Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy működik az eljegyzés?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik az eljegyzés? Hány gyűrű kell?

Figyelt kérdés
Mi a párommal úgy döntöttünk, hogy kapok eljegyzés képpen egy kísérő gyűrűt, amit a bal gyűrűs ujjamra húz majd fel. És amikor majd úgy döntünk hogy mittomén fél év múlva esküvő, akkor veszünk majd karikagyűrűt is. A baráti körömbe mindenkinek így lett megkérve a keze, szólva lett a szülőknek és barátnőim is csak egy köves gyűrűt kaptak. Mamám azt mondja h nekem csak akkor lesz megkérve a kezem ha lesz egy kísérő(köves)gyűrű és egy pár karika gyűrű. Most akkor h van ez? Vagy ezt nekünk kell eldöntenünk, h h szeretnénk? Én 20 vagyok, barátom 24. Fölöslegesnek tartjuk most megvenni a karika gyűrűket, mert még egy évig tutti suliba járok, meg utána szeretnénk összeköltözni és majd utána esküvő. Lehet h az még csak 3év múlva lesz, ezért nem akartunk karikát is venni. Meg ha addig történne valami... ki tudja, akkor ha ott van 3gyűrű az elég ciki...
2008. jún. 2. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Anyukádnak nincs igaza, nem kell megvenni a karikagyűrűket évekkel az esküvő előtt! Hagyomány szerint az eljegyzéskor a lány kap egy köves kísérőgyűrűt, amit a jobb kézre húz a vőlegény. Az esküvő napján a kisérőgyűrű átvándorol a bal kézre, és a jobb kézre lesz húzva a karikagyűrű.
2008. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

ez ugy alakult ki , hogy a lány kapott egy értékes szív alakú gyürüt a párjátol szerelem jeléül, (ez nem feltétlen arany) és maga az esküvökor az arany karika gyürükkel házasodtak.


manapság változó.

ahogy te is láttad szokás kérdése. nekünk nem volt pénzünk a volt férjemmel egy értékes köves gyürüre(inkább nagy lagzink volt), és az eljegyzés az esküvö elött volt pár héttel. (én furinak tartom hogy valaki pár évig is jegyben jár, de ez is szokás érzés kérdése).

a mostani páromnak mondtam hogy nagyon nem akarok férjhez menni (neki az elsö lenne) de ha mégis arra vetemedik hogy megkéri a kezem akkor csak is gyémánt köves gyürü lehet. de max félévre rá össze házasodunk akkor már.

szokás kérdése.

2008. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak csak annyit mondanék, hogy ez pont fordítva van legjobb tudomásom szerint.

A kérdezőnek, pedig azt mondanám, hogy abszolút nincs igaza anyudnak, mert tényleg fölsleges évekkel korábban megvenni a karikagyűrűket, hiszen folyamatosan változik a kínálat!

2008. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom hogy a köves gyűrűt amit kapok a bal gyűrűs ujjamra kell húzni, a karikát meg majd a jobbkézre. Köszönöm a válaszokat.
2008. jún. 4. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!