Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek 3 év után már nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek 3 év után már nem lenne időszerű az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Beszéltünk már róla, tudom, hogy el fog.

De már tényleg kezd zavarni, hogy a körülöttem lévő lányokat 1 év után sorra jegyzik el...

Sajnos most már igenis zavar.

1x azt mondta legszívesebben most megkérne, sajnos akkor ültette a bogarat a fülembe....

Ha az nem lett volna akkor nem lennék egy hisztis pi@a...

Felhozni neki nem akarom, mivel kierőszakolni se akarom, de most már komolyan azt látom, hogy a végtelenségig kell várnom?

Mi a francot csináljak?

Már tavaly karácsonykor is rám jött egy ilyen hullám, persze előtte ezt titkolom, sose érti miért vagyok időnként furcsa...

Most ilyenkor mit ?!?!


(kérem az olyan kommenteket hanyagolni, mint , hogy " te mekkora hisztis vagy" és egyebek, mert jelenleg az vagyok és tisztába vagyok vele, köszönöm)



2012. dec. 21. 18:11
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
71%

könyörgöm, 23 éves a párod! ennyi idősen a legtöbbnek még komoly kapcsolata sincs, csak végigdugja a világot.


nem bírom elhinni, h az emberek mindig csinálják maguknak a gondot!

együtt vagytok? együtt éltek? hűséges? őszinte? szeret téged? figyelmes? önzetlen? vannak épkézláb tervei a jövőre nézve?


na, akkor kisanyám ne picsogjál, hanem verd a popsikádat a földhöz, h van egy normális párod, és nem egy idiótával vagy együtt, aki kihasznál, lenéz, lehúz, megaláz.


várjál szépen türelmesen, igényesen. mégis hova sietsz?


röhejesek azok a nők, akik azon versengenek, h ki megy előbb férjhez, kinek van az ujján előbb gyűrű, ki szül előbb, kinek vagy nagyobb háza.


ne külsőségekben gondolkodj. látszik, h még baromira éretlen vagy.

2012. dec. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

szia! :) én 22 éves vagyok és 2 éve együtt vagyunk a barátommal, ő 26, tehát nem vagyunk már tinik. Kettőnk közül én vagyok az érzelmesebb (még jó:D) és vágyok jobban a gyűrűre. Persze Ő is akarja, de még nem most, érnie kell, stb. Ezt mind megértem, de akkor is arra vártam titkon hogy valamikor megkéri a kezem, de sosem hisztiztem miatta. Nálunk is úgy volt, hogy mondogatta, hogy majd lesz és nagy durranás lesz, ezután én is elkezdtem ezen agyalni, kombinálgatni. Ahogy telt az idő, néha szóba jött más eljegyzések kapcsán, hogy kinek mit jelent a gyűrű és mindkettőnknek ugyanazt: az összetartozás, egyfajta fogadalom jelképe. Kérdeztem, h akkor mire várunk még? (félig poénosan). Terelt, más témára váltott. De mindig birizgálta a fantáziámat, hogy mikor, milyen gyűrű...

Egészen addig, amíg fel nem hozta a közös előgyűjtést a házunkra. TESSÉK? Nekünk, ház?? Már? :) ekkor kicsit megijedtem, azért ez elég nagy döntés. Úgy éreztem magam mint ő a gyűrű témával kapcsolatban. Komoly, felelősségteljes döntés.

2012. dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
40%

Akartam ide valami okosat és megnyugtatót írni,valami pozitívat, de megakadtam azon,amit az egyik Válaszoló írt, hogy majd 2 év múlva már érdemes lenne felhoznod a témát...

Mivel Mi a Párommal most múltunk 5 évesek és bár 1,5 év után megkérte a kezem,akkor nemet mondtam... Tavaly Karácsonykor (úgy látszik ez az időszak nem csak Neked juttatja eszedbe ezt a témát:)) elmondtam Páromnak,hogy már megbántam,hogy annó visszautasítottam. Ekkor olyan boldogság lett úrrá rajtunk,hogy mindketten sírtunk.

De azóta se hangzott el újra a lánykérés.Én megmondom őszintén valamiért most Karácsonykor számítok rá.(Ezek után már nem kéne?:S) Tehát valamelyest át tudom érezni a helyzeted.

Nem tudom,akik szerint ez egy közös megbeszélés tárgya,azok Nő léttükre hogyan hozzák fel ezt a témát?

Én ezt el sem tudom képzelni...

Most ettől a kérdéstől összezavarodtam. Azért 5 év után már tényleg időszerű lenne nem?Ez így most tudatosul... Mi lesz ebből a Karácsonyból!?:D

2012. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
79%

Tudod, miért teszi helyesen - ha ő maga talán nem is tud róla - hogy nem jegyzett még el?

Mert függetlenül attól, hogy te már az eljegyzés után áhítozol, halvány lila f.ngod nincs arról, hogy a házasság (gondolom, azt akarsz, nem csak egy gyűrűsképet fácséra...) nem annak a függvénye, hogy "na már együtt vagyunk x éve, ideje lenne". Egy átlagos/silány kapcsolatban is el lehet úszkálni évekig, de az a büdös életben nem érik meg a JÓ házasságra. A házasságnak ennél biztosabb alap kell, többek közt az, hogy függetleníteni tudd magad mások életétől(mi ez már, hogy "a körülöttem lévő lányokat 1 év után sorra jegyzik el". Szerinted ez egy áldásos dolog? Neked komolyan ezért kell a gyűrű?! Merthogy más lányok magánéletének marára nincs köze a tiétekhez...)

