Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Változott valami (a családban)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Változott valami (a családban) nálatok eljegyzés után?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy pl. másként kezelnek anyós-apósék, esetleg sógor-sógórnők, vagy más rokonok? Ti másként viszonyultok?

Azt gondolom, hogy bár "csak" egy gyűrű az egész, az eszmei és a morális értéke sokkal nagyobb, összetartozást, eggyéválást jelöli, a családtagok számára is. Nálunk ma volt az első nap (mióta tudják anyósomék, hogy igen-t mondtam) és annyira zavarban voltak, azt se tudták merre legyenek el :D (egyébként aranyosak voltak nagyon). A párom bátyja meg azt se tudta, hogyan szolgáljon ki engem...


Nálatok történt változás? Mert én érzem, hogy repedezik a jég...(jó értelemben...)


22-L


2012. aug. 27. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Semmi változás nem történt a család viselkedésében. Nálunk a gyerek (unoka) megszületése váltotta ki ezt a "jégrepedést" :)
2012. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem még nem jegyeztek el, de a tesóm már a második feleségénél tart.

Annyi változás volt csak, mikor bejelentette mind a kétszer az eljegyzést, hogy végre számított a barátnője, tehát volt valaki, nemcsak egy idegen, de ezt inkább magunkban konstatáltuk, felé nem mutattuk.

A velük való viselkedésünket illetően azért nem volt különösebb változás, mert korábban, amíg csak barátnő státuszban voltak, akkor sem volt velük senki sem elutasító, sem goromba, stb.

Viszont apám nem kedvelte ill. kedveli különösebben a két feleséget, nála annyi a változás, hogy azóta még jobban fogja a fejét, hogy úristen milyen bolond fia van, hogy ilyen nőt választott. De ezt sosem mutatja a fia, menye felé, csak nekem sopánkodik.

2012. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

:D:D:D


Értem. Köszi a válaszokat:)

2012. aug. 27. 22:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, változott. Amíg nem volt gyűrű az ujjamon, anyósomék még reménykedtek abban, hogy a kisfiuk jól dönt, és a baráti kör leánykái közül választ. Utána durvítottak. Esküvő előtt fenyegettek, kitagadással. Aztán nem szóltak hozzánk, az unokákat már nem is nézték meg. Szóval náluk az eljegyzéstől folyamatos leépülés volt a kapcsolatban. Férjem nem is sajnálja, nekem meg már mindegy.
2012. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk házasság után lett barátibb a viszony, előtte sem volt rossz amúgy. És végre nem kellett titkolni a nagymama előtt, hogy együtt élünk házasság előtt :)
2012. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg annyi a változás, hogy mióta eljegyezte tesóm a barátnőjét, ugye már el is vette feleségül, azóta felköszöntjük születés- ill. névnapján.

Az első feleségénél is így volt.

2012. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:)

Nálunk most is jó viszony van, de nem feltétlenül közvetlenek velem. Ma azok voltak, hogy is mondjam, mostanában...


Sajnálom, akinek rosszra fordult eljegyzés után, azok a szülők nem is érdemelnek semmiféle jót a gyermeküktől...:(

2012. aug. 27. 22:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Rosszra vagy jora fordult? Ezt igy nem mondanam.


Azelött is jo viszonyban voltunk, csak jeges. Tehat latszatra jo, amugy a "kenyszer"-rokonsag nelkül sosem kerestük volna egymas baratsagat. (=Ugy ertem, aposom nem lett volna sosem a haverom es anyosom a puszibaratnöm, ha mondjuk szomszedlanynak/fiunak születtek volna.)


Az eljegyzessel, hazassaggal, gyerekszületessel egyaltalan semmi sem valtozott. Örülök a kerdesnek, mert egy fontos dolgra radöbbentett: az egesz csak a karakterek hasonlosagarol szol. (Amit irtam feljebb, alt. a legtöbben elmondhatjuk magunkrol, legalabbis igen kicsi a valoszinüsege, hogy egy meny pont ilyen baratnöt keres, mint az anyos, es raadasul forditva is.)

Szoval semmi sem valtozott a jegböl, hacsak annyi nem, hogy minden fel egyre jobban kiismerte a masikat, idövel. Pl a gyerekem születesekor rajöttem, h anyosomnak nagy problemai lehetnek a nöiseggel kapcs, es a szüleivel kapcsolata...stb, ilyeneket lattam meg abbol, ahogy kivetiti masokra, abbol, hogy mikor mennyire volt kepes. Egyre inkabb meglattam a bennük megbuvo serült gyermeket. Mivel a segitsegemre (eddig) nem nyitottak, ennek nincs tul nagy jelentösege, csak annyi, hogy nyugodtabb tudok maradni.


Az eljegyzessel, hazassaggal, gyerekszületessel tehat semmi, viszont tavaly a költözessel valami valtozott! Amiota a szomszedsagukbol 50 km-re költöztünk, azota a kertböl rengeteg mindent adnak, sokkal többet, mint azelött! Fogalmam sincs, ez hogy függ össze! (?) Persze ugyanugy a ferjemtöl kerdezi, kell-e kaposzta...stb, es ugyanugy nem jönnek most sem hozzank. (Csak most a tavolsag a kifogas, azelött nyugdijaskent, ill haztartasbelikent nem volt idejük.) Ugyanugy nem igazodnak semmiben sem hozzank, mint azelött, es latszatra ugyanolyan jo a viszonyunk. Vannak anyosdolgai, ja ezek termeszetesen kb az elejgyzes hiretöl), masok elött azonban nem mutatja, meg aposom elött se! (Kivetel a ferjem elött, csak azert muszaj, mert mashogy meg nem talalkoztunk.)


egy közel 10 eve hazas

2012. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, valóban érdekes amiket írsz, azt gondolom ilyesmiket én is veszek észre közbe-közbe, mármint dolgokat, melyek a családon belüli viszonyok tükröződései. Ajjaj, mennyi mindent...


Nagyon szeretem a párom szüleit, és fontos számomra, hogy szeressenek, ezért is örvendtem annak, ahogyan viszonyultak hozzám akkor.


Köszi a válaszod, nagyon tartalmas volt:)

2012. aug. 28. 08:57
 10/12 anonim ***** válasza:

hát max annyiban, hogy szüleim nagyon tervezik és szervezik a dolgokat és olyan aranyosak, ahogy pl anyu nézi, hogy milyen haja lesz, milyen ruha...nézegeti a dekorációkat stb...apu meg mondja, hogy ilyen kocsi olyan motor fog vinni a szertartásra stb:) imádom! :D völegényem szülei elöször látni se akarta minket...mert ugy gondolták, hogy ők tudják meg utoljára...igen elöször az én szüleimmel közöltük...aztán meg végül mehettünk hozzájuk...(bár nekem semmi kedvem nem volt utána...) és akkor simán gratuláltak és kész..mintha mi sem történt volna...de ez nem nagy változás...bár sztem egyre rosszabb lesz a kapcsolatom velük...mig anyuék szivüket lelküket és pénzt tesznek ebbe bele, a völegényem szülei elég érdektelenek és hát amugyis...soha nem fognak tudni támogatni minket akármiben is...namindegy...nagy változások nem történtek...:)

24L

2012. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!