Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan vegyem fel a leendő nevét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem fel a leendő nevét?

Figyelt kérdés

példaként:


Borosné Varga Katalin

Boros Lászlóné

Boros-Varga Katalin


lehetséges hogy mindketten hordjuk egymás vezetéknevét??Ha igen akkor kié szerepeljen elől??


2012. ápr. 24. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten felvehetitek egymás nevét kötőjelesen. Úgy vegyétek fel sorrendileg ahogy jobb a hangzása.
2012. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Én, ha így venném fel, akkor a leendő férjem nevét tenném előre. Igazából azért, mert szerintem lennének olyan "kedves" emberek, akik lenéznék azért, mert férfiként az én nevem vette fel. Érnék emiatt atrocitások.

Sajna szerintem ezt még nem olyan könnyen fogadják el itt Magyarországon, főleg a pasik cikizik egymást emiatt.

2012. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Én a 3. változatot használom és a férjem családneve van elöl. Még az is megfordult a nevemben, hogy (a példánál maradva) Boros Katalin lennék, de aztán ezt elvetettük.
2012. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első és a harmadik tetszik. Én is ezen morfondírozom mostanában, ugyanis édesapámnak egyedüli leánygyermeke vagyok, és szeretném, ha a családnevünk nem veszne el az éterben, mert nagyon ritka, ezzel egyetemben viszont hosszú is. A Párom vezetékneve 5 betűs, az enyém 10 + még a keresztnevem. Csak ez így meg baromi hosszú lenne...

A sorrendet ti döntitek el, szerintem is, ahogy jobban hangzik úgy variáljátok.

2012. ápr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is nagyon hosszú, a férjem családneve 8 betűs, az enyém 7 betűs és ehhez jön hozzá a 9 betűs keresztnevem.

Nem hallgatják végig az emberek egyébként, ha valakinek bemutatkozom. Ebből a szempontból gondolkodtam azon, hogy jobb lett volna simán felvenni a férjem vezetéknevét a kersztnevemmel.

2012. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az elsőt vagy a másodikat választanám, a kötőjeles verziók nekem nem tetszenek.
2012. ápr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

simán Varga Katalin, ne vegyél fel semmit.


Ha utóbb megkörnyékeznek idegen pasik, úgy is szólhatsz nekik, hogy már foglalt vagy.


Más értelme szerintem a férj nevének felvételének nincs.


Ez a Boros-Varga féle megoldás elég nyomorékság. Nekem olyan kicsit sznob, első generációs értelmiségi dolognak tűnik. De aki igazán trendy és modern, megtartja simán a lánykori nevét. Aki meg nagyon konzervatív, az lehet B. Lászlóné.


Ha nagyon fel akarsz venni valamit, legyél Boros Katalin, a férj pusztán családnevének felvétele Erdélyben mai napig szokás, és ezt is elfogadja a magyar Csjt.

2012. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Boros Katalinhoz mit szólsz?Anyukám pl. ezt a verziót használja.De ha szeretnéd megtartani a vezetékneved,attól is függ,hogy mennyire hosszú a két név,és hogy hangzanak jól együtt.Szerintem akkor a fentiek közül az 1. vagy a 3. legyen.
2012. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!