Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A lánykérés a szülőktől hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lánykérés a szülőktől hogy szokott zajlani? Kik beszélnek: a szülők vagy a vőlegény? És milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Igazából éredekelnek a hagyományok is, de érdekel az is, hogy napjainkban ez hogy szokott zajlani. Elég sürgős lenne, mert csütörötökön megyünk a szülökhöz. Még egy fontos információ: a szerelmem nem lesz otthon, mivel nyaral. De jó is ez, mert meglepetés lesz neki az egész, és a hónap végén lesz az elhegyzésünk, ha a szülők beleegyeznek.

Köszönöm a segítségeteket!


2009. aug. 4. 16:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor tényleg itt a remek alkalom. Amíg nincs itthon kérd el a szüleitől, ha meg hazajön találj ki vmi romantikus, meglepetést és kérd meg! Sok sikert!
2009. aug. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kösazönöm! De még mindig kérdés, hogy ha holnap ott leszünk náluk, akor először apukám beszéljen aztán én? Vagy elég ha csak apukám beszél? Remélem a végefelé ugyis egy oldott beszélgetés lesz, de valahogy majd el kell kezdeni a dolgot, csak nem tudom hogy. Nagyon izgulok!
2009. aug. 5. 09:14
 13/18 A kérdező kommentje:
FOntos kérdés: Az én apukám milyen szöveget mondjon a lány apukájának a kérésnél????
2009. aug. 5. 15:20
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha már így szeretnétek az eljegyzést, akkor apukád kb. azt mondhatja, hogy "Kedves Pistám (és Marikám), kérem beleegyezéseteket, hogy fiam, Jancsi, eljegyezhesse és az ő kedvező válasza esetén feleségül vehesse lányotokat, Juliskát."

Apósod vagy mond valamit :), vagy ha a döbbenettől csönd támad, akkor neked kell elmondanod, hogy szerelmed szavaiból azt szűrted le, hogy ilyen formális eljegyzésről álmodozik.

Ha "áldásukat" adják, akkor meséld el nekik, hogy ekkor-akkor szeretnéd eljegyezni a lányt, és mivel meglepetés lesz, ezért kéred őket is, hogy ne árulkodjanak addig.

Ha meg gyűrűt még nem vettél, és nem tudod a méretet, akkor remek alkalom, hogy anyósod segítsen találni egy mintát :)

2009. aug. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma lesz a nagy nap, lánykárás a szülöktől. Szurkoljatok!
2009. aug. 6. 13:39
 16/18 A kérdező kommentje:
Sikerült! Hála Istennek odaadták nekem a leányzót, most már "csak" tőle kell megkérdeznem a dolgot. :-)
2009. aug. 7. 09:37
 17/18 anonim ***** válasza:
Írnál arról, hogy mégis hogy zajlott? :)
2009. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikötőknek a jó tanácsokat! Nagyon sokat tanultam belőlük. Maga az esemény úgy zajlott, hogy a szerelmem elment nyaralni, én meg azon a héten felhívtam a szüleit, hogy felmehetek e hozzájuk apukámmal és anyukámmal egyik este.

Aztán aznap vettünk egy szép csokor virágot, meg pezsgőt, amit a szüleim odaadtak a lány szüleinek. Ezekután faterom mondott egy szép beszédet, és erre a szülők azt válaszolták, hogy persze ennek már eljött az ideje, és habár nehéz szívvel ugyan, de odaadják nekem Hannát. Aztán az egész beszélgetés egy kis itókázásba és nosztalgiázásba csapott át. :-)

Olyan jó érzés, hogy túllettem ezen is!


Tulajdonképpen most pénteken (28-án) a barátnőm kezét is megkértem, és ő igent mondott nekem, úgyhogy már vőlegény vagyok! :-)


Köszi még egyszer mindent!

2009. aug. 30. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!