Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen gyűrűt szokás jegygyűrű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen gyűrűt szokás jegygyűrűként adni? Van valami, amire figyelni kell?

Figyelt kérdés

2012. aug. 1. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Köves gyűrűt adnak a leggyakrabban. Linkelek képet, amin látható egy egyszerű, illetve egy díszesebb. A lány személyiségétől függ, hogy egyszerűt kell venni, vagy feltűnőbb darabot.


Egyszerű: [link]


Díszesebb: [link]

2012. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a könek van valami jelentése? vagy a kő színének?
2012. aug. 1. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
A linkelt képeken szerintem jó a kő színe. Szerintem nem kell bele színes kő! :)
2012. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából a jeggyűrű az egy személyes dolog. Ha pl tudod, hogy a párod utálja a csillivilli dolgokat, vagy sportol és valamibe beleakadhatna, akkor ne adj neki köves gyűrűt.

Olyat adj, ami szép, ízléses, tudod, hogy örülne neki, esetleg jelent valamit.

Ha semmi ötleted nincs, akkor adj sima egyszerű köves gyűrűt, de csak ha tudod, hogy nem szúrsz ki vele a barátnőddel (pl én táncolok, nem örülnék egy köves gyűrűnek, mert folyton le kéne vennem, aztán meg kereshetném, hogy hova raktam, mire összeházasodunk tuti nem lenne meg).

2012. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak az volt a kérdés, hogy van-e valami szokás vagy követelmény, hogy mondjuk arany legyen, vagy nem szabad annak lennie, vagy hogy ezüstöt szokás, vagy bármi.
2012. aug. 2. 10:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fehérarany a legszebb, mert színre olyan, mint az ezüst. Ha van rá keret, akkor aranyat vegyél (sárga arany is jó)! :)
2012. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 82reni válasza:
86%

Minden embert más fog meg -ez Rólatok szól, így Neked kell tudnod hogy milyen értékek fontosak számotokra, és azokat mi szimbolizálja, és anyagi helyzetetek mit enged megvenni.

A kő színének is lehet jelentősége -régen gyakrabban adtak színes köveseket, mint manapság. De pl. Diana és Kate hercegnők gyűrűje is kék zafír volt apró fehér gyémántokkal körülvéve. Szerintem szép dolog -a kék elegáns, a béke, meghittség jele lehet inkább. A piros, és a számomra legkedvesebb a sötét vörös, amiből olcsóbban a gránát, drágábban a rubin tipikus drágakő alapanyaga -a galambvér árnyalata a legszebb, rubinbból viszont annyira ritkaság, így drága, hogy Magyarországon nem is biztos hogy van belőle... A vörös a szerelem, szenvedély színe inkább sok egyéb mellett.

Régebben gyakoribb volt a gyöngy is, mely mindég elegáns, ugyanakkor sportos, modern is, minden korhoz illik, az örökkévalóságot szintén jelképezi a gyémánttal együtt.

Nálunk a fehér, rózsaszínes árnyalat, de újabban divatja van a Tahiti gyöngyöknek is -és örök értéke, pedig a gyöngy érzékeny, így ha vegyi anyagok, nagy hőhatás éri, a gyöngyházréteg megsérülhet könnyen rajta. Idővel pedig kiszárad, így ritka a 100 évnél idősebb gyöngy.


Manapság az egyköves szoliter gyémánt, vagy olcsóbb változatban a gyémántot fényszórásban, keménységben -így tartósságban- legjobban utánzó mesterségesen előállítható változata, a cirkónia viszi a prímet. Jó szívvel ajánlom -nekünk is egyszerű cirkónia köves szoliter a gyűrű.


A nemesfémek előnyös tulajdonságai miatt javaslom elsőképp az aranyat, ezüstöt, esetleg platinát.

Szerintem a sárgaarany a leghálásabb, persze a fazontól is függ. Ha karcos a gyűrű ezt lehet a legkönnyebben, legszebben visszaállítani az eredetihez hasonló formára.

PErsze koronként vannak divatok, de ha hosszú távra terveztek, és nem cserélgetitek az ékszert, kitartotok húsz év meg negyven múlva is egymás mellett, akkor a sárga mellett tenném le a voksom. Divatja a fehér és sárga kombinációjának van, a tiszta fehér visszaszorulóban. A fehérarany ródium bevonatára allergiás is lehet valaki, enélkül vuiszont nem olyan szép csillogó a tiszta fehérarany felülete -szürkésebb árnyalatot mutat.

A különböző felületi eljárások, gyémántvésés, lapidálás, stb. kosszú távon nem mutat szépen, csak a mély bevésések -pl. ami a barokk stílusú gyűrűn van, ami nekem a kedvencem.


Helyenként eltérőek a szokások, de szerintem nálunk a legelterjedtebb:


---az eljegyzési/lánykérős gyűrűt

(hagyományosan egy köves "szoliter" gyűrű -jellemzően 'Tiffany' foglalatos, amikor a követ karmok tartják a gyűrű sín felé, és ezáláltal a kő teljes megvilágításban mintha saját fénnyel ragyogna -ugyanakkor a hétköznapokban ez kényelmetlenebb, sérülékenyebb, ezért van aki csak alkalmakra veszi fel ezt a gyűrűt, de legalábbis amikor ténykedik, leveszi. Vagy vannak a szintén klasszikus aliance gyűrűk: egy, jellemzően nagyobb követ vesz körül két kisebb jobbról és balról, vagy egy ma kevésbé divatos de mégis örök érvényű darab, amilyen Diana hercegnőé és most "utódjáé" is lett:egy nagy kő (esetükben zafír) sok apró kővel körülvéve.


