Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » El fog jegyezni, de elrontotta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El fog jegyezni, de elrontottam a dolgokat. Mi tegyek?

Figyelt kérdés

Korábban túl sokat beszéltem az eljegyzésről a páromnak. Átkozom is a hülye fejem. Mindig mondta, majd eljön mindennek az ideje, de néha, ha épp rám jött a dili (mert valamelyik ismerősömet pár hónap után eljegyezték), akkor megint felhoztam.

1 éve élünk együtt, 2 éve vagyunk egy pár. Nemrég anyám benyögte, hogy neki azt mondta a párom 1-2 héttel ezelőtt, hogy karácsonykor lesz az eljegyzés.

Szóval a lényeg, hogy nem örülök a hírnek, mert rögtön eszembe jutott, mekkora szánalmas vagyok, biztos csak azért akarja, mert korábban sokszor pofáztam erről. Nem akarom, hogy azért jegyezzen el, mert kierőszakoltam.

És most nem tudom, mitévő legyek... Ugyan még messze a karácsony, de ez a rossz érzés kitart addig és teljesen elvenné az örömömet. Hisz ki örül olyannak, amit úgy követel ki? (jó, ez túlzás)

Próbáltam úgy beszélni párommal erről, hogy ne áruljam el, anyám mit mondott. Szóval elmondtam, hogy nem szeretném, ha bármit azért tenne, mert úgy érzi, elvárom tőle. Aztán szóba hozta az eljegyzést, mondtam, hogy nem lenne jó, ha úgy történne meg, hogy én akaratoskodtam, mert örülni nem tudnék neki. És hogy tudom, hogy elcs*sztem, ne haragudjon. Azt mondta, eljön mindennek az ideje és higgyem el, nem azért fog történni, mert én kierőszakoltam.

Most nem tudom, változtatott-e a tervein, de én nem hiszem el, amit mondott. Azt is mondtam neki, inkább hagyjuk a témát 3-4 évig, megérdemlem, ha már így eltoltam a dolgokat.

23N


2012. aug. 18. 12:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

8: Igen, majd szeretnénk. Velem képzeli el a jövőjét, ezt tudom, mondta is már, meg érzem is. Összetartozunk.


9: Ez tökéletesen összefoglalja, milyen ő. Valóban kell irányítani valamennyire, igényli is sok helyzetben, és nem szereti, ha nagy felelősség terheli a vállát. Csak hát azért az, hogy el akar-e jegyezni, jobb volna, ha a saját döntése volna.


10: Ez igaz. Csak annyira nem beszél az érzéseiről, hogy nem tudom, mit miért tesz. A kedvemért sok mindent megtett már.

2012. aug. 18. 13:45
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem, kicsit nekem olyannak tűnsz, akinek semmi sem jó! Azt szeretted volna, hogy eljegyezzen és ő is mondta, hogy nem jegyezne el, ha nem akarna, hiszen eddig sem tette. Akkor pedig most mi a baj? Ezt akartad, nem?

Lehet, hogyha nem emlegeted, akkor nem jegyez el még, de csak azért, mert az eljegyzés szerintem főleg a nőknek fontos. De nyilván azért él veled, mert szeret és komolyan gondolja a kapcsolatotokat. Szerintem ne nyavajogj már azért is, ha nem jegyez el, mosntmeg azért is, mert eljegyez. Kicsit szedd össze magad!

