotokban. Ha csak a szenvedély meg hasonlók, az megoldható, megbeszélhető, viszont ha komoly veszekedések vannak más témákban is, akkor meggondolandó, hogy megkoronázzátok-e a kapcsolatotokat egy esküvővel/gyerekkel, mert lehet, hogy rossz vége lesz. Pár sorból erre nem lehet válaszolni, te látod a kapcsolatotokat...és beszélni, beszélni, beszélni. Mindenről őszintén!

2010. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ördögi kör: minél kevesebb szex, annál több veszekedés, minél több veszekedés, annál kevesebb szex.


Az az igazság, hogy egy esélyetek van: ha mindketten akartok változtatni. Ne haragudj, de én abban nem hiszek, hogy valaki akar, de nem tud. Aki akar, az igenis tud, mert csak rajta múlik minden.

Ha a párod nem tud változtatni, az azt jelenti, hogy nem akar, és nem akar törődni veled, vagyis nem szeret eléggé. Lehet, hogy valamennyire igen, de az nem lesz elég. Idő kérdése lesz, mikor mentek szét, akkor meg jobb előbb, mert az idő múlik, főleg te nem pazarolhatsz éveket egy meddő kapcsolatra.

2010. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben befejezném ezt a kapcsolatot, minél előbb.
2010. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!