Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Kedves menyasszonyok, mielőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves menyasszonyok, mielőtt megkérték a kezeteket, volt hogy szóba hoztátok párotoknak a dolgot, céloztatok, utaltatok rá? 26/L

Figyelt kérdés
Itt inkább a többéves kapcsolatokra lennék kíváncsi,nem azokra,akiket egy év után kértek meg,hisz valljuk be őszintén 1 év után nem sok mindenkinek fordulna meg a fejében,hogy "ideje lenne már".Egy férfi ismerősöm is azt mondta,hogy lánykérés előtt ők is beszélgettek róla.Viszont a bnőm pl. nekem azt mondta,hogy ő soha nem csesztetné ezzel a párját,azért,hogy legyen majd meglepi,meg hogy tényleg a párja akarja őt megkérni,és ne fordítva,míg a kedves párja nekem épp az ellenkezőt állította,hogy azért előfordult egy-egy vita kapcsán a be-beszólás,hogy 5 év alatt még nem jutott eszébe,másnak meg már 3 év után...Az őszinteségekre lennék pusztán csak kíváncsi,és a degradáló,"-Pfúj,akaratos,rinyálós lányok!" véleményeket légyszí most mellőzzük.Mert mindig csak azt látjuk,hogy ott a gyűrű,de hogy előtte mi volt(volt-e rinya,stb...)azt már mindenki el tudja hallgatni nem?Most itt név nélkül lehet színt vallani... :D Ha pedig nincs ilyen storyd,mert ezek tényleg nem te rád vallanak,akkor nem is kell válaszolni,ne olyanokkal teljen ez a topik,hogy"-Én sose tennék ilyet",mert elhiszem,hogy vannak ilyenek,de most pont a másik oldalra lennék kíváncsi. :)

2012. szept. 19. 21:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
71%

nem rinyáltam megkért elvett lett két gyerekünk és elváltunk

semmire nincs garancia


A rinyálós és nem rinyálós megkérés között talán az a külömbség mint a merci meg a lada között: mindkettővel célba ér az ember csak az egyikkel sokkal elegánsabban:-)

2012. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%
Apró pici gesztus belefér, bár inkább a kapcsolat elején kell szerintem ilyent megbeszélni. Mert ha az egyik fél leszögezi, hogy soha nem akar esküvőt akkor nem igazságos pár év múlva követelni.
2012. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk gyakori téma volt a házasság, de csak úgy általánosságban. Megismertük egymást eléggé, és beszélgettünk arról, hogy kinek milyen elképzelései vannak az összeköltözésről, az eljegyzésről, és a házasságról, gyermekekről. Szóval én sosem emlegettem, hogy ideje lenne már, nem rinyáltam, de úgy nagyjából kiszámítható volt, hogy mikor lesz lánykérés. Persze nem napra pontosan, és meglepetésként ért, mert nagyon szép volt és nem sablon "ötödik évfordulónk van, gyere hozzám édes" megoldás, de volt egy olyan érzésem, hogy nem kell a földhöz vernem magam, hogy "mikor veszel már el???", mert ha ő is komolyan gondolja a kettőnk kapcsolatát, akkor lassan abba a szakaszba érünk, amikor ő meg fogja kérni a kezem.
2012. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
36%
Esküvő még nem volt, lánykérés már igen. Nem célozgattam, nekem nem volt annyira fontos, kerek perec elmondtam, hogy ha el akar venni hozzámegyek, ha nem, úgy is jó. Ő mindenképp szeretne házasságot majd. A lánykérés időpontját viszont megbeszéltük, mert bár ő meg akart lepni, én nem szeretem a meglepetéseket, és mondtam, hogy mindenképp egy téli, még karácsony előtti, december eleji eljegyzést szeretnék, ha már lesz. Tartotta magát ehhez :)
2012. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Penszy válasza:
23%
nálunk volt rá példa h.felhoztam a páromnak,h.még el se jegyeztél ... ezt általában vita során mondtam neki majdnem 4év után .aztán egyik nap hozta a gyűrűt :) 22 /l
2012. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
67%

Én sziklaszilárdan elhatároztam, hogy sose hozom szóba a dolgot, mert mit ér a lánykérés, ha kierőszakolom.

De ahogy teltek az évek egyre több olyan kiborulásom volt, amit már nem lehetett szőnyeg alá söpörni. Elértem a harmadik X-et és még mindig semmi, 33 évesen már komoly gondot okozott a gondolat, hogy ha még sokáig tö...köl, túl öreg leszek gyereket szülni, mert én nem akartam olyannak szülni, aki nem venne feleségül, ő meg nagy gyerekpárti és amikor a szülei célozgattak, én az ő füle hallatára is megmondtam, nincs férjem akinek szülnék.

