Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan van pontosan az eljegyz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan van pontosan az eljegyzési és a jegygyűrű dolog?

Figyelt kérdés

Ha az eljegyzés titkos, akkor veszek egy gyűrűt, ami nem sima karika, majd együtt választunk karikagyűrűket, ami párban van? És egyiket az egyik, másikat a másik ujján hordja?

Nem tudom pontosan hogy van ez, akiktől tanácsot kértem együtt választottak eleve gyűrűket, nem volt romantise..



2013. jan. 12. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Kedvesem meglepett egy nagyon egyszerű,de nagyon szép köves gyűrűvel,amikor megkérte a kezem.A karikagyűrűt együtt választottuk ki,és az esküvőn húztuk egymás ujjára.Azóta az eljegyzésit a jobb kezemen,a karikagyűrűket(jegygyűrűt) a bal kezünkön viseljük.
2013. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Kétféle hagyomány van a köztudatban:

1) Ez volt velünk is, a párom meglepett egy szép köves gyűrűvel, ezt tekintjük eljegyzésinek, bal kézen viselem. Együtt kiválasztottuk a karikát (ezt vagy hordják vagy nem az esküvőig, mi addig nem hordjuk), ez kerül majd esküvő után a jobb kezünkre.

2) Karikával kérik meg a lány kezét, amit az esküvőig a bal kézen, esküvő után pedig a jobb kézen hordanak. Ehhez opcionálisan jöhet köves kísérőgyűrű.

2013. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

A magyar hagyomány szerint lánykéréskor nem kap semmilyen gyűrűt a lány. Eljegyzéskor húzzák egymás ujjára a karikagyűrűket. Mellé lehet a lánynak köves kísérő gyűrűt adni, a fiúnak pecsét gyűrűt. A karikagyűrűket általában együtt választják ki. A lány kérésnek nem feltétlen romantikusnak lenni. Ha szeretik egymást és jó a kapcsolatuk, akkor a fiú bármikor és bárhol megkérdezheti a lányt, hogy feleségül menne-e hozzá. Ez egy jó kapcsolatban nem lehet a lánynak meglepetés. Ha az, akkor azzal a kapcsolattal nincs minden rendben.

Lényegében attól a perctől kezdve jegyesek, amikor elhatározzák, hogy összeházasodnak. A jegygyűrű csak a külvilág számára jelzi, hogy menyasszony- vőlegény a pár.

Ma sokan utánozzák az amerikai szokást. Lánykéréskor a fiú egy gyűrűt ad a lánynak, de ez nem eljegyzés. A lány akárhány gyűrűt húzhat az ujjára, kaphat bárkitől vagy vehet magának is köves gyűrűt, de senki nem fogja menyasszonynak tekinteni. Vőlegény nélkül nincs menyasszony.

Akkor sem, ha ma sokan egy gyűrűtől annak hiszik magukat.

2013. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

2. vagyok. Akkor én a "magyar" hagyomány szerint úgy megyek férjhez, hogy nem voltam menyasszony...

Ne haragudj, de ez butaság. Attól még, hogy valaki nem ezt a hagyományt követi, nem kevésbé menyasszony, mint aki igen. Nekünk nem is volt ilyen össznépi, "húzzuk egymás ujjára a gyűrűt" eljegyzésünk, csak kettesben megkérte a kezem. A meglepetést pedig nem maga a lánykérést jelenti, hanem a gyűrű kinézete/eljegyzés ideje/helye stb.

2013. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

A fenti eszmefuttatás szerint akkor én sem voltam menyasszony,és ha a "hagyomány" szerint nincs se meglepetés,se romantika,akkor marhára nem akarok hagyományosan élni.

Sokkal kedvesebb volt így meglepetésszerűen kettesben,mint a nagycsalád előtt idétlenül vigyorogva feszengeni,miután megbeszéltük,hogy összeházasodunk.Ilyenformán igent sem mondtam volna.

2013. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tervben van természetesen, hogy lesz egyszer esküvőnk, beszéltünk már róla, olyan nagy meglepetés nem lesz, de azért szeretném megadni a módját. Elég romantikus alkat, milyen férj lennék, ha már az elején sem lennék "álmai hercege", ráérünk még belefáradni a hétköznapokba :)

2013. jan. 12. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!