Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » El fog jegyezni, de elrontotta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El fog jegyezni, de elrontottam a dolgokat. Mi tegyek?

Figyelt kérdés

Korábban túl sokat beszéltem az eljegyzésről a páromnak. Átkozom is a hülye fejem. Mindig mondta, majd eljön mindennek az ideje, de néha, ha épp rám jött a dili (mert valamelyik ismerősömet pár hónap után eljegyezték), akkor megint felhoztam.

1 éve élünk együtt, 2 éve vagyunk egy pár. Nemrég anyám benyögte, hogy neki azt mondta a párom 1-2 héttel ezelőtt, hogy karácsonykor lesz az eljegyzés.

Szóval a lényeg, hogy nem örülök a hírnek, mert rögtön eszembe jutott, mekkora szánalmas vagyok, biztos csak azért akarja, mert korábban sokszor pofáztam erről. Nem akarom, hogy azért jegyezzen el, mert kierőszakoltam.

És most nem tudom, mitévő legyek... Ugyan még messze a karácsony, de ez a rossz érzés kitart addig és teljesen elvenné az örömömet. Hisz ki örül olyannak, amit úgy követel ki? (jó, ez túlzás)

Próbáltam úgy beszélni párommal erről, hogy ne áruljam el, anyám mit mondott. Szóval elmondtam, hogy nem szeretném, ha bármit azért tenne, mert úgy érzi, elvárom tőle. Aztán szóba hozta az eljegyzést, mondtam, hogy nem lenne jó, ha úgy történne meg, hogy én akaratoskodtam, mert örülni nem tudnék neki. És hogy tudom, hogy elcs*sztem, ne haragudjon. Azt mondta, eljön mindennek az ideje és higgyem el, nem azért fog történni, mert én kierőszakoltam.

Most nem tudom, változtatott-e a tervein, de én nem hiszem el, amit mondott. Azt is mondtam neki, inkább hagyjuk a témát 3-4 évig, megérdemlem, ha már így eltoltam a dolgokat.

23N


2012. aug. 18. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Ne parázd túl a dolgot. Ha nem akarna nem jegyezne el, bármennyit "pofáznál" róla.
2012. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Ne stresszelj ennyire, lazulj egy kicsit. Szerintem ne beszélj többet a pároddal az eljegyzésről, igaza van, mindennek eljön az ideje.

Bízz benne és ne nyaggasd ezzel többet, mert sokat ronthatsz kettőtök kapcsolatán. Nyugi ! :)


Tipikusan az az eset, amikor az is baj, ha a nyuszin van sapka és az is, ha nincs.:)

2012. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
jól kitoltál magaddal :S 3-4 évig még nem akarsz felesége lenni? Ha nem szeret, akkor úgy sem jegyzett volna el, ha erőszakos vagy, ha nem, de gondolom ő már eltervezte a karácsonyi eljegyzést és a szüleid is várni fogják a bejelentést.
2012. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Ne beszélj róla többet és nyugi. :)
2012. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Ne fesd az ördögöt a falra, ha nem gondolná komolyan,akkor anyukádnak nem mondta volna.
2012. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azért is van bennem a para, mert az összeköltözésünk is furcsa volt. Eleinte akarta, aztán voltak vitáink, akkor sokáig tabu volt, ha említettem, elhárított, hogy majd a távoli jövőben. Aztán egyszer megálltam vele egy hirdetőtáblánál, ahol albérlet hirdetések voltak, nézegettem és akkor félig dühös, félig beletörődőn kifakadt: "Jó, akkor költözzünk össze!" És bár azóta tagadja, de tudom, az is csak egy beletörődés volt. Igaz, meg nem bánta a döntést, de akkor is a hatásomra döntött így.

És ugyanezt nem akarom az eljegyzésnél. :( tény, hogy akaratos vagyok és sokszor hajt fejet nekem, csak hogy igazam legyen.

2012. aug. 18. 13:05
 7/20 A kérdező kommentje:

"jól kitoltál magaddal :S 3-4 évig még nem akarsz felesége lenni?"


Akarnék, de úgy gondoltam, ennyi idő legalább kéne, hogy elfelejtődjön ez a kierőszakolós időszak. Hogy már teljesen spontán történjen, nem úgy, hogy addig mondtam a magamét, míg beletörődött... :( Mert titkon én mindig olyanra vágytam, hogy lepjenek meg. De most -hála anyámnak is-, ez már kizárt, ha karácsonykor történik meg.

2012. aug. 18. 13:10
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Gyereket szeretnétek? Azért kérdezem, mert az összeköltözést te "harcoltad ki" mint mondtad, és most az eljegyzést is. Neki van valamilyen elképzelése a közös jövőtökről?
2012. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom határozatlan ember, aki valamennyire igényli is az irányítást, illetve azt, hogy ne az ő felelőssége legyen egy komolyabb döntés.

Jól gondolom?

2012. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
de gondolkodj már logikusan: az, hogy te vágysz rá, még nem jelenti automatikusan azt, hogy ő meg nem! lehet, hogy te ugyan célozgattál de kicsit, de ő meg ettől függetlenül magától is akarja. a kettő nem zárja ki egymást
2012. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!