Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Menyasszonyok? Nektek milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyok? Nektek milyen állapotban van az eljegyzési gyűrűtök? (Kisérőgyűrűtök, ki hogyan nevezi)

Figyelt kérdés

Mennyi ideje kaptátok? Rendszeresen hordjátok? Rajtatok marad fürdéskor, mosogatáskor stb is, vagy csak alkalmakkor hordjátok?

Milyen gondotok akadt a gyűrűvel? Pl: karcolódik, beleakad mindenbe, kiesett belőle a kő.


Találkoztam az egyik régi barátnőmmel( ő 2 éve menyasszony) a gyűrűje valami iszonyat pocsék állapotban van. Többsoros köves berakásos és szinte már zöldes szürke az egész.


Így, hogy hordjátok, ajánlanátok-e a gyűrűtöket másnak? Erre lennék kíváncsi: x anyagból van, xy kővel ajánlanám/ nem ajánlanám mert, karcolódik, zöldül/barnul/beleakadok mindig mindenbe stb. Minden ami jó a gyűrűtökben vagy minden ami nem!


Még annyit, hogy természetesen mindenkinek a sajátja a legszebb, a kérdést az ihlette, hogy az egyik nagyon jó barátunk meg akarja kérni a barátnője kezét és tanácstalan milyet válasszon.


Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!


2012. okt. 24. 09:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

nekem fehér arany van és mindig rajtam van, annyi a baj hogy nem olyan igazán fehér, de amugy semmi baja, icipicit sárgább, de messze van a sárga aranytól. A kőnek semmi baja. egy van benne. A jegygyűrűmet itthon nem hordom az is fehérarany viszont az karcosabb talán picit a férjemé durvább de ö rajta mindig rajta is van. Mivel ez elve vastagabb ezért a karcok s jobban látszódnak rajta. Az eljegyzés 3 és fél éve volt az esküvő februárban lesz kettő.

A jegygyűrű ilyen csak nem matt mivel az 2 hónap után ugyis kifényesedne.

[link]

2012. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Eljegyzési gyűrűt, semmiképp se karikát. Az eljegyzési gyűrű ha kicsik karcolódik is az nagy napig na és? Aztán majd közösen kiválasszák a karikát. Mi is így döntöttünk. Azaz én mondtam a páromnak, mert észrevettem, hogy a karika gyűrűket nézegeti. :)
2012. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Nekem fehéraranyból van, köves gyűrű, munkánál mivel sokat bontok, nem hordom, itthon sem éri víz mert leveszem, majd ha végeztem visszaveszem, mert szerintem túl szép és értékes, hogy még a wc-t is abba pucoljam.

1 éves, nemsokára emlékpolcra kerül, de még mindig olyan mint ha tegnap lett volna véve.

Szerintem lényegtelen, milyen a gyűrű, olyan legyen amilyen a leendő menyasszony stílusa, az meg hogy milyen állapotban lesz az dönti el, hogy az aki hordja mennyire figyel rá és mennyire óvja.

2012. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha inkább a karikát akarja majd hordani a menyasszony, akkor mindegy hogy milyen az eljegyzési gyűrű, jobb esetben nem fogja évekig hordani. Én inkább az eljegyzési gyűrűm kedvelem, a karikát nem hordjuk. Lassan egy éve hordom, tökéletes állapotban van, de valószínűleg az is közrejátszik, hogy a férjem szakember, ékszerekkel foglalkozik. Ha piszkos lesz valakinek, érdemes beadni tisztíttatni, nem nagy dolog és nagyon szép lesz a végeredmény. Meg lehet próbálni otthon is egy régi fogkevél+fogkrémmel, nem lesz semmi baja, ha nem hamis. Ha arany, annak nem szabadna zöldülni vagy barnulni (max. piszoknak megtapadni a mélyedésekben, mintákban), be kéne vizsgáltatni (nem kerül semmibe ha bementek egy zaciba és megkérdezitek hogy miből van, azt nekik nem kell tudni, hogy nem szándékozod otthagyni:)), mert valószínűleg valami ötvözet inkább. Akkor lehet reklamálni utána, ahol vettétek.
2012. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Lehet félreérthetően írtam, de a barátunk köves gyűrűben gondolkozik, nem karikában (azt majd együtt szeretnék megvenni)

Természetesen úgy választ, hogy a barátnője ízlését veszi alapul,de egy egy típuson belül is rengeteg fajta van.

2012. okt. 24. 10:10
 6/18 A kérdező kommentje:

4-es! Nem maga az arany zöldül, hanem mga a kövek alatt, a mélyedésekben.


Egyébként egyet értek azzal, hogy sokszor a gyűrű tulajdonosán múlik a gyűrű állapota! Viszont vannak olyan balesetek, amiket nem lehet elkerülni, egyik ismerősöm pl az asztal lapjába véletlünül bevágta a kezét, úgy hogy a gyűrűben lévő kövek 1/3- a kiesett!

2012. okt. 24. 10:18
 7/18 anonim ***** válasza:
29%

Eljegyzési gyűrű nincs, csak kísérő gyűrű. Menyasszony csak a karikagyűrűkkel való eljegyzés után lesz valaki.

Egy ismerősöm nem győzi mindenkinek mondogatni, hogy a köves gyűrűje eljegyzési gyűrű, mert senki nem hiszi menyasszonynak. Fel van háborodva, hogy miért hiányolja mindenki a karikagyűrűt is.

A karika gyűrűvel együtt hordom, és állandóan rajtam van.

Nincs semmi baja egyiknek sem. A koszos munkákat kesztyűben végzem.

2012. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Amikor észreveszem, hogy szineződik egy kicsit beadom az ékszerészhez tisztíttatni. Úgy kapom vissza, mintha új lenne!
2012. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Ilyenem van,arany,a kő benne cirkónia,apró nagyon. Nem is szerettem volna nagy köveset,mert akkor le kellene vennem állandóan,tuti elhagyom.Jobban szeretem az egyszerűbb ékszereket.

2 éve megvan,egyszer volt polirozva a tetején ahol összeér a köves résszel a két másik szál,ott nagyon picit besötétedik,meló közben az olajos por rászáll (mérnök vagyok).Karcok is akadnak,de az normális.

2012. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Az enyém ezüst és gyémánt van benne, mindig rajtam van, kivéve, ha bekrémezem a kezemet. 22 hónapja kaptam, semmi baja.



28/n

2012. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!