Aztán volt idő amikor már kertelés nélkül megkérdeztem, hogy tényleg ennyire nem kellek neki? Azt mondta, de igen, csak várja a megfelelő időt, mert akkor voltunk túl egy elég krízises időszakon. Valójában igaza volt, nem egyszer álltam elé azzal, hogy lehet hogy jobb lenne feladnunk. Aztán jött a Valentin nap, és titokban gyűrűre számítottam, ehelyett amikor reggel összetört a parfümöm, azt mondta vegyek magamnak egyet, úgyse volt még ideje a Valentin-nappal foglalkozni. Na, akkor robbantam, írtam neki egy szép levelet, hogy keressen magának másik lányt. Na, erre jött az sms, hogy akár hiszem, akár nem, ő nem akar senki mást rajtam kívül, mert bár tudja hogy én azt hiszem, neki jobb kell, de neki nem kell más, csak én, mert engem szeret. Na ez volt a szerencséje, mert rettentő közel voltam akkor már a szakításhoz. A legszörnyűbb az egészben az volt, ha idejében megkéri a kezem, ha tudja velem éreztetni azt, mennyire szeret, sose válok ilyen kierőszakolós hisztis hü...lyévé. De ő meg pont azért halogatta a lánykérést, mert egyre több volt a hiszti. Nem kaptam tőle semmiféle megnyugtató jelzést, hogy akar engem igazán, csak magába fordult mert nem tudta hogy oldhatná meg a köztünk gyűlő feszültséget, én meg csak annyit szerettem volna: vállalja fel, hogy mennyire szeret mások előtt is és ne csak a 4 fal közt ajnározzon.


Elhatároztam, ha ezek után sem kéri meg a kezem, elhagyom. Minek áltassam magam tovább? Kitűztem a következő Valentin napot határidőnek. Ha akkor se kér meg, úgyis kiszaladok a gyerekvállalás idejéből, amire pedig ő vágyik annyira, egyáltalán nem én...Akkor úgyis el fog hagyni, ha rájön, nem lehet gyerekem már. Most még nem vagyok öreg, van bennem szépség, amit más fiú észrevehet, hagyjon engem békén.


Amikor eljött az ősz és garázst akart építeni, azt mondtam neki, hagyjuk azt a garázst, hiszen nem akar ő mellettem lehorgonyozni, akkor meg ne vágjunk ekkora közös beruházásba. Erre csak legyintett, és megrendelte a garázst.

Aztán kb. 2 hónap múlva a névnapomon elémállt egy gyűrűvel. Már előző napokban célzott rá, hogy már mindent kitervelt és az volt a fura, hogy nem kérdezte meg, mit kérek névnapra, pedig ezt mindig megkérdezte előtte. Meg mi az, hogy kitervelt? Egyből arra gondoltam, most talán tényleg gyűrűt kapok. Reggel nagy puszival és egy szív alakú bombonnal ébresztett és azt mondta, este kapom a többit.

Este apámtól virágot kaptam, és a még furább az volt, hogy tőle semmit. Ekkor már mérget vettem volna a gyűrűre, és hogy azért nem adta oda apám előtt. De utána nekiállt javítani a számítógépemet, én meg csak álltam mellette, gyomromban a növekvő csalódottsággal, hogy hiszen már megint felspannoltam magam hiába. Utólag visszagondolva feltűnően csöndes, elfogódott volt. Aztán bement a szobába, behívott és elővette a kis dobozt. Azt mondta, tudja hogy nem így képzeltem, de hozzá megyek-e feleségül? És én igent mondtam, pedig addig már 500-szor elképzeltem, hogyan fogom kivágni az ablakon a gyűrűt.


Azóta volt egy nagyon szép esküvőnk. Hiába volt kicsit kirinyált ez a lánykérés, a párom amikor a kikérésnél meglátott menyasszonyi ruhában, majdnem elbőgte magát és még sosem láttam ilyennek, mert amúgy nem egy sírós fajta:) És azóta is állandóan az esküvőnket emlegeti, úgyhogy úgy tűnik nem bánta meg. Én meg lenyugodtam és esküszöm, az esküvőnk óta, május 26. óta egyetlen egyszer sem voltam hisztis. Ránk nagyon jó hatással volt a házasság. Állandóan emlékeztet rá, hogy a felesége vagyok, úgyhogy biztosan tudom, nem kényszerből vett el.


Nem ilyen lánykérésről álmodtam, de már rég rájöttem, Ő nem egy romantikus fajta. A rádiót azonnal továbbtekeri, ha valami romantikus zene megy. Sok félreértésen vagyok túl amiatt, hogy Ő ilyen.

2012. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
56%

Nekem erről a témáról az a véleményem, hogy egy kapcsolatban kell haladni, fejlődni. Én nem látom értelmét, hogy 5-10 évig járjak valakivel...szeretem tudni, hogy hova tartunk, és szeretem tisztázni az elején, hogy mik a céljaink az életben. Meg ezt a meglepi részét sem kedvelem, hiszen ez hatalmas, következetes döntés, amit együtt kell meghozni...


Mi egyébként decemberben leszünk 2 éve együtt, 1.5 éve együtt élünk és már 2-3 hét után elkezdtük beszélgetni a témáról, meg ábrándozni róla. És fontos, hogy MINDKETTEN.

Egy felé haladunk és ettől jó a kapcsolatunk. végül e hónap elején jelentettük be a családnak, hogy jövő év ősszel összeházasodunk. Onnantól jegyben járunk és szervezzük az esküvőt.


