Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Átvertek az eljegyzéssel - te...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Átvertek az eljegyzéssel - te hogy reagálnál erre?

Figyelt kérdés

Volt pár napja egy kérdésem. Dióhéjban: az évfordulónk (2 évesek lettünk párommal) környékén anyám kikotyogta, hogy neki nemrég azt mondta párom, karácsonyra tervezzük az eljegyzést. Ez engem nagyon bántott, mert azt hittem, párom azért akarja ezt, mert sokat nyaggattam vele korábban, furcsának éreztem, hogy ezt épp anyámmal közli és így. Nem rá vallt a dolog, de ezt annak tudtam be, hogy hirtelen ötletből, hogy ne nyaggassam többé, inkább eljegyez, ha annyira akarom.

Ma valami belső késztetés hatására elmondtam a páromnak, tudok a tervéről és nem szeretném, ha úgy jegyezne el, hogy nem akarja. (Napok óta ezen rágódom) Erre nézett rám értetlenül. Elmondtam, mit tudok. Eleinte azt hittem, próbálja tagadni, de tényleg őszintén fogalma sem volt, miről beszélek. Észérveket is mondott: "komolyan azt hiszed, ha ezt tervezném, pont anyáddal beszélném meg, és csak egy szál cigi mellett?" "te lennél az első, aki tudnál róla, nem ők!" Szóval lényeg a lényeg, nem a párom hazudik. Mielőtt valaki azt írná: valamit félreérthetett anyám: Párom szerint sem a karácsony, sem az eljegyzés nem hangzott el anyám és közte, nemhogy a kettő egy ilyen összefüggésben. Akárhogy gondolkodik, nem tud rájönni, mi a fészkes fenét hallott volna így félre? (ami kizárt, mert anyám nekem egész sztorit adott le, nincs az a nagyothalló ember, aki ennyit félreértsen)

Szóval most ott tartok, hogy zokogok, mint a marha, részben áldom az eszemet, hogy kiborítottam a bilit (mert milyen lett volna karácsonykor koppanni?), másrészt meg értetlenkedek, mire volt ez jó anyámnak? Mit ér egy ilyen hazugsággal? Fájdalmat akart okozni nekem? Vagy valami agybaja lehet, hogy megálmodott jelenetet igaznak hisz? Ti mit tudtok erre mondani?

Egyébként vele még nem beszéltünk erről.


2012. aug. 21. 19:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:

A korábbi kérdésem, ha esetleg valakit érdekel az előzmény:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..

2012. aug. 21. 19:03
 2/63 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem kérdezz rá Anyukádnál. Ne mondd el, hogy már beszéltél a pároddal, hogy mit mond. Ha megint leadja ugyanazt a sztorit, akkor kérdezd meg tőle, hogy kivel beszélt erről, mert a párod erről nem tud.


Próbálj megnyugodni.

2012. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem szállj le végre az eljegyzés témáról. Mikor majd valaki megkéri a kezedet, már a hátad közepére sem fogod kívánni ezt az egészet, annyit agyalsz és idegeskedsz rajta feleslegesen.
2012. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
96%
bocs, hogy ezt mondom, de szerintem azt az eljegyzést felejtsd el! ezzel a hozzáállással meg viselkedéssel hosszú távon nem fog téged kibírni senki. inkább örülj, hogy valaki így is szeret és veled van..nem kéne ilyen f..ágokkal elrontani szerintem.
2012. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyámmal. Tagad mindent. Hogy neki már pedig ezt mondta a párom. Szerintem elmebeteg, kitalált egy történetet, és azt hiszi, ez az igazság. Mert párom nem hazudik, ez 100%.
2012. aug. 21. 19:21
 6/63 anonim ***** válasza:
94%
szerintem inkább törődj bele, hogy nem leszel eljegyezve!!nem tök mindegy ki hazudik meg ki nem? ez a lényegen baromira nem változtat. én a pasid helyébe azok után amit itt leműveltél egy darabig BIZTOS HOGY NEM kérném meg a kezed!!engem már most kiakasztottál ezzel... ne gerjeszd a felesleges feszültséget szerintem.
2012. aug. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
90%

Van egy jó magyar mondás: "ha hallgattál volna, bölcsebb maradtál volna".

Sikerült szerencsésen szembeállítanod egymással az egész családot. Most aztán lehet nyomozni, ki és miért hazudott, Te pedig akarva-akaratlanul valaki mellett le fogod rakni a voksodat (úgy látom, a párod mellett).


Iszonyú sokat rágódsz dolgokon, így csak a saját életed fogod megnehezíteni. Néha tudni kell hallgatni és elfogadni a dolgokat úgy, ahogy megtörténnek.

2012. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi,de ezt nem értem! Mármint a reakciókat! Ha nekem ezt mondta volna anyám,én is biztos rákérdeztem volna a páromtól! És én 30 éves vagyok! Nehogy azt mondjátok,hogy ti nem kérdeztétek volna meg,hogy valóban ez-e a szándéka,mert én tuti! Bár én nem nyaggatom az eljegyzéssel,mert nekem nem fontos egyeltalán,de a lényeg,ha egy történetet mond el anyám,akkor rákérdezek páromnál!
2012. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
67%
Hát itt valaki valóban hazudik, én a páromat gyanúsítanám mert az anyámat jobban ismerem, hogy sose találna ki ilyesmit, nem hazudna nekem. De a te családodat te ismered... legalábbis kéne ismerned anyádat annyira hogy tudd igazat mond-e. 3asban üljetek le erről beszélni... abból mi sülne ki?
2012. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
54%
Ja,és egy kérdés! Hány éves anyukád? Már csak azárt,mert van egy ilyen betegség is,demenciának hívják,és bár időseknél van inkább,de egyre több fiatal is sajnos szenved tőle! Vagyis ők nem,csak a környezete! Nagyimnál évekkel ezelőtt pont így kezdődött! Sztorikat mesélt,hogy amíg dolgoztunk,itt volt a szomszéd,és mit mondott neki,egész sztorit regélt,aztán mikor mondtuk a szomszédnak,azt mondta otthon sem volt aznap! Egyre sűrűbben voltak ilyenek,és a végén már a rendőrök is itt voltak,feltúrták a lakást,aput keresték,mert lecsukják... szóval van ilyen,hogy ő egy más világban él! És a durva,hogy mindezt átéli,látja,halucinál,és szerinte meg is történik! :( Nem mondom,hogy ez 100%,hogy anyud beteg,csaak leírtam,hogy van ilyen is,hogy az ember nem tehet róla,és úgy bánt meg másokat! :(
2012. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!