Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nagynénim kórházba kerülése...

Ha nagynénim kórházba kerülése előtt írt egy hivatalos meghatalmazást arról, hogy én vehetem fel a nyugdíját visszavonásig! Akkor miért mondja a postás azt, hogy minden hónapban új kell?

Figyelt kérdés

Időközben olyan állapotba került,hogy már semmit sem tud aláírni,viszont egy fizetős osztályra került aminek a költségét rendezni kell.


A meghatalmazás postai nyomtatványon történt ,a postás előtt írta alá a nagynéném ,hogy én vehetem fel a nyugdíját.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2011. dec. 16. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődd meg a postán és ne a pénzt hozó postástól...

amit még lehet... utalást kérjetek folyószámlára és akkor nincs sok macera, ha te is hozzá férhetsz.

2011. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor megérdeklődjük a postán.


A mi itteni postásunk szokta mindig mesélni,hogy felvették már olyannak a nyugdíjját aki már nem élt,talán erre gondolhat a másik postás ,talán hallotta,hogy nagyon rosszul van már a nagynéném.


A papíron az áll,hogy VISSZAVONÁSIG és a postás előtt írta alá !


Akkor nem értem...mindenesetre ki kell fizetni belőle a kórházi költséget ,azt én nem tudom előteremteni 75.000 Ft .

2011. dec. 16. 10:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenféle meghatalmazás nélkül odaadja a postás édesapám nyugdíját (alá kell írnom és hogy lánya). Szerintem menj be a postára és kérdezd meg, hogy lehet elintézni. Ha van a néninek számlája, az lenne a legegyszerűbb, ha oda utalnák és kész.
2011. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

MOst beszéltem a mi helyi postahivatalunkkal,azt mondták,hogy egyértelmű,hogy ki kell adják a nyugdíjat,ha az van rajta,hogy visszavonásig.


A pénzhordó postás üzente a nagynéném lakhelyéről,hogy új meghatalmazás kell,szerintem neki nincs is példánya a meghatalmazásból (teljesen hivatalos posati meghatalmazás) csak egy van belőle nálunk és nem is tudhatta,hogy visszavonásig szól.


Sajnos nem sok nyugdíjat kell már felvenni a nagynénémnek,mert nagyon rosszul van.


A pénzt nem magamnak akarom,hanem kell a kórházi költségre (ápolási osztály napi 2500 ft/nap) .

2011. dec. 16. 10:15
 5/15 anonim ***** válasza:
csak azt nem értem,hogy ha nektek van példányotok és új a postás minek nem mutattad meg neki?????
2011. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"•a felmutatóra szóló megbízást évenként meg kell újítani az érvényes díjszabás forintösszegével"


Találtam egy ilyent ,lehet ,hogy emiatt akarnak új meghatalmazást?


Hiába akarnak,már nem tud aláírni ,a kórházi költséget pedig ki kell fizetni.

2011. dec. 16. 10:26
 7/15 A kérdező kommentje:
Ő csak üzent (nem személyesen beszéltem vele) ,nemrég hívtak telefonon a nagynéném szomszédjával üzent,bármikor be tudom mutatni neki.
2011. dec. 16. 10:27
 8/15 anonim ***** válasza:
és sikerült felvenni a pénzt?
2011. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem még meg sem próbáltuk felvenni,de beszéltem a mi helyi postásunkkal aki éppen itt mnet el előttünk és ő is azt mondta,hogy egyértelmű és rendben van a meghatalmazásunk.


Szerintem nem tudta a nagynéném postása,hogy visszavonásig szól a meghatalmazás és ezért üzent,figyelmzetetett bennünket.

2011. dec. 16. 11:27
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem így működik a meghatalmazás. Ha van már kitöltött postai formanyomtatványotok, amit a kézbesítő aláírt, akkor azt be kell be kell vinni a postára, ahol azt bevonják, és állítanak ki helyette, meghatalmazás igazolványt. Azt kell majd a kézbesítőnek bemutatni. Ha ezt még nem tetted meg, attól még felveheted a nyugdíját, hiszen a meghatalmazás már él. Feltéve ugye, hogy rendesen ki lett töltve a nyomtatvány, és valóban postás dolgozó előtt lett aláírva és ezt postás dolgozó aláírásával hitelesítette.
2011. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!