2012. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nekem is így jön le a saját viselkedésem, hogy semmi sem jó. :S Ezért toltam el ott, hogy mondogattam neki. Ha nem tettem volna, akkor most nem kéne ezen rágódnom. Szóval akárhogy is, én voltam az ostoba.
2012. aug. 18. 14:48
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
én ugyanígy voltam, mint te, már 3 éve együtt éltünk éltünk, és nem történt semmi. Mondogattam, de nem erőszakosan, aztán egyszer észrevettem, hogy ő többet beszélt róla, mint én. Pedig direkt megkértem, hogy ne beszéljünk többet róla, mert nem szeretném kierőszakolni. Nem bánta, a férjem is azt mondta, amit a párod, hogy nem miattam kér meg, ha megkér. Így is történt, majd egy év telt el az eljegyzésig, és ő is sírt, amikor igent mondtam. Ha csak kényszerből tette volna, nem hatódott volna meg. Hidd el, ha nem akar megkérni, te lehetsz bármilyen erőszakos :) nyugi :)
2012. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%
No,hát asszem én vagyok a te embered.Ugyanezt csináltam csak én 5 év eltelte után.Sztem lehet azt érezni,hogy mit engedhetsz meg magadnak egy kapcsolatban.Az én párom határozott jellem az életben,de a nőcis kérdésekben,hogy is mondjam,nem vmi romantikus.Nekem kell vezetnem.Volt olyan,hogy hazaértem,sokat hallottam arról,hogy a vendégeim közül vkit eljegyeztek(kozmetikus vagyok)és mire hazaértem csak duzzogtam.Kérdezte mi baj van,mondtam semmi.Na erre egyszer olvastam,hogy honnan a búbánatból tudja meg szerencsétlen,hogy mi bajom van,ha nem mondom el neki.Aztán előrukkoltam vele.Mondta,hogy igazából elkényelmesedett 3 éve élünk együtt,van kutyánk,elvolt így,és nem jutott eszébe még,de így hogy mondom,tetszik neki az ötlet.Az ő kollegái még fiatalok,nemigen látta a példát,hogy illene már.Aztán elteltek hetek,hónapok,és semmi.Én is akaratos vagyok,felhoztam megint,de már nem szépen,hogy mi az hogy nem történt még semmi,biztos nem is akarja,és mondja meg,ha egyáltalán nem akar elvenni, beszéljük meg,mert akkor nincs értelme együtt lennünk még évekig,hogy majd később adja be a kulcsot amikor már kifutok a korból(mert ugye még 30 év alatt szeretnék szülni is),blah,blah.Persze jött az,hogy nyugi,majd lesz.Aztán másnap engem mintha kicseréltek volna,közöltem,hogy nem akarok eljegyzést,mert nem akarom azt,hogy azért legyen,mert én akartam,erre mondta nekem,hogy higgyjem el,ha nem akarná,akkor nem bírnám rávenni,ha egyszer ő eljegyez,akkor azt azért teszi,mert ő el akar jegyezni,pofázhatnék én heteket is,ha ő nem akarná,akkor nem lenne semmi.(Persze örültem volna neki,ha rá egy hétre megkér,mert akkor tényleg azt hittem volna,hogy na azért,mert ő akarja),na de megint nem történt semmi hónapokig.Aztán elég volt elmennem egy ékszerbolt előtt,és nem bírtam megállni megjegyzés nélkül.Azóta jobbnak láttam leülni vele megbeszélni,mert éreztem,hogy őrlöm magam belülről,és ez rá fog menni a kapcsolatunkra,mert félek,hogy bebeszélem saját magamnak,hogy biztos nem sezret hozzá eléggé(ugyanis a gyakorin ilyeneket is olvastam).Elmondtam,neki,h hülye voltam,és bocsásson meg,de ilyen a természetem,meg egyébként is mostmár 6 éve leszünk együtt,tényleg jól esett volna,ha már nemcsak a bnője vagyok,meg tudtommal ő is szeretne egyszer megnősülni,szóval bocsánat minden erőszakoskodásért,de már abba őrülök bele,hogy hiteget,és mégsem történik semmi,míg másokat vígan eljegyeznek 2-3 év után,ezt értse meg,hogy nekem nőként ezt megélni nagyon lehúzó érzés volt,de az sem jobb érzés számomra,hogy kiharcolom.Ugyanakkor azt is megértem,hogy ő miért állt így hozzá,nem sürgetni akartam,csak ismerem őt,és tudom,hogy őt mindenben nógatni kell.Összeköltözés,nyaralás,aztán érdekes,mindnek örült utólag,csak meglépni lépte meg nehezen.Azt mondta,hogy ez így van,és ő is sajnálja,hogy ő ilyen muja ezekhez a dolgokhoz,és tényleg ha én nem lennék ilyen,akkor lemaradt volna egy sor jó dologról az életben.Most jelen pillanatban pedikűrre szeretném nyaralás előtt rávenni,mert a bnőm pedis,és jön hozzám nyaralás előtt.Párom nagyon piperkőc,de erre egy éve nem tom rávenni,talán majd most,már a múltkor mondta,hogy talán.Ha végre átesik rajta,tuti megköszöni,mert olyan jó volt,szal mindennel ezt játszuk le.NEm gondoltam,hogy a lánykérésünkkel is ezt a cécót kell lejátszani,de egyszerűen vannak ilyen pasik.Én ezt elfogadtam,tudom,hogy ettől függetlenül szeret.Szóval kedves kérdező,vannak ezek a pasik,akiket ilyen témákban vezetni kell,amik számunkra kevésbé romantikusak.Én ezen már ezért nem akadok fent,mert 6 éve leszünk hamarosan együtt,sikerült már megszoknom őt ilyennek.És a mi lánykérésünk ettől lesz a miénk.Az hogy mikor lesz,azt nem tudom,de az esküvőnket igen,mert témázunk róla,ugyanis végre az ő köreiből is elkezdtek férjhez menni/nősülni a kollegák,ráadásul a húgáék is benyögték,hogy eljegyzés lesz(pedig ők jóval! kevesebb ideje vannak együtt mint mi,és ráadásul velem korabeli).Ma is azzal jött haza,hogy hány fős lesz a kolegája esküvője.Úgyhogy kedves kérdező,vannak olyan pasik,akik maguktól kezdik azt érezni,és álomlánykérést tereznek,meg minden megy a természet rendjén.De vannak a mi pasijaink,akiket vezetni kell,és nincs ezzel semmi gond,csak ilyet nem gyakran hallasz.Mindig csak arról beszélnek,hogy megkérték a kezem...De az előzmányeket nem tudhatod.Én is ezidáig azt hittem csak én voltam ilyen hülye,hogy megdumáltam ezt a témát párommal,erre megláttam a kérdésed...Hányan lehetünk még ugyanebben a cipőben?Csak sokan nem beszélnek róla...Szóval nyugi.Ő szeret,és ne basztasd most már,örülj majd neki,ne tegyél majdnem oda illő megjegyzéseket(pl,biztos,hogy te is így akarod:mert azzal végleg elronthatsz mindent.Ráállítottad a témára,oké...de ne tedd tönkre,mert lehet te vetetted fel neki a témát,ettől ez még neki nagy lépés.Ő nemcsak átad neked egy gyűrűt...Őnáluk ez annál sokkal nagyobb dolog,nem véletlen,hogy az a pasi aki tudja,hogy párja igent fog mondani,még az is izgul.Szóval ne rontsd el neki,ne maceráld.
2012. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%
Ja,egyik ismerősöm nekem azt mondta,hogy ő sosem hozta volna fel ezt a témát a párjának,őt egyébkémt egy év múltán eljefyezték,há' ja,gondoltanm egy évig én sem pattognék,de 5 év után megnéztem volna ha addig nem történik semmi.Plusz egyik bnőm nekem is mindig azt adta be,hogy ő sosem zargatja ezzel a témával a csávóját,aztán egyszer illuminált állapotában azért mégiscsak kiderült,hogy fel-fel hozta a témát egy-egy esküvő után,de már nem szép hangon.Hát,tudjuk,hogy ha kell vmi egy nőnek,akkor azt szóvá tesszük,vagy így,vagy úgy... :)Szted az mivel különb,írták itt a gyakorin,hogy volt akit nem jegyeztek el,és elhagyta a párját...Szóval sztem neked nem kell szégyenkezned.
2012. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!