Nálunk így volt. :)


24N és 31F

2012. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Az 22:02-es története hasonlít a miénkhez.Vannak ilyen pasik,nehéz definiálni őket,mert ettől még szeretnek,de vagy nincs előttük ilyen példa,vagy valahogy ez a fajta szeretetkimutatás kimaradt belőlük.A 22:02es válaszolónál is megfigyelhető az,ami nálunk történt.Megy a feszkó,azon,hogy nem kér meg,ő pedig azért nem kér meg,mert megy a vita,és egy nem nyugodt kapcsolatban hogy köteleződjön el?Így utólag már nekem is könnyű a felismerés,de akkor...?Volt hogy sírtam,hogy basszus,nem szeretsz,mire a válasza,hogy:-De igen,nyugodjak meg,majd lesz.Aztán teltek a hetek,semmi.Annyira pedig ismerem már,hogy tudjam,még meg sem fordult a fejében a készülődés rá.A tudat,hogy ha szeret,és tudja,hogy mennyire vágyódok a jegyességre és ennek ellenére mégsem lép semmit,engem megőrített,na jó,azért nem,de hogy kezdtem elhitetni magammal,hogy akkor ezek szerint nem is vagyok neki igazán fontos az tuti.És hozzá tenném,hogy ő is házzasság párti,tehát joggal feltételeztem azt,hogy biztos engem nem szeret hozzá eléggé...A gyerekeket meg mindig ő nézegeti,hogy nézzek oda milyen édi,és hoggy a miénk is ilyen kis pici lesz,már a nevét is tudjuk... :) Na de aztán szülinapomon,elővette azt amire vágytam.A történetnek itt viszont koránsincs vége...Furrdolt utána a lelkiismeretem,hiszen én is olyan "leányálomba" illő eljegyzésre vágytam,amikor nem én hozom szóba,hanem magától jön rá.Egyszerűen nekem fel kellett fognom azt,hogy ő is olyan kis tökfej ezekhez a dolgokhoz.Pár napra rá nézegettem a gyűrűm,és megkérdeztem tőle,hogy tényleg,te is akartad ezt,vagy csak kiharcoltam,és azt mondta hogy:-Szeretlek,veled akarom leélni az életem,tudom,hogy muja vagyok ilyen téren,de tőled szeretnék babát is,és szeretném,ha elhinnéd,hogy én ugyanígy akartam ezt mint te,mert ha nem akartam volna akkor még most sem lennél a menyasszonyom.Annyira őszinték voltak a szavai,és ahogy magához ölelt...Ezek után már csak remélni tudom,hogy ő is sírva fakad,ha meglát a menyasszonyi ruhában :P ,bár nálunk még az odébb lesz... 25/L
2012. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
74%

Én még nem vagyok eljegyezve, de nem is idegeskedek rajta. Párommal gyakran beszélgetünk esküvőről, házasságról, gyerekekről, de mindennek eljön majd a maga ideje.

Sztem az,hogy valaki beszél róla nem egyenlő azzal, hogy kierőszakolja a gyűrűt. Soha,egyetlen egyszer sem mondtam a páromnak, hogy de most bizony meg kell kérned a kezem. Majd ha ő úgy érzi, hogy itt az ideje, akkor megteszi. Amúgy én nem magáról a gyűrűről szoktam ábrándozni, hanem arról a tudatról, hogy milyen jó lehet Hozzá tartozni, hogy majd milyen büszke leszek, ha a feleségeként fog bemutatni.

2012. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Gyűlnek szép számmal a történetek.Azért megnyugtató,hogy vannak ilyen sztoryk is,nemcsak "AHH,eljegyeztek,és mitsem tudtam róla.." Én akkor Lada vagyok úgy látszik.,nagyon tetszett,amit az első hozzászóló írt. :D Veszekedéseknél volt,hogy fejéhez vágtam,meg azért a filmeknek a lánykérős jelenetére pofát vágtam,hogy:-Na,ja,látod... Bár hozzátenném,hogy ez pasifüggő is,biztos lett volna az a hapi aki ezekért kivág,de 6 év után nálunk erről szó sem volt,hisz szeret a kis töki. :)Engem most kért meg nemrég,még a lelkifurdi stádiumban tartok,alig hiszem el,hogy megkért,meg hogy ez is annak minősül-e,vagy magamat tetettem menyasszonnyá. :P Persze ez csak vicc,ő is rámerősített,hogy szeret,mert látta,hogy dugdosom a gyűrűt a kíváncsi szemek elől(mondom én hogy munkálkodik a lelkifurdi),de engem is átölelt,és helyettem mondogatja mindenkinek,hogy ő(vagyis én) most már a menyasszonyom.Mondanom sem kell,olyan jól esik. :) Viszont a hivatalos eljegyzést rábízom,hogy mikorra szeretné.Meg sem nyikkanok róla,majd ha szól,hogy össze kéne röffenteni a családot akkor összehozunk egy ünnepi ebédet.Aztán,lehet hogy örökre menyasszony maradok... :D Ez is csak vicc,beszéltük már az esküvőt,hogy mikorra szeretNÉNK! :)
2012. szept. 19. 22:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!