Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzési gyűrűt melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzési gyűrűt melyik kézre szokás húzni?

Figyelt kérdés
Csak mert hol ezt, hol azt olvastam.. Mi jobbra húztuk, aztán valaki azt mondta, hogy balra kell, és házasságkötéskor át kell tenni a jobbra. A mostaniak is karikák, de az esküvőn másik lesz. Én úgy gondoltam, hogy majd akkor ezeket áthúzzuk a balra, és a jobb gyűrűsujjra fog jönni a (házassági) jegygyűrű. Mit gondoltok, jó ez így?
2012. febr. 15. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináljátok ahogy tetszik. De hagyományosan tényleg bal kézen hordják az esküvőig, és az esküvőn átkerül a jobbra.
2012. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bal kéz, gyűrűs ujj, esküvő után jobb kéz, gyűrűs ujj.
2012. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bal kéz! Nekem a mai napig ott van, és a karikagyűrű a jobb kezemen
2012. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
előbb bal kéz majd házasság után jobb. Én férjem mindig a jobbon hordta. esküvő előtt is. Neki úgy volt kényelmes úgy szokta meg. Kinek ahogy tetszik.
2012. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha meglepetés az eljegyzés mondjuk, akkor csak kísérő, "eljegyző" gyűrűt kapsz a párodtól. Ezt balkéz gyűrűs ujján szokás hordani és ott is marad, vagy át lehet tenni a későbbi karika gyűrű fölé, hogy védje azt.

Ha közösen választjátok ki a a gyűrűket, mint későbbi karikagyűrűk, akkor is bal kéz gyűrűs ujj és házasságkötéskor ez kerül át a jobb kéz gyűrűs ujjára.

Szokás szerint így van. Amerikai filmekben lehet látni, hogy a házaspár esküvői gyűrűje a bal kézre kerül, ott meg az a szokás.

2012. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

eskuvo után is a bal kezemen hordom, nem tudom a jobb kezemen megszokni. Már 5 éve a bal kezemen van :)

Nem ezen mulik a dolog :)

2012. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a bal kezemen van az eljegyzési, és majd a jobbra kerül a házassági gyűrű.
2012. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!