"legszívesebben most megkérne" Milyen kár, hogy a "de.." részt lehagytad. Ugyanis oka volt annak, hogy akkor nem kért meg, és oka van annak, hogy most sem. Természetesen abból a mondatából kiragadtad a számodra legszívdobogtatóbb részt, a lényeget meg szépen szőnyeg alá söpörted. Habcsókos álomvilág. Figyelj néha a párodra is, ne csak a többi menyasszonyra.


Majd ha megtanulod, hogy a házassághoz önmagában édeskevés az együtt töltött x év, és a szerelem, na majd akkor értél meg te a házasságra. És az még mindig nem fogja azt jelenteni, hogy a kapcsolatotok is megérett rá. Mondanám, hogy nőjj fel, de egy nálad egy évvel fiatalabb lánytól rettentő furán hangzik, nemde?

2012. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Nem. Nekünk 5 év után volt, 3 év együttlakás után. Majd akkor lesz időszerű, ha tényleg megismeritek egymást. Az már régen rossz ha ezt elvárod nem pedig kiérdemled,....a többi "jaj de szerelmes vagyok, házasodok azonnal" lányka megismeri hogy milyen egyedülálló anyának lenni.
2012. dec. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Kedves 24-es!

"Milyen kár, hogy a "de.." részt lehagytad. Ugyanis oka volt annak, hogy akkor nem kért meg, és oka van annak, hogy most sem. Természetesen abból a mondatából kiragadtad a számodra legszívdobogtatóbb részt, a lényeget meg szépen szőnyeg alá söpörted. Habcsókos álomvilág. Figyelj néha a párodra is, ne csak a többi menyasszonyra. "



Nem szeretem, ha valaki feltételezget....

Nem volt semmiféle DE.

Tudom, hogy a "mondandód" lényege nem ezen volt, de azért nem szeretem, ha ennyire ostobának néznek...

Annyi volt a sztori csak hogy akkor teljes legyen, hogy egy szép pillanatunkban átölelve egymást nagyon érezve a másik szeretetét, a kezemet fogva ezt mondta " legszívesebben már most megkérném a kezed csak sajnos azt se tudom melyik kézre kell húzni"

ennyi volt a DE a félreértések elkerülése érdekében....

Nem élek semmiféle álomvilágban, kívülről nézve lehet, hogy én is ezt gondolnám valaki olyanról aki hasonló "kétségbeesett szarok ír ki gyakorikérdésekre" de sajnos mivel ekkor bogarat ültetett a fülembe, azóta ezzel nem tudok mit kezdeni akármennyire is akarok...

Szinte biztos vagyok benne , ha akkor ezt nem mondta volna, azóta is vígan lennék, ettől az érzéstől mentesen.

Előtte meg se fordult a fejembe ilyesmi.

Úgyhogy kérlek ha voltál, leszel, vagy hasonló helyzetbe akkor ítélkezz, mert mint mondtam sose gondoltam, hogy én fogok magamban ilyeneken fortyogni.

Nem fogom neki mondani, mert ő és én is szeretem a hagyományos dolgokat, szerintem ezt igen is a férfinek kell kimondani.

BÁRMIT megtudunk beszélni, ezt is megtudnánk ha akarnám, de nem fogom , mert tudom, hogy meglepetést akar, tett rá utalást, tudom, hogy így van.

Nem fogom azzal elcseszni, hogy felhozom.

Néha rám jön ilyen hullám, mint tavaly karácsonykor, hát ez van.

Csak akkor is szar látni meg hallani a családtól, hogy "és ti?" "Ők ugyanakkor jöttek össze mint ti, és ők már rég jegyesek" stb.. Sorolhatnám a végtelenségig.

Ez van, zavar valahol , nem fogom letagadni.

De ezek szerint én vagyok még túlságosan gyerek...?!

2012. dec. 23. 13:49
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
egy jótanácsot adnék még azért. Sose tegyetek semmit külső nyomásra. Kit érdekel h más mit kérdez meg mást mikor jegyeztek el. Amíg ők több évig csak jegyesek lesznek, addig ti lehet csak 1 évig mert komolyan is gondoljátok!
2012. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
45%
Ingrid, te vagy az?
2012. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

Hogy csinálnak azok a nők, akiknél megbeszélés tárgya a kapcsolat további jövője?

Úgy, hogy folyamatosan tervezik a közös jövőt a Párjukkal. Nem x hónap után pislognak a férfire, hogy "Ugye megkéred a kezem????*.*" Ez folyamatos téma a két fél között. Mi a kulcs akkor? Az, hogy nem huszon 1-2 évesek a kapcsolat felei. 22 voltam, a Párom 29, mikor összejöttünk, szóval nem egy korombeli kissráccal bohóckodtam. A kapcsolat legelejétől tudtuk, hogy azért jöttünk össze, hogy közös családot alapítsunk, mert számunkra egy kapcsolat csak így nyer értelmet.


Valahogy így ...

24N

2012. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Mi azt beszéltük, hogy a második évfordulón szeretné megkérni (most lesz az első), de én rettegek ettől:( Túl korainak érzem, ki tudja még addig mi történik, de az még korai. Amúgy barátnőmet 3 év után jegyezték el pont :) De nem évfordulón, hanem egy másik napon:) Szerintem nem kell siettetni, amúgy meg jobban szeretik ilyen fontos időpontok helyett mint Karácsony, szülinap, stb egy olyan napra tenni, amikor semmi sincs, és nem számítasz rá ^^ És attól hogy nem beszél róla, ne gondold hogy nincs a fejében már a gondolat :) Szerintem nyugodj meg, ne gondolkozz annyit a témán és akkor tényleg meglepetés lesz majd :) Az egy év után eljegyzetteket meg nem tudom nagyon megérteni.. túúl korai.. akárki akármit mond. :S
2012. dec. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!