Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemes lenne elbeszélgetnünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne elbeszélgetnünk az eljegyzésről?

Figyelt kérdés

Már volt róla szó, de hol ezt hol azt mondd, így szeretném tisztázni vele a dolgokat. Már lassan 3 éve vagyunk együtt én 24 ő 28 éves, így szerintem már akár aktuális is lenne egy eljegyzés. Én már elmondtam neki, hogy én mindenképpen szeretnék eljegyzést, esküvőt és ezek után gyereket is. És mikor együtt vagyunk akkor ha szóba hozom elmondja hogy ő is akarja, meg gyereket is. De mikor haza megy és az anyjával van utánna egyből elbizonytalanodik és már házasságot sem akar. Egyedüli gyerek, a szülei házassága nem jó, így az anyja szerint nem kell már ebben a világban házasság gyerek meg főleg nem. És szerintem ez nagyban befolyásolja a barátom véleményét is az egészről. Meg egyik ismerőse is házasodik, amit ő nem gondol jó döntésnek, az anyja meg pláne nem. és ezek a dolgok miatt azt mondja hogy nem akar házasságot, mert mi lesz ha az lesz a vége mint a szüleinél, ő azt nem akarja, meg válni sem akar. De elmondtam már neki nem más életéből kell kiindulni, hanem a sajátjával foglalkozni.

De mikor meg erről beszélek neki, hogy mennyire szeretnék már gyereket, akkor meg ő is mondja hogy ha nemis azonnal de szeretne. Meg mostanában észreveszem rajta hogy magától is felfigyel egy egy aranyos kisgyerekre, meg elbeszélget velük, mint multkor az egyik boltban. Így látom hogy lassan lassan ő is vágyni fog egy gyerekre. De engem nyugtalanít a határozattlansága egyik nap azt mondja neki soha nem lesz esküvője, rá pár napra meg kinyögi hogy ő el akar venni már azt is tudja mikor kéri meg a kezem. Valahogy azt látom rajta, hogy az anyukája nagyban befolyásolja ebben, meg félti az úgymond szabadságát, meg a dolgait, tipikus egyedüli gyerek.

És nem tudom, hogy érdemes lenne e komolyan elbeszélgetnünk erről, hogy mit is akar valójában, meg hogy elmondjam e neki, hogy eszemben sincs bármijét elvenni, mert én úgy gondolom házasságal nem változna a kapcsolatunk alapjában véve, én ugyanúgy viszonyulnék hozzá mint most is.

Elbeszélgessek erről vele egyik este, hogy ő hogyan is képzeli el velem az életét?


2012. jún. 8. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A beszélgetésnek akkor van értelme, ha a "nem akarok házasságot és gyereket" választ is tudod kezelni.
2012. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tudom kezelni, mert akkor tudom hova tegyem az egész kapcsolatunkat magamban. Én tudom hogy nekem a legfontosabb egy saját család, így ha ő ezt nem akarja akkor akkor hosszú távon az lehet nem megoldható különbség kettőnk között
2012. jún. 8. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszélgess el vele. Bár sok értelmét nem látom ennek a kapcsolatnak, ha ilyen könnyen befolyásolható
2012. jún. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ezen a téren befolyásolható, másban nem mondanám, de szerintem ez a gyerekkora miatt van mert csak azt látta otthon hogy a házasság nem működik, és mégegyszer ezt nem akarja átélni.

Mert többször beszélt nekem a rossz emlékeiről.

2012. jún. 8. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy eljegyzésről nem kell beszélgetni. Engem a negyedik évfordulónkon jegyzett el a párom. Nagy meglepetés volt, teljesen meglepődtem (persze pozitív értelemben). Én már két év után el-el ejtettem néhány olyan mondatot, amiből tudhatta, hogyha készen áll majd rá, én nem fogok nemet mondani. Amikor elhatározta, senki nem változtathatott a véleményén (legalábbis ő így mesélte). Hamarosan esküvő. :) Szóval nem éri meg "sürgetni és nyaggatni" ezzel a témával. Ha biztos lesz benne, akkor senki nem fogja elbizonytalanítani...
2012. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

én nem akarom sürgetni, de viszont azt tudni akarom, hogy tervezhetek e vele családot, mert nekem ezt fontos, és ő épp ezekben a dolgokban bizonytalan és befolyásolható.

Én szeretem őt, és el is tudnám vele képzelni az életemet, de nem szeretném ha évek múlva is ugyanez lenne.

24 éves vagyok, én nem akarok öreg koromra gyereket, szerintem 30 éves korig aktuális a gyerekvállalás, mert 30 év felett aki szül már szerintem késő, de nemis ez a lényeg. Nem közel 30 évesen akarok arra ráébredni hogy ő nem az a tipus aki gyereket vállal és házasságban él.

Igazából nemis a házasság kérdése a legfontosabb hanem a családalapítás.

2012. jún. 8. 20:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont irány és beszélgess vele! Itt nem fogod megtudni, hogy mit gondol a párod!!!
2012. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

most dolgozik, ezért itt kérdezek, hogy érdemes e felhozni a témát

persze nem munka után fogom ezzel nyagatni hanem ha majd szabad napja lesz és nyugodtan tudunk beszélgetni

2012. jún. 8. 20:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az anyuka véleményét nem értem. Mi az, hogy gyereket nem kell szülni ebben a világban? És a fajfenntartás? Vagy megoldják helyettünk a kisebbségek? Az jó világ lesz.
2012. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

mert szerinte nehéz megélni így is, meg megtartani a munkahelyeket.

de szerintem legfőképpen szeretet kell egy gyereknek. ha millióim lennének akkor sem vennék meg mindent, annyit meg úgyis mindig össze tud az ember hozzni, hogy legyen mit enni és meglegyen az ami szükséges, persze ha akarja az ember

2012. jún. 8. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!