Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor ez hogy van? Előbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor ez hogy van? Előbb az eljegyzés. Akkor milyen gyűrű van? Utána meg az esküvőkor is van karika, meg hallottam valami kísérő gyűrűről. Akkor most mikor milyen gyűrű van mikor?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Tudod az eljegyzés van elöbb és akkor kapja a lány a jegygyűrűt amit kisérőgyürünek neveznek késöbb mikor az esküvő megvan,esküvökor meg van a karikagyűrű.Ez ilyen egyszerű.

Amugy te hány éves vagy?

2009. júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Most aztán nagy butaságot írtál! /előttem szóló/. Az eljegyzési gyűrű a JEGGYŰRŰ!! Azt viseli a mennyasszony a bal kezén az esküvőig. Meg szokták venni a kísérő gyűrüt is a jeggyűrűvel és ugyanott, tehát a bal kézen viselik mindegyiket. Először a jeggyűrűt, alatta a kísérő gyűrűt. Esküvő alkalmával ünneplélyes szertartás keretében átkerül a jeggyűrű a jobb kezekre és ha van, a kísérő gyűrű is.
2009. júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak van igaza.Kiegészítésül annyit hogy a jeggyűrű a karikagyűrű is egyben ( nem köves,hanem karika)a kisérőgyűrű pedig valamilyen kövesgyűrű.De van,hogy a kísérőgyűrűt nem veszik meg,és csak a jeggyűrűt viselik.És kisérőgyűrűt a lány kap.A férfi is kaphat a menyasszonytól pl.egy pecsétgyűrűt,de azt nem szokták kisérőgyűrűnek nevezni.
2009. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem irt butaságot az első. Manapság már úgy csináljátok, ahogy nektek jó és ahogy akarjátok. Nincsenek előre irt forgatókönyvek, hogy márpedig ezen a kézen kell hordani és ilyennek kell lenni a gyűrűnek. Nálunk volt eljegyzés és akkor én kaptam egy arany köves gyűrűt. A férjemnek nem volt gyűrűje. És a bal kézen hordtam. Eskövőre vettük meg a karikagyűrűket már a férjemnek is és azóta is a bal kézen hordom mind a két gyűrűt.

Szóval lehet köves, karika, csak a lánynak vagy a fiúnak is. Függ a pénztárcától és attól, hogy ti hogyan szeretnétek.

2009. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

A második és harmadik válaszolónak van igaza, a jegygyürü az karikagyürü - sima karika kö nélkül: ez a szerelem folytonosságát jelképezi, a kisérögyürü meg rendszerint köves gyürü, amit nem mindig vesznek. A férfiaknak hagyományosan pecsétgyürüt adott a menyasszony, ha akart.

A jegygyürüt a bal kézen hordják az eljegyzéstöl az esküvöig, utánna pedig a jobb kézen.


A negyedik válaszolónak csak annyiban van igaza, hogy nem kötelezö ezeket a szabályokat betartani, csak akkor nincs semmi köze a hagyományokhoz - és a kérdezö éppen erre lenne kiváncsi.

2009. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg úgy csináljátok, ahogy akarjátok. Nálunk meg pl. nem volt az esküvő előtt eljegyzés. Sőt! Karikagyűrűt sem vettünk. Én kaptam egy szép gyémántköves gyűrűt. Azt a férjem felhúzta a kezemre az esküvőn és igy az lett az én jegygyűrűm. A férjemnek meg nincs gyűrűje.
2009. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Köszönöm az utolsó válaszolonak,hogy megvédett azért.Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja.Bá én ugy gondolom,hogy a jegygyűrű az csak egy köves gyűrű és a lánynak van.A karikagyűrűket meg ráér megvenni az eskűvő elött,mert ugye azért az nem rögtön lesz.Meg az jegygyűrű az ugyis meglepi a lánynak.Szerintem igy szokés vagy igy jó csinálni,de mindenkinek szive jóga ugy csinálni ahogy akarja és tetszik neki.
2009. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Azaz a 21:23-nak.
2009. júl. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tök mindegy? Mindenki úgy csinálja, ahogy jólesik! Nálunk a párom vett egy szép gyűrűt aminek csavart karika a formája és tele van apró kövekkel rakva, ezt felhúzta a bal kezem gyűrűs ujjára de én átszoktam tenni a középsőre mert azon biztonságosabban viselem. Ezzel a menyasszonya lettem. Majd ha már össze akarunk házasodni, elmegyünk együtt és választunk egyforma karikagyűrűt ,amit majd az "oltár" előtt fogunk egymás ujjára húzni! De ahány ember annyi variáció! Úgy csinálod ahogy tetszik!
2009. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
21.29-esnek! Én még ilyent nem hallottam! Gyémántköves gyűrűt kapsz, nem jegygyűrűt... És még az esküvőn is azt huzzátok fel, mint jegygyűrűt... Ez teljesen szembe megy a hagyománnyal és nem követendő. Tehát akkor a gyűrű cserénél át kellett szegény anyakönyvvezetőnek koreografálni a ceremóniát, hiszen a vőlegényednek nem volt semmilyen. El kell árulnom, hogy én anyakönyvvezető voltam éveken át, de van új a nap alatt...
2009. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!