Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzéshez és az esküvőhöz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzéshez és az esküvőhöz a gyűrűket, kinek kell megvenni?

Figyelt kérdés

Ezt úgyértem, hogy én pasi vagyok és ha megakarom kérni a barátnőm kezét akkor veszek egy jegygyűrűt, de az csak 1 gyűrű, az én ujjamra is megkell vennem, vagy automatikusan a lánynak kell vennie nekem is egyet, ugyanez az esküvőre is a kérdésem..

köszönöm a válaszokat


2012. júl. 21. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Többféle szokás van:

1) karikagyűrűvel jegyzi el egymást a pár, amit esküvőig a bal utána pedig a jobb kéz gyűrűsujján hordanak. Ezt általában a fiú veszi meg, a lány pedig az eljegyzési ünnepséget állja. (Ilyenkor is lehet köves gyűrű, amit az esküvő előtt kicsivel kap a menyasszony a férfitől vagy annak családjától. Ez a kísérő gyűrű.)


2) Vesz a férfi egy köves gyűrűt amivel megkéri a nő kezét, az eljegyzést meg állja a lány.


Nagyjából ennyi, de ez egyéni döntés alapján változhat.


23N

2012. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, a 2) verziót nem fejeztem be:

a lánykérés után a pár együtt választja ki a karikagyűrűt.

2012. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk közösen fogjuk állni a karikagyűrűket, bár nem lesz egy nagy összeg szerencsére.

A lánykérő gyűrűmet a párom vette meg egyedül, mivel meglepetés volt.

2012. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

értem köszönöm a válaszokat :)

igazából szeretném majd megkérni a barátnőm kezét és szerettem volna kicsit tájékozódottabb lenni :)

2012. júl. 21. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy itt kérdezek, de olvastam a válaszokat és mi az, hogy az eljegyzést állja a lány? Milyen költsége van annak? Nem értem. Vagy akkor van aki valami ünnepséget rendez? Mert úgy tudtam, hogy ez vagy egy nagyon személyes, privát dolog, vagy pedig egy egyszerű szűk családi ebéd. Azt nyilván állja a lány, én sem bíznám a kedvesemre a főzést, bár igen jó tükörtojást tud készíteni :D
2012. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát az eljegyzési parti szerintem,
2012. júl. 22. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös!

Szerintem, a legtöbb helyen ilyenkor eljegyzési bulit rendeznek, ahova meghívják a családot. Érdekes, hogy Te még nem hallottál róla...

Erre gondoltam, hogy ezt a bulit a lány rendezi, vagyis a lányos ház.

Amúgy nálunk nem lenne egyértelmű, mert a Párom is remekül főz. ;)


23N

2012. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!