Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzési vacsorán szokás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési vacsorán szokás egymás ujjára felhúzni a gyűrűt? Szokás úgy eljegyzési vacsorát tartani, hogy csak a menyasszonynak van meg a gyűrűje?

Figyelt kérdés

A párom megkérte a kezem, boldogan mondtam igent. Szeretnénk szűk családi körben megünnepelni. A probléma(?) az, hogy csak nekem van meg a karikagyűrűm. (Nincs külön eljegyzési gyűrűm). Egyenlőre a vacsorát tudnánk csak kifizetni, a vőlegény gyűrűjét nem. Ebben az esetben is szoktak eljegyzési vacsorát tartani? Mert egyfelől nem azt ünnepeljük, hogy gyűrű van rajtunk, hanem azt hogy egymáséi szeretnénk lenni. Másfelől viszont, nem fura, hogy csak a vőlegény húzza a menyasszony ujjára?

23L

Még egy kérdés: A párok szoktak egymásnak ajándékot adni? A vőlegényemtől az én értelmezésében gyűrűt kaptam. Én ajándékozzak neki valamit? S ha igen, akkor mit?



2012. júl. 31. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nem módi ez a gyűrűhúzós eljegyzési vacsora. Egyszerűen összetrombitáljuk a családot, elmondjuk, hogy mi az ok, jegyben járunk és szeretnénk ha együtt örülnének velünk. Eszünk egy jót, jól érezzük magunkat, fogadjuk a csipkelődéseket és a sok sok gratulációt és ennyi. Este mindenki hazamegy, kész. A mi családunkban nagyon régóta max ennyi a szokás, vagy ennyi sem.
2012. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk még nem is volt ebéd bár az anyósjelölték szeretnének csakhogy nekünk sem időnk sem pénzünk. De megigértük hha lesz akkor meghívunk mindenkit egy ebédre. Jah igen mert nem is vacsorát tervezünk hanem ebédet.

A gyűrű az me... nekem már most az ujjamon van, de csak nekem van. A páromnak nincs. Nállunk nem szokás a kisérő gyűrű meg mikor házasodunk akkor más gyűrű lesz

2012. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk sima vasárnapi ebéd volt (két részletben, anyósnál, és apámnál), de az sem eljegyzési, mert olyan ritkán találkozunk a szülőkkel hogy akkor kb. 10 ünnep is van egyszerre (szülinapok-névnapok-karácsony-húsvét egybe :D)

Mi egyszerre vettük meg a két karikagyűrűt, az esküvőn meg felhúztuk ugyanazt, csak a másik kezünkre.

Szerintem inkább gyűjtsetek a párod gyűrűjére (az enyém alig várta miután megrendeltük, hogy végre viselhesse).

Szerintem nem kell ajándékot adni, ilyenről még nem hallottam, de ahány ház annyi szokás. Mondjuk ilyen eljegyzési vacsorát is csak filmbe láttam.

2012. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha még csak félpár gyűr van meg, akkor miért nem a másik felére költötök vacsora helyett? Ez az első ami eszembe jutott a kérdésed olvasva. Nekem ez elég fura...olyan félig meddig összehozott dolog. Én részemről akkor ünnepelném meg a családdal, ha megvan minden. Amúgy olyan lenne, mintha csak a menyasszony menne el az esküvőre. De lehet, hogy nincs igazam, hiszen mindenki másképp csinálja. :)

Ha nektek így jó, akkor ne aggódjatok azon, hogy hogy szokás.

Szerintem a párok nem adnak egymásnak plussz ajándékot, de ha úgy érzed szeretnéd meglepni a párod akkor tedd meg.

Egyébként felénk van olyan szokás is, hogy a férfi veszi a gyűrűket, a nő pedig állja az eljegyzési ebédet/vacsorát, amin a család is részt vesz.


24N

2012. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Viszont még mindig nem tudjuk eldönteni, hogy legyen. Mindenképpen szeretnénk egy eljegyzési vacsorát.

A bátyámék eljegyzési vacsoráján volt gyűrű, mindkettőjüknek, és még ajándékot is adtak egymásnak.

A vőlegényem testvérénél a vacsorán 'csak' gyűrű volt.

Szerintetek az milyen, ha a lagzi előtt egy-két hónappal lenne az eljegyzés?

2012. aug. 1. 10:12
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Lagzi előtt 1-2 hónappal már minek?? Akkor inkább a lagzin legyen valami plussz az eljegyzési vacsi árából. Szerintem felesleges ennyire erőltetni, de persze ez csak magánvélemény. Az esküvő számít, arra érdemes időt/pénzt/energiát szánni inkább!


Persze ez mind-mind a Ti döntésetek. :)

24N

2012. aug. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy kinek van gyűrűje, az eljegyzási vacsorának az a célja, hogy mindenkinek bejelentsétek, hogy eljegyeztétek egymást, és, hgy a párod és a te családod megismerje egymást. Hülyeség ezt ilyen mereven, szertartásosan felfogni. Majd az esküvőn felhúzzátok egymás ujjára a gyűrűt. Az eljegyzési vacsorát pedig pont azért, amiért rendezni szokás az eljegyzás után kicsivel tartják, nem az esküvő előtt 2 hónappal. Ne a külsőségekre koncentráljatok hanem a lényegre...

Kifizetni meg nemnagyon kell ezen sokat, főzz te vacsorát és tartsátok egyikőtök szüleinél, vagy ha ti akkora lakásban laktok, hogy ott is le tudjátok ültetni a vendégeket, akkor ott. Az ilyen családi ünnepeket szerintem nem szokás étteremben tartani, ha meg ti főztök (mondjuk anyukáddal), akkor pár ezer forintból nagyon jó vacsit tudtok csinálni, esetleg sütit cukrázdából hoztok, ha nem akartok vele sokat dolgozni.

2012. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsoknak.

Hajlamos vagyok túlkomplikálni és mereven kezelni a dolgokat. :(

Hamarosan megtartjuk az eljegyzési vacsorát, én fogok főzni, és a páromnak akkor még nem lesz gyűrűje.

Már nagyon várjuk, és azt hiszem ez a lényeg, erre ti is rávilágítottatok! :)

2012. aug. 4. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!