Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen formában vehetem fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen formában vehetem fel a párom nevét?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk együtt. 2. évben megvolt az eljegyzés, aztán teherbeestem,így már nem szeretnénk foglalkozni a házasságkötéssel hisz bőven van hova rakni azt a pénzt, viszont szívesen felvenném a vezetéknevét a vőlegényemnek! Felvehetem és ha igen, kb mennyibe kerülnek a papírok, hogyan kell végigjárnom??


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!! :-)


2012. ápr. 8. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, az önkormányzatnál az okmányirodában mondják meg.

Mivel ez névváltoztatás, így vonatkoznak rá a saját névváltoztatás szabályai, tehát megkötések vannak, hogy milyent vehetsz fel. Pl. azt hiszem, tucatnevet nem lehet, külföldit nem lehet.

Okmányonként többezer Ft, összesen 60-70 e Ft legalább.

Szerintem az anyakönyvvezetőnél történt házasságkötés esetén is Magadnak kell utána fizetni a névváltoztatás miatti okmányátírást, de ezt is az önkori tudná megmondani.

(személyi, jogosítvány, lakcímkártya, útlevél, stb., minden, amit használsz, az külön átíratás, egyenként kell elmenni az intézményekbe)

2012. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

"bőven van hova rakni azt a pénzt,"

Miért, mennyibe kerül a polgári esküvő?

Van díja?:-o

2012. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Baromi rossz ötlet! Gondold végig, Te a születési(!) nevedet akarod megváltoztatni!

Minden egyes papírodnál, bizonyítványodnál, régi nevedet tartalmazó iratnál mindig hurcolhatod a miniszteri engedélyt magaddal, hogy az te vagy.


Mondjuk legyen a férfi Boros Ádám, a nő Sörös Éva.


Normál esetben (házasság) a nő mondjuk Boros Éva lesz (azt hiszem ezt a formát akarod).

Ekkor a családi és utóneve: Boros Éva, születési(régen leánykori) neve: Sörös Éva.

A gyerek neve Boros István, anyja születési neve Sörös Éva. Egy tök normális családi névkiosztás.


A Te verziód szerint (nincs házasság): a nő családi és utóneve Boros Éva, születési neve is Boros Éva(!), a gyerek Boros István, anyja neve: Boros Éva.


Ezzel azt érted el, hogy kívülállónak úgy tűnik, egy egyedülálló anya szült egy gyereket, és az apa nevét a gyerek nem vette fel! Ezek után tegyük fel mégis házasodtok. Boros Éva akarsz-e az itt jelenlévő Boros Ádámmal.....(elég furán hangzik).


Szerintem a legegyszerűbb, ha a párod tesz egy apasági nyilatkozatot, a gyerek Boros István néven születik, az anyja neve Sörös Éva. Egyedül a Te neved marad a régi. Ezt választhatnád egyébként házasság esetén is. Ha később mégis összeházasodtok, csak a Te családi neved változik. Viszont minden iratodban szerepel az eredeti neved is.


Persze a Te döntésed, de gondold végig.


Amúgy a kérelmet indokolni kell, illetéke 10.000 Ft, és az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter engedélyezi (vagy nem).

2012. ápr. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Többe kerül egy névátíratás mint egy 2 tanús aláírós polgári esküvő.
2012. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
hétköznap 2 tanuval ingyen van a házasságkötés és sokkal kevesebbe kerül és kevesebb papirral is jár hogy felvedd a nevét
2012. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!