Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek érdemes ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes ilyen fiatalon összeházasodni?

Figyelt kérdés

Sok hozzászólást olvastam a napokban különböző lányoktól akik már 19-22 éves korukban pár hónap után eljegyeztek, vagy pl gimis kapcsolatból lett házasság.

Nyilván ilyen korban még nincs valami sok keresetük. Érdemes ilyen korán házasodni? amikor még alig van keresetük, vagy többnyire még tanulnak és semmi bevételük, és a szülők költségére házasodnak, és szülnek gyereket?

Mert én pl. csak akkor mennék férjhez ha már van keresetem és meg tudok állni a saját lábamon, a társammal együtt..



2012. máj. 9. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem csak a pénztől függ.

Egyrészt simán lehet, hogy ugyan a lány 20 körül van, a férje 25, és már dolgozik, ergo el tudja tartani, amíg tanul. Másrészt attól még, hogy az ember tanul, simán lehet jövedelme. Egy egyetemista havi 30-50 ezret is kaphat különféle ösztöndíjakból és szociális támogatásokból, de ha kiemelkedően jó, például a köztársasági ösztöndíj önmagában ennyi, és az egyetemtől kapott még ezen felül jön. Nekem most 70 ezer körül van a bevételem, így minden szülői segítség nélkül eltartom magam, a párommal élek, csak épp nem házasodtunk össze.

Aztán vannak ám olyan családok is, ahol a szülők szívesen támogatják a már megházasodott gyereküket is..

2012. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez hülyeség.

Nekem is jövőre lesz az esküvőm, 23 éves vagyok, jelenleg nulla keresettel.

De nem a szülők költségére házasodunk, hanem azt a kevés költséget, ami lesz (egyelőre csak polgári esküvőnk lesz, minden felhajtás nélkül, még tízen sem leszünk, és utána itthon kajálunk), mi álljuk párommal diákmunkából és diákhitelből. Gyereket meg pláne nem tervezünk, csak azután, ha elvégeztük az egyetemet, és én is dolgoztam egy-két évet.

A házassággal meg miért várnánk, mikor mindketten akarjuk, és boldoggá tesz bennünket.

Szóval felesleges általánosítani.

2012. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem érdemes ilyen fiatalon házasodni. Én is 22 évesen házasodom, és igen, még tanulok, DE keményen tanultam, tudományos munkát végeztem, így olyan ösztöndíjat kapok havonta, ami édesanyám közel két havi fizetése, emellett még dolgozik is, ha tudok, így tudtunk annyi pénzt félretenni a vőlegényemmel, aki dolgozik, hogy csapjunk egy közel 100 fős esküvőt lakodalommal, midnennel együtt. Igaz, hogy megküzdöttünk minden fillérért, de megérte, mert amikor a hasonló gondolkodású emberek mint te is, elkezdik pedzegetni, hogy nem illik a szülők pénzén házasodni, meg nem tudjuk mi még, hogy mi az élet, mit jelent a számlákat fizetni, akkor megmondhatom, hogy de tudom, mert 19 éves korom óta mindenre én kerestem meg a pénzt, sőt amikor a szüleim megszorultak, akkor mi segítettük ki őket pár százezer forinttal. Nem minden 19-22 éves él a szülők nyakán, vagy szül gyereket nekik. Te lehet, hogy ennyi idősen még nem tudtál elég pénzre szert tenni, de más igen. És nagyon nem szép dolog ismeretlenül ítélkezni másokról. Én sem mondom sohasem azt, hogy x vagy y miért nem házasodik, pedig már 25 vagy 30 is elmúlt. Ez mindenkinek a magánügye.
2012. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
17 évesen jöttem össze a barátommal aki akkor 24 volt. 19 évesen eljegyzett, 21 voltam mikor megtartottuk az esküvőt, akkor már régen együtt laktunk. Ő nem járt főiskolára, jó munkája volt/van, sokat keresett és lakást is kapott már előtte a szüleitől, így volt hova összeköltözni. Én 23 évesen diplomáztam, egyből teherbe is estem, egymás után vállaltunk két babát, 28 évesen kezdtem dolgozni egy saját vállalkozásban. Nem kellett a szüleinkre támaszkodnunk, és nekem is voltak apróbb bevételeim mindig, iskola mellett is dolgoztam, és a főiskolai nyári gyakorlatokért is kaptunk normál fizetést.
2012. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azoknak akik nem vontak le rólam következtetéseket, nem értem értelme van egy kérdésből következtetéseket levonni, a kérdezőről. Én csak a saját véleményemet mondtam, és kérdeztem , mert kíváncsi voltam. Semi rossz szándék nem állt a háttérben.

Úgyhogy nem értem ezt a leértékelő fogalmazásmódot, de azért neked is köszönöm hogy megosztottad te is a véleményedet, még ha nem is csak arról amit kérdeztem.

Miből gondolod hogy hány éves vagyok? 19 éves vagyok egyetemi hallgató egyébként, ha már rám is gondoltál a válaszodban;)

2012. máj. 9. 21:57
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Én 20 éves vagyok, augusztusban kezdem az egyetemet, és augusztusban fogunk házasodni. Nem a szülők költségére megy mindez, hiszen mi egy másik országban éljünk életünket kettesben. Mindketten dolgozunk, Kedvesem mérnök, most épp házkeresőben vagyunk.
2012. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy meg ki az aki minden választ lepontozgat??
2012. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Úgy csinálsz, mintha 22 alatt mindenki a szülei nyakán élne, és nem lenne semmi pénze.


A házasság meg amúgy sem a pénztől függ, meg attól, hogy valaki mennyit tud esküvőre szánni.


Házasodni azok szoktak, akik szeretik egymást, úgy gondolják, hogy más nem is kell nekik, és hivatalossá is teszik a kapcsolatukat, nem azok, akik az életben elvégzendő feladatok közé rangsorolják, és mikor eljutnak addig a listán, akkor, egy bizonyos fizetés felett oda is rakanak egy pipát.

2012. máj. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem minden fiatal élősködik az anyuka nyakán. Szerintem az olyanok nem akarnak házasodni, pont azért, mert utána már "felnőttnek" vannak nyilvánítva.


Én már 17 éves korom óta dolgozok ahol tudok, most 22 éves vagyok, egyelőre egyszer akartak elvenni, akkor is saját pénzből lett volna minden tervezve.

A sors úgy akarta, hogy ne menjek hozzá, úgyhogy ha megint ilyesmi lenne, akkor is saját pénzből állnám. (Főleg, hogy a családommal nem tartom a kapcsolatot, és amúgy sincs egy fityingjük sem :) )

2012. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
23 éves voltam, amikor férjhez mentem, férjem pedig 25. Mindketten munka mellett egyetemre járunk, vagyis én jelenleg passzív féléven vagyok, 8.hónapos a manó, vele vagyok itthon, ... Szeptembertől bölcsi, én vissza az egyetemre, és jövő márciustól megyek vissza dolgozni is. Nem egyszerű, de mi az a mai világban? A gimis kapcsolatok nem mindig szólnak hosszú távra, még akkor sem, ha pillanatnyilag jó ötletnek is tűnik :)
2012. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!