Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek melyik kor még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik kor még fiatal az eljegyzéshez?

Figyelt kérdés
Pl. a lány 16, a fiú 20... Csak példa. Vagy a lány 18, a fiú 26... Meg van a kor, hogy mikor, vagy mindegy?
2012. máj. 18. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eljegyzéshez mindegy. Az esküvő az már más tészta.
2012. máj. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem lánynál 20, fiúnál legalább 24-25
2012. máj. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ember- és kapcsolatfüggő. Ha az eljegyzést a házasság előszobájaként tekintjük, akkor van, aki 40 évesen sem érik meg rá és van, aki 20 évesen is készenáll. Gyerekként(16) viszont még kár ilyenekkel áltatni egymást. Ha az a kapcsolat olyan jó, hogy házasság is lehet belőle, akkor jó lesz az 2-3 év múlva is.
2012. máj. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem csak akkor van értelme, ha esküvő követi 1 vagy max. 2 éven belül. Így a kérdés inkább az, hogy mikor nem korai a házasság. Szerintem a leány legyen kb. 20 éves, de ez érettség függő. A férfi legyen minimum 5 évvel idősebb.

Szerintem.

23N

2012. máj. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a példa korok, amiket írtál, neveteségesek, ha házasságról van szó. Ha csak arról, hogy adunk gyűrűt egymásnak és romantikázunk s elképzeljük, hogy ez örökké fog tartani, az meg csak játék. Egy házassághoz, hogy valódi legyen, érett személyiségek kellenek. Akik tudják, hogy mit keresnek az életben. Néhány kőkemény sorsú embertől eltekintve kb. 25 alatt ezt nem tudom elképzelni.
2012. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Eljegyzéshez nincs fiatal kor, hiszen csak egy jövendőbeli lehetséges (!) szándékról nyilatkoznak a felek. Úgy gondolom, a jegyesség az az időszak, amikor nem rózsaszín köd van, hanem végre nyílt, felnőtt, komoly kommunikáció. Ezért ez az állapot eltarthat évekig is, tehát nincs minimális kor rá - na jó, 14 évesen még nem tartok ésszerűnek egy ilyen elígérkezést a mai világban.
2012. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Manapság mindenki mindenkinek a vőlegénye meg menyasszonya. Nem tudom, ki indította el ezeket a divateljegyzéseket, de elég idegesítő. A normál barát/barátnő titulus már nem elég?

Nem hiszem el, hogy 16 évesen bárkit is el kellene jegyezni, hacsak nem vagytok pl romák, ahol ez nem ritkaság, de ott utána jön is ám a lagzi! Kétlem, hogy a magyar kultúrában is olyan szuper ötlet lenne 16 évesen eljegyzést, 1 évvel később pedig házasságot ülni.

Ez biztos csak valami hóbort, hogy: óóó, mindenkinek van gyűrű az ujján, már ő is menyasszony, neki a múltkor kérték meg a kezét, nekem meg CSAK pasim van, én is akarok!! Nehogy már lemaradjak... Csordaszellem!

Ne nevetessétek ki magatokat. Akkor legyen eljegyzés, ha tényleg össze is házasodtok, és pláne fiatalon (tizes évek végén, húszas évek elején, közepén) nem árt, ha 2-3 évnyi együttjárás, esetleg együttélés után döntötök az eljegyzés mellett.

2012. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

" A férfi legyen minimum 5 évvel idősebb.

Szerintem."- ez miért szabvány :-???



Szerintem kapcsolat függő és nem igaz, hogy 25 éves korig kéne várni. Van aki 40 évesen sem kész van akinél már rendben van 22-23-24 évesen. Érzelmi érettségtől függ az egész. Ja és persze nem árt ha van anyagi háttér...:)

2012. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Amint írtam: SZERINTEM!!!

Tehát ez az én véleményem.

23N

2012. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!