Ezt a gyűrűt húzzák fel a jobb kéz gyűrűsujjára eljegyzéskor, majd a házasságkötéskor átkerül a bal kéz gyűrűsujjára, esetleg marad a kettő ugyanazon az ujjon, különösen ha méretgondok vannak egyik megfogja az éppen lecsúszó másikat, de így a gyűrűk árthatnak egymásnak, jobban kopnak, karcolódnak.


---a karika gyűrű/ jegygyűrű:

jellemzően egyszerű vagy gyengén mintás gyűrű.

Itt figyelembe kell venni hogy a kevesebb néha több -minél cicomásabb, annál csúnyábban fog kinézni karcosan. Ha utána felpolírozzátok, a nem mély minták eltűnnek belőle, nem lesz ugyanolyan, ha pedig a méreten állítani kell, nagy valószínűséggel el se vállalják a jobb helyeken, vagy olyan összegért tudják megoldani amire nem számítotok. Persze lehet itt is divatozni, pár évente cserélni, de ezt kevesen engedhetik meg maguknak. Egy gyűrű pedig egy hónap után már karcos, meglátni hogy viselték (az arany puha fém, ez nem meglepő dolog, mégis annyi más jó tulajdonsága van amiért emellett döntünk -drágaköveknél kifejezetten ezt kihasználva tudunk foglalni).

Amit viszon javaslok: ha megtehetitek, belül domború, azaz bomber legyen -sokkal kényelmesebb viselet hosszű távon, és bár egy mérettel kisebb kell jellemzően, de súlyosabb és ezért drágább is.


Ezt házasságkötéskor veszik fel a jobb kéz gyűrűsujjára.

Később, ha bedagad, erősödik a kéz, átkerül a bal gyűrűsujjra. Van akinek nem változik a méret, de van akinek 5-nél is több számmal erősödik.

Számozásnál figyeljünk a gyűrű fazonjára, szélesség, anyagvastagság, vonalvezetés, fej... befolyásolhatja a méretet. Ha az ujjon lötyög a gyűrű de a bütykön éppen hogy csak felmegy, akkor is a nagyobbat kell választanunk sajnos. Érdemes a pontosabb méretezést használni, de ne essünk túlzásokba: századmillimétereket nem fogunk később is ilyen kitűnően megérezni, mint próbáláskor ;)


-+- All in one gyűrű: eljegyzése és jeggyűrű egyben


amikor a női párba köveket tesznek. Amerikai módra olcsóbban kiszorítják a szolitert és a jeggyűrűt ötvözik. Vagy egyszerűen csak megveszik a karikagyűrűket, mert többet nem akarnak, nem futná rá...


Ezt jellemzően a hölgy hordja eljegyzéstől házasságkötésig, majd ketten tovább párban.


...persze minden változat előfordul, van akinél családi hagyomány középső ujjon hordani, mert pl. genetikailag bütykösebb, vagy mert ha erősödik a kéz akkor ugyanazon a kézen maradhat bővítés nélkül.

Valahol szokás a férfinak eljegyzésre pecsétgyűrűt adni.

A nemeseknél szokás volt csináltatni egy-egy gyűrűt ahol a két családi címert megfelezik, és a két félt összeillesztve megvésetik a gyűrűkbe.


Az arany ára pedig borzalmasan felment az elmúlt években, úgyhogy készüljetek egy igen magas összegre! Ha a családban van arany anyagnak behozva olcsóbban megúszhatjátok -de mindég jó ha marad is "aranytartalék".


És kérlek Titeket tisztességes helyen vásároljátok, ha csak lehet! Lehet hogy drágábbnak tűnik, de vissza tudtok menni, állítanak a méreten, nem használtat adnak el újként, vagy egyszerűen csak megtévesztenek itt is hogy milyen jól jártok és rá se jöttök hogy mennyire nem ez a helyzet.


Szomorú tény: minél többet gondolkoznak a gyűrűn és minél tovább válogatnak, jellemzően annál hamarabb is válnak meg tőlük és egymástól is a párok. Fontos, de a lényeg nem a gyűrű, hanem a szeretet, az egyetértés, a közösen dönteni és élni tudás!

Őszinte önajándékozás, mert az ember a boldogsaágot akkor találja meg, amikor másét keresi csak igazán!


Sok boldogságot azoknak, akik egy életre vállalják hogy elköteleződnek!

2012. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem figyelj arra, hogy ne legyen zavaró a viselése. Kisebb kővel, vagy esetleg belesüllyesztve. Ha én kapnék egy gyűrűt, sose akarnám levenni, de ha egy hatalmas kő áll ki, akkor bizony sokszor le kéne.


[link]


[link]



[link]

2012. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs erre megkötés, viszont köves gyűrűt szoktak, leggyakrabban arany fehér kővel. De pénztárcafüggő, meg egyéniségfüggő. Olyat adj, amiről tudod, hogy szívesen viseli majd.
2012. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Együtt kell választani.Biztosan megfelel a párnak, így a szokások...elvárások nem "perdöntőek".
2012. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!