Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan lehet szerelemből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet szerelemből férjhez menni 7-8 év párkapcsolat után? Vagy annyi idő után már csak szeretetből, ragaszkodásból házasodnak? Hogy nem hűl ki a kapcsolat addigra?

Figyelt kérdés

Eddig minden kapcsolatom véget ért pár év után mert ellaposodott, kihűlt. Hiába próbáltam figyelni rá. A leghosszabb is csak 3,5 év volt. Tényleg ennyire nem lenne értéke manapság a szerelmet követő mély érzéseknek? Mindenki csak a szerelmet és a szenvedélyt hajszolja, ha ez már elmúlt akkor lelép mert kell az új, az izgalmas a bizsergető..

Miért szeretnek az emberek olyan hamar egymásból? Vagy én csinálok rosszul valamit? Soha senkivel nem tudok eljutni a házasságig.. :( Mit kellene tennem? Hogyan viselkedjek hogy a kapcsolat eljusson a házasságig?


2013. jan. 22. 10:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos sokan vagynak a bizsergeto szerelemre, s amikor az nincs, elindulnak hajszolni. Ideig-oraig boldogga tesz, aztan kezdodik elolrol.

Aztan elszall felette az elet es o nem is volt boldog.

Ne csinalj semmit szeritem, ha talalkozol Vele, minden megy majd a maga utjan.

Amugy nekunk most volt ez a hullamvolgyunk, hogy elmult a bizsergeto szerelem... 5hetig kulon voltunk, nem is talalkoztunk. Aztan mikor ujra lattuk egymast, akkor jottunk ra, hogy micsoda barmok vagyunk, es igenis egymast akarjuk.

2013. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
A szerelemhormonokhoz az agy egy idő után hozzászokik,ezért tűnik úgy, hogy elmúlik a rózsaszín köd. Ez teljesen természetes, hiszen addig kell 2 embert összeboronálni,ameddig csinálnak egy gyereket és azt a nő kihordja. Szerintem a szerelem egy nagyon jó evolúciós "trükk" a gyermeknemzés és felnevelés biztosabbá tételére. Innen érdemes a kérdést tovább vizsgálni.
2013. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem elmúlása nem egyenlő a kapcsolat ellaposodásával. A kapcsolat ellaposodása pedig pont arra utal, hogy nincsenek meg azok a szerelmet követő mély érzések.

Ha egy kapcsolat kiüresedik, akkor valóban jobb ötlet szakítani, mert nem illetek össze. Inkább keress olyannal új kapcsolatot, akivel passzoltok egymáshoz, és valóban van értelme összeházasodni.

2013. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 év után kötöttük össze az életünket, vállaltunk gyereket. Éppen azért, mert addigra elmúlt a rózsaszín köd. Így valóságosan láttuk egymást, a hibákat, a pozitívumokat. Ez nem jelenti azt, hogy már nem szerettük/szeretjük egymást. 12 éve vagyunk együtt, voltak hullámok, a szerelem is egy olyan dolog, hogy egyszer lecsendesül, aztán mégis erőre kap. Szerintem ez nem gond. Nem a ragaszkodásról szól a kapcsolatunk, vagy arról, hogy találtunk egy normális társat akivel el tudjuk képzelni a jövőt és csak ezért vagyunk együtt. Ugyanakkor én nem mondanám, hogy az hogy szereted a másikat, mint embert, barátot az kárára lenne egy kapcsolatnak.

Mi is a szerelem? :)

Szerintem ha egy életre gondolkodsz az egyetértés, hasonló beállítottság, barátság a fontos, jó szexszel megspékelve :)

De én mindig ez a típus voltam, a nagy se veled, se nélküled kapcsolatokat sosem értettem. Ahhoz hogy szerelembe essek nekem kell az érték a másikba.

2013. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer olvastam, hogy tudományosan bizonyított, hogy a szerelem 2 évig tart. És valóban van benne valami, mert utána elmúlik az a bizonyos rózsaszín köd és előjönnek a problémák. De minden két emberen múlik. Később visszatérhetnek az érzelmek, de már nem lesznek olyan intenzívek. Vagy elfogadjuk, vagy nem. Te hiába viselkedsz akárhogy is egy kapcsolatban, hogy házasság legyen belőle, a másikon is múlik, hogy mit akar. Ezért nem lehet konkrét tanácsot adni, hogy mit csinálj.
2013. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

7év együttlét után is van szerelem. Legalábbis én szerelmes vagyok a férjembe 7év után is. Mondjuk mi 1év után összeházasodtunk.

Ha jön az a bizonyos nagy Ő, akkor vele nem fog ellaposodni a kapcsolatod 3-4év után. Viszont a szerelem nem állandó, mindig másmilyen intenzitású, de ez nem baj, csak ezt mostanában nem fogadják el valami oknál fogva. Azért mert a szerelem pl 3-4, vagy akár 10év után nem olyan szenvedélyes, mindent elsöprő, attól még szerelem (és azt meg lehet különböztetni a mély szeretettől, vagy a megszokástól) és minden ilyen szakasz csak átmeneti.

2013. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Főzd meg minden nap azt az ételt, amire tényleg azt mondod hogy annyira imádod hogy minden nap tudnád enni.

Edd minden nap.

Egy hét után már rá sem bírsz nézni, de ha hagysz neki egy kis szünetet, megint szeretni fogod.

Na így néz ki a szerelem is :)

2013. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is megmaradhat a szerelem. Kihűlt kapcsolatban nem házasodnék, de minket is már évek óta igazi szerelem köt össze, ami mellett szeretet, tisztelet, megbecsülés stb.


Szerintem egyáltalán nem szükségszerű, hogy kihűljön a szenvedélyes szerelem, de csak nagyon jó párkapcsolatoknál egy ez. Mert ahol sok kicsi vagy nagyobb konfliktus nap nap után "mérgezi" a kapcsolatot, ott bekövetkezik az elhidegülés is. Ahol ilyesmi nincs, ott minden nap úgy tudsz felkelni a párod mellett, mint az első reggel, mert nincs semmi rossz vagy fájdalmas, ami közétek áll.

2013. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer sikerül megtalálnod az úgymond "igazit" akkor nem lesz olyan hogy elmúlik a szerelem, meg kihűl a kapcsolat. Akkor még 30 év múlva is ugyanúgy meglesznek az érzések. De a legtöbben azt hiszik pár kapcsolat után hogy nincs értelme tovább keresni, mert nem létezik "igazi" akivel minden tökéletes. Márpedig van ilyen. Bár lehet ebben csak az hisz aki már megtalálta. Én sem hittem benne azelőtt.
2013. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Egyébiránt azzal, aki szerint a szerelem hormonokból áll, azzal szerintem nem lehet mit kezdeni.
2013. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!