Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Koves gyurut eljegyzésre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koves gyurut eljegyzésre?

Figyelt kérdés
majdnem minden barátnom koves gyurut kapott az eljegyzésre.Szerintetek ez mennyire elfogadott,elterjedt manapság?A karikagyurut csak az eskuvon huztak fel.
2012. ápr. 12. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek akkor van értelme, ha hosszú jegyességet terveznek, és még nem akarják megvenni a karikagyűrűket. Mi egyből karikagyűrűt húztunk az ujjunkra, rá két évre esküdtünk. Van aki a karika mellé kap kísérőgyűrű gyanánt egy köveset.
2012. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Legkésobb 2 év mulva tervezzuk az eskuvot és a karikagyurut csak ez eskuvon szeretnénk felhuzni.
2012. ápr. 12. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:
En is koves gyurut kaptam, es az eskuvonkon fogjuk felhuzni egymas ujjara a karikagyurut. Szerintem ez teljesen elfogadott dolog.
2012. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
En is elfogadottnak tartottam amig,meg nem kérdezték,hogy a páromon miért nincs gyuru és miert nem karika
2012. ápr. 12. 15:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ha ti így tervezitek, akkor nem mindegy, hogy mások hogy csinálták és mit gondolnak róla? Nektek nyilván így tetszik, akkor tegyetek így. Sok boldogságot. 1. voltam.
2012. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat és a jókívánságokat :) csak egy kicsit rosszul esett,hogy nem veszik annyira komolyan
2012. ápr. 12. 15:02
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Manapság utánozzák az amerikai szokásokat. A magyar szokások szerint köves gyűrű csak kísérő gyűrű a karikagyűrű mellett.

Köves gyűrűt bárkitől kaphat egy nő,vagy éppen vehet magának. Lehet minden ujján is egy,de attól még nem fogják menyasszonynak tartani az emberek.

A magyar nyelv a menyasszony-vőlegényt jegyesPÁRnak nevezi. Az összetartozásuknak látható jele mindkettőjük kezén a karikagyűrű.

Ha csak a nő kezén van gyűrű,a férfién nincs,akkor nem jegyespár,legfeljebb félpár.

Nem értem,hogy miért kell eben is az amerikai szokást követni a magyar helyett.

2012. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Leírtam,hogy miért nem veszik komolyan.

A jegyesség alatt a karikagyűrűt a bal kézen viselik,esküvőkor kerül át a jobb kézre.

2012. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem boven elég,hogy mi ketten komolyan vesszuk.Kulonben is csak egy jelkép,se tobb se kevesebb nem vagy tole.
2012. ápr. 12. 15:09
 10/12 anonim ***** válasza:
hát akkor ennyi erővel ne vegyünk át semmilyen szokást, a bérekért se szóljunk, mert az nyugati dolog. Nekem is köves gyűrűm van, én mindig is így szerettem volna, a karikagyűrűt együtt választottuk ki, nem is örültem volna, ha mondjuk olyat választ, ami nekem nem tetszik. Ez van. miért hülyeség, ha valakinek máshogy tetszik?
2012. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!