Köszönöm neked is a válaszod, nagyon sok mindenben magamra ismertem, igazad van, te vagy az én emberem. :D Őszintén csodálom a türelmedet, ahogy ezt kezeled. Én "vacak" két év után meg sem szólalhatok, mikor te ilyen bizakodóan állsz a dolgokhoz.

Néha olyan nehéz megállni, ez az én bajom is. Általában elfeledkezem róla, aztán mikor mindenütt az eljegyzés témát nyomatják, elfog a kétségbeesés...

És valóban vannak férfiak, akiket muszáj terelgetni. Csak nehéz dolog ilyen terelő-nőnek lenni, mert közben bennem van az örök kérdés, hol az egészséges határ a terelgetés és az irányítás között. Hogy közben ne azt gondoljam, totális diktátor vagyok.

Sajnos a párom olyan, hogy vannak dolgok, amiket rám hagy, hogy neki ne kelljen a felelősséget viselnie, és ha nem jön be az én döntésem (amit ugye kikényszerített tőlem), akkor én lehetek a bűnbak. Leginkább ettől félek, mikor erre a lehetséges eljegyzésre gondolok. Nem akarom pár év múlva egy vita kapcsán megkapni: "Mert a gyűrűt is kikényszerítetted!" Aztán ha jönnék azzal, hogy de ő azt mondta, saját döntés, visszavágna: "Persze, mi mást mondtam volna?!" Mert sajnos a kegyes titkolózás is előfordul nála időnként... Hogy 'jobb a békesség' címen elferdít, elhallgat dolgokat. Aztán - miért is ne- akkor vágja az emberhez, mikor a legkevésbé sem várja.

2012. aug. 21. 18:05
 18/20 anonim ***** válasza:
61%
Hát figyi,sztem mostantól ne mondogasd neki.Én is úgy döntöttem,hogy nem rágom tovább a fülét.Úgy értem,ha bármi van,elmegyünk egy ékszerbolt mellett,vagy bármi hasonló,akkor nyelek egyet.Eléggé a tudatára adtuk már a dolgokat,innentől kezdve az ő döntésük.Te is elmondtad a párodnak,hogy mégsem akarod,mert kiharcoltad,blah-blah,kész,pont.Ezek után ha megkér,akkor az az ő döntése.Hidd el,a szabadságukkal tényleg nem mi rendelkezünk.Ha ők meg akarják kérni a mi kezünket,akkor azt megteszik önszántukból,mi nem tudunk erre hatással lenni,úgyhogy nyugodj meg.Nincs elrontva még semmi,Karácsonyig van 4 hónap,ha addig csendben maradsz e témában,akkor tényleg azt fogja ő is érezni,hogy ő kért meg. :)
2012. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! :)


Mi történt Veletek az elmúlt időszakban? Megtörtént az eljegyzés?


Már több mint 1 év eltelt a kérdésed óta és én mindig olyan kíváncsi vagyok ilyenkor végülis, hogy alakult az emberek élete.... :)

2013. nov. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En is!
2013. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!