Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek jó ha eljegyzésre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó ha eljegyzésre csak a lány kap gyűrűt a fiútól?

Figyelt kérdés
Karikagyűrűt csak az esküvőre szeretnénk venni, mert a két kezünk gyűrűsujja nem egyforma, a bal kezünkön csak lötyögne az a gyűrű ami a jobbra jó.

2013. febr. 17. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Igen, jó.
2013. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk így volt.
2013. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Ez amerikai divat, amit itthon is utánoznak. Eljegyzés csak karikagyűrűkkel lehet magyar szokás szerint.

De ha ti csak az esküvőre akartok karikagyűrűt, akkor ne tartsatok eljegyzést. De téged senki nem fog menyasszonynak nézni, ha csak köves gyűrűd van.

Igaz, nem ez a fontos, hanem az, hogy ti hogyan éreztek egymás iránt.

2013. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

Már nézegettük a karikagyűrűket, és lehet veszünk is, de akkor sem tudom hordani a bal kezemen, a jobbon meg nem akarom/lehet.

A párom egyébként egy egyszerű nem köves gyűrűt tervez nekem adni.

Én nagyon sok olyan párt ismerek, ahol a lány kezét a srác egy kísérő gyűrűvel kérte meg. Egyébként meg nem a gyűrűtől leszünk eljegyezve, vagy házasok.

2013. febr. 17. 20:36
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Simán jó, nekünk is csak az esküvőre lesz meg a karikagyűrűnk. Attól még menyasszonynak tekintem magam, ahogy a párom magát vőlegénynek, és magasról teszünk mások véleményére.
2013. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk is így volt, mert ez tetszett :) Nem akartunk már az esküvő előtt karikagyűrűt hordani, ad absurdum, "csak" megkérte a kezem köves gyűrűvel, semmiféle eljegyzési ebédet nem tartottunk! Ehhez képest még a falusi rokonok sem kérdőjelezték meg azt, hogy jegyesek vagyunk, ő vőlegény, én pedig menyasszony :) Sőt, csak itt a GYK-n olvastam, hogy "csak" az a menyasszony, akin karikagyűrű van... Nyugodtan csináljátok úgy, ahogy tetszik, nem leszel "kevésbé" menyasszony!
2013. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

sok ismerősömnél így volt, csak a lány kapott gyűrűt.


mi úgy döntöttünk, ha már lúd, legyen kövér, mindkettőnknek csináltattunk egyet. egyedi, igaz ezüst, de az a fontos, amit jelképez.

amikor felhúztuk egymás ujjára, akkor én úgy éreztem, hogy ennél tovább nem is szeretnék menni, akár egy örök jegyességben is szívesen leélném az életem, nem muszáj házasodni. mostanában elkezdett foglalkoztatni a házasság gondolata, de nem szeretnék előre rohanni. 5 éve vagyunk együtt, a 3. évfordulón volt a lánykérés, talán 2-3-4 év múlva az esküvőre is sor kerülhet, viszont azt a döntést nagyon meg kell alapozni, mert válni nem szeretnék.

2013. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az a jó, ha nő kap eljegyzési gyűrűt a férfitől. Amúgy nálunk is így volt, én kaptam köves gyűrűt, majd az esküvőn felhúztuk a karikagyűrűt. De addig nem gondolkodtam ilyeneken komolyan, amíg lánynak éreztem magam, és nem hagynám, hogy eljegyezzen egy fiú.
2013. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Tökéletes!


Nekünk is így volt, és nekem köves gyűrűm volt, mégis érdekes mód mindenki levágta, hogy menyasszony vagyok. :)

2013. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, még gyűrű sem kell. :)

Mi akkortól tekintjük jegyeseknek magunkat, amióta bejelentettük a családnak, hogy összeházasodunk. Akkor még csak nekem volt egy ezüstgyűrűm két pici kővel, amit szülinapomra kaptam a Páromtól. Én ezt tekintettem a jelképünknek. A bejelentésre 4 hónappal később lett kész a karikagyűrűnk, amit a Párom a munkahelyén nem hordhat, mert könnyen megsérülne a gyűrű és az ujja is, én pedig a jobb kezemen hordom, mert a balról leesik. Sőt! Ha nagyon hideg van, akkor a jobb középső ujjamra teszem át, mert a gyűrűsön lötyög. A lényeg úgyis a házasság után kezdődik és a legfontosabb mindig az, hogy a Párnak mi a jó!


24N

